Küçük çocuklarla restoranda yemek yemenin 10 kuralı

Çocuğunuzla restoranda yemek yerken bu 10 şeye dikkat edin.

Küçük çocuklarla restorana gitmenin 10 kuralı

1- Heyecan verici restoran günleriniz sona erdi

Bir zamanlar lüks restoranlarda rezervasyon yaptırır, yeni açılan mekânda yemek yiyebilmek için sıra beklerdiniz; artık öncelikleriniz değişti. Şu an istediğiniz tek şey, sempatik bir garson tarafından mümkün olduğunca hızlı bir şekilde getirilen ucuz yemek.

 

2- Bilmeden dolaşmayın

Bir mekân hakkında ne kadar çok şey bilirseniz, o kadar iyi. Yüksek sandalyeleri var mı? Çocuk menüsü var mı? Masalar çok mu küçük? Basamaklar var mı? Artık sürprizler, en büyük düşmanınız.

 

3- Yoğun olmayan saatleri tercih edin

Küçük çocuğunuzun dışarıda yemek yemesini istiyorsanız, zamana ve alana ihtiyacınız var; yani kimsenin olmadığı bir yere. 17.00 öğünlerine alışın. Özellikle de çocuğunuz yorulunca huysuzlaşıyorsa.

 

4- Aşina olduğunuz yemekler servis ettiklerinden emin olun

Restoranın otoriteler tarafından düşük puan almasını ya da bahşişleri paylaştırırken etik olmayışlarını umursamayın. Önemli olan tek şey, menüde çocuğunuzun sevdiği bir şeylerin olması.

 

5- Önce çocuğunuzun yemeğini sipariş edin

Bu önemli. Çocukların çoğu, yemeklerini ılık severler; birçok restoran ise dumanı üzerinde servisleri ile gurur duyar. Çocuğunuzun yemeğini kendi başlangıcınızla ve hatta içeceğinizle birlikte söyleyin. Ne kadar erken gelirse, soğumasını için o kadar zamanınız olacak.

 

 

6- Çocuklara alan bırakın

Çocuğunuzun menzili bir anda genişleyebileceğinden başka bir tarafa baktığınız an bıçağınızı ya da tabağınızı kapabilir. Bu durumla mücadele adına, tutabilecekleri her şeyi toplayın ve masanın karşı tarafında minik bir alanda yemeğinizi yiyin.

 

7- Masa örtülerinden kaçının

Çocuğunuz, tahta bir masaya, bir dilim pizza ile hasar vermeyi asla başaramaz. Ancak masa örtüleri bu bakımdan biraz farklıdır. Ya yalnızca masa örtüsü kullanmayan mekânlara gidin ya da durmadan özür dilemeye alışın.

 

8- Düşünceli olun

Evet, çocuğunuz sizin dünyanız; ama başkalarının değil. Bu yüzden izin verin diğer insanlar da yemeğin tadını çıkarabilsinler. Küçük çocuklar, gürültüden oluşan kontrolü imkânsız saatli bombalardır; ama biraz olsun azaltmak için elinizden geleni yapın.

 

9- Temizleyin

Yemeğiniz bittikten sonra, masanın altına bakın. Yarıya çiğnenmiş ekmeklerden, ortalığa saçılmış sebzelerden oluşan çöplüğü görün. Eğilip bunları yerden almanız yalnızca iki saniye sürecek. Yeri tamamen temizleyemeseniz de jestiniz, çalışanların çok hoşuna gidecek.

 

10- Daha önce hiç vermediğiniz kadar bahşiş verin

Zor bir müşteri olacağınız kesin. Özel ekipmanlar ve özel yemekler istediniz. Gürültülüydünüz, insanları rahatsız ettiniz ve her şeye tükürük kaplı makarna döktünüz. En azından iyi bir bahşiş bırakabilirsiniz. Ve tabii çıkarken özür dilemeyi de unutmayın…

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön