Her annenin ihtiyaç duyduğu 5 arkadaş

Çocuk yetiştirmenin ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Hiç yardım almadan haftayı tek parça olarak tamamlamak neredeyse mümkün değil.

Her annenin ihtiyaç duyduğu 5 arkadaş

Çocuk yetiştirmenin ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Hiç yardım almadan haftayı tek parça olarak tamamlamak neredeyse mümkün değil. Bu nedenle,  her annenin güvenebileceği 5 tip arkadaşa ihtiyacı var. Kız arkadaşlarımızdan arada sırada alacağımız yardımlar olmazsa, çocuklarımızı aklımızın bir kısmını yitirmeden büyütmek çok zor… 

 

İşte size her annenin ihtiyacı olan arkadaşlar: 

 

 “Acil durum” arkadaşı

Güvenilebilir, her durumda yardımınıza koşmaya hazır ve müsait olan, hayatınızı kurtaracak bir arkadaş. Hastalık ya da bakıcınızla ilgili bir problem olduğunda, sizin ve çocuğunuzun yanında olacak bir arkadaş.

 

“Güldüren, eğlendiren” arkadaş

Her anne, günlük yaşamın keşmekeşi içerisinde onu ilginç hikayeleri ile eğlendirip, biraz olsun gerçeklerden uzaklaştıracak bir arkadaşa sahip olmalı.

 

 “Kulakları açık” arkadaş

Burada sürekli dedikodu yapan birinden söz etmiyoruz. İlgili ve çocukların hayatında ne olup bittiğini bilen bir diğer anne mesela. Bu tip anneler, ev ödevlerinden, okulda çocukların arasında neler olup bittiğine kadar her şeyi bilip, öğrenme yeteneğine sahip. Eğer siz onlardan biri değilseniz, mutlaka öyle birini arkadaş listenize ekleyin.

 

 “Yaşam koçluğu” yapabilen arkadaş

Genellikle bu tip kişilerin psikoloji eğitimleri yoktur ama sizi nasıl motive edeceklerini iyi bilirler.  Bu tip bir arkadaşla geçireceğiniz bir saat sonrasında, CV’nizi güncellemiş, bir spor salonuna yazılmış ya da gardrobunuzu yenilemiş olabilirsiniz.

 

 “Çocuklar mı? Hayır, teşekkürler” diyen arkadaş

Her annenin zaman zaman anne kimliğinden çıkıp, kadın kimliğine bürünmeye ihtiyacı var. İşte bu tip arkadaşlar tam ihtiyacınız olan şey. Birlikte sinemaya gidebilirsiniz. Bu arkadaşınız en popüler restoranları ve yeni açılan mağazaları bilir.  Onunla geçireceğiniz bir öğleden sonrası, size mutfağın ve çamaşır odasının dışında da bir yaşam olduğunu hatırlatır.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön