Çocuklarınızla evde keyifli zaman geçirebileceğiniz 7 öneri!

Çocuklarınızla evde oyalanmanın eğlenceli yolları!

Çocukları evde nasıl oyalarım?

Ebeveynseniz ya da yakında olacaksanız evin içinde çocuk eğlendirecek değişik aktiviteler bilmeniz gerekiyor. Çocuklar her zaman açık havada oynamayı ister ama bazen bu mümkün olmaz. Dışarıda yağmur yağıyor olabilir ya da siz ev işi yaparken onların evde oyalamanız gerekrbilir.İşte önerilerimiz:Kendi kalesini yapmasına izin verin!
Dışarıda yağmur yağıyor ve siz çocuğunuzu parka ya da bahçeye çıkaramıyorsunuz. Battaniye, sandalye, çamaşır sepeti ya da herhangi baka bir şeylerden ona küçük bir kulübe yapın. Bittiğinde de içine ışık ya da fener gibi bir aydınlatma takın. Sanatsal çalışmalar!
Evde resim defteri, boya kalemleri, makas, yapıştırıcı, el işi kâğıtlarıyla son derece eğlenceli zaman geçirebilir.Oyun hamuru!
Oyun hamuru sevmeyen bir çocuk gördünüz mü hiç? Oyun hamuru oynayarak büyüdük. Hamura ek olarak hamur makinesi ya da buna benzer aksesuarlar da alırsanız çocuğunuzun keyfine diyecek olmaz.Kılık değiştirmek!
Kılık değiştirip taklit yaparak oynamak çocukken yapılacak en eğlenceli oyundur. Bir sandık dolusu kıyafetle farklı farklı kılıklara girmek bütün çocuklar için çok eğlencelidir. Çocuğunuzu hemşire, balerin, aşçı ya da polis kılığına sokun.Tahta bloklar!
Tahta bloklarla kocaman bir şehir ya da uzun kuleler kurarsınız. Daha sonra arabaları üzerlerine sürerek bütün şehri yerle bir edersiniz. Bütün çocuklar bu oyuna bayılır.Kukla!
Bir kukla gösterisine ne dersiniz? Hazır kuklalar alabilirsiniz ya da kendiniz yapabilirisiniz. Çocuğunuz onunla bizzat ilgilenmenize bayılır ama işiniz varsa ve çocuğun arkadaşlarıyla oynaması gerekiyorsa bir kumaş yardımıyla sahne perdesi yapıp kuklaları konuşturmalarına yardım edebilirsiniz.Video fotoğraf çekme seansları!
Tek kullanımlık ucuz bir fotoğraf makinesi alıp kendi fotoğraflarını kendisinin çekmesini sağlayabilirsiniz. Çocukların nelere dikkat ettiğine çok şaşıracaksınız. Ucuz bir video kamera da alabilirsiniz. Çocuğunuz kendi filmini çekecek ve sonrasında izlerken büyük keyif alacaktır.Hazine sandığı!
Çocuğunuzun seveceği oyuncakları ve küçük cisimleri alıp bir kutuya koyun ve saklayın. Çocuğunuz her gün gördüğü oyuncaklarından sıkıldığında aniden hazine sandığını bulun. Bu oyuna bayılacaktır.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön