18 yaş öncesi gençlerin telefon mesajları…

Tüm canlılar gibi biyolojik varlıklarız. Cinsellik kaçınılmaz. Beyni çalışan varlıklar olarak bizi doğadaki diğer canlılardan bu konuda da biraz farklı kılan şey daha bilinçli, eğitimli ve etik olmak.

Anne ve babalar çocuklarınızın gönderdiği mesajlara dikkat edin!

Çocuk yetiştirirken terazinin son derece hassas kefelerini dengede tutmak, bugünün medyası ve teknolojisiyle daha da güç. JAMA isimli bilimsel dergide geçen hafta yayımlanan bir araştırmaya göre, özellikle “teen age” dönemlerinde gençler arasında birbirlerine seks içerikli mesaj göndermek hızla artıyor. “Tekst mesaj” değil de “sekst mesaj” olarak adlandırdıkları bu mesajların içeriğini buldukları pornografik resimler, fanteziler ve kendi nü fotoğrafları oluşturuyor.

 

İstatistiksel incelemeye katılan 1000’i aşkın 14-18 yaş aralığındaki gönüllü gençlerden alınan bilgilere göre, bu yazışmalar aileden gizleniyor ve mesajlaşmayı yoğun sürdüren gençler 16 yaş bitmeden sırf merak ettikleri için aktif cinsel hayata başlıyorlar.

 

Araştırmanın yayımlandığı dergide bu konuyu çok ciddi global bir problem olarak kaleme alan Wisconsin Üniversitesi psikologlarından Dr. Megan A. Moreno, tüm ülkelerdeki anne ve babaları çocuklarıyla daha çok ilgilenmeye, yetkilileri de eğitim sistemlerinin bu konuda daha sıkı ve disiplinli olması için gayret göstermeye davet ediyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön