İlk Oyunlarım- Hayvanlar; İlk Oyunlarım- Sayılar ve İlk Oyunlarım- Taşıtlar

İlk Oyunlarım- Hayvanlar; İlk Oyunlarım- Sayılar ve İlk Oyunlarım- Taşıtlar tüm kitabevlerinde çocuk okurlarıyla buluştu. İlk Oyunlarım serisindeki üç kitap çocukların temel kelime bilgisini

İlk Oyunlarım: Hayvanlar, Sayılar ve Taşıtlar
 • Pearson Türkiye’nin Okul Öncesi İnteraktif Öğrenme kategorisindeki “İlk Oyunlarım” serisinden üç kitabı İlk Oyunlarım- Hayvanlar; İlk Oyunlarım- Sayılar ve İlk Oyunlarım- Taşıtlar tüm kitabevlerinde çocuk okurlarıyla buluştu.  

 

 • İlk Oyunlarım serisindeki üç kitap çocukların temel kelime bilgisini geliştirme, matematik kavramlarını anlama, şekilleri tanıma ve soru – yanıtlara karşılık verme gibi konularda bilgi edinmesi ve  özgüven kazanması amacıyla yazılmış.

 

 • Her kitabın kapağında, kitabın içeriğine paralel olarak hazırlanmış CD-ROM’lar yer alıyor. Kitap ve eğlenceli bilgisayar oyunları çocukların görsel ve matematik  temel becerilerini geliştirerek, bilişsel ve dil gelişimlerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

 

 • Cd-Rom’daki oyunlar çocukların ayrıca temel bilgisayar becerilerini geliştirmesine de yardımcı oluyor. Çocukların oynayarak öğrenmesini amaçlayan bu seri 3-6 yaş grubuna sesleniyor.

 

 • Kitaplarda okul öncesi çocuklarının daha rahat algılamalarına olanak sağlamak için çizimler yerine gerçek fotoğraflar kullanılmış. Her kitap kapak artı 12 sayfa. Sert kapak ve kalın sayfaları uzun süre yıpranmadan kullanılabilecek özellikte. Her sayfanın altında ebeveynlere sayfaları en etkin biçimde kullanmalarına yardımcı olacak yönlendirici sorular var.    

 

 • İlk Oyunlarım - Hayvanlar’da çocukları hayvanlar dünyasına keyifli bir yolculuk bekliyor. Her sayfada ilginç bir oyun var: Hangi desenler hangi hayvana ait? Kaplanın postu ne renk? Çizgili mi, benekli mi? Kertenkelenin derisi ne renk? Tüylü mü, pütürlü mü? Kanatları olduğu halde hangi hayvan uçamaz?

 

 • Hayvanların seslerini taklit edelim mi? Bu sorulara yanıt bulmak ise eğlenceli.

 • İlk Oyunlarım- Sayılar‘da oyunla matematik öğrenmenin keyfi yaşanıyor.

 

 • Bu oyunlar birbirini tamamlamak ve bir öğrenme yolu oluşturmak üzere tasarlanmış. Bu kitap sayesinde sayı saymak, toplama ve çıkarma yapmak eğlenceli. Ayakkabılar, kelebekler, arılar, papağanlar, denizyıldızları, kediler, köpekler gibi oyuncu arkadaşlar da matematik seviyor. Kitapta, “Gün içinde çocuklarınızla sayılar hakkında sohbet edin.

 

 • Otobüslerin üzerinde, kapılarda telefonlarda ve plakalarda sayıları arayın. Çocuğunuzun sevdiği oyuncakları beraber sayın” gibi öneriler de bulunuyor.

 

 • İlk Oyunlarım - Taşıtlar‘da çocukların görsel ve matematik temel becerilerini geliştirerek, bilişsel ve dil gelişimlerine yardımcı olmak amaçlanmış.

 

 • Açıklamalar ve aktiviteler çocukların temel kelime bilgisini geliştirme, matematik kavramlarını anlama, şekilleri tanıma ve soru - cevaplara karşılık verme gibi konularda özgüven kazanması için özel olarak tasarlanmış. Çeşitli taşıtlar vasıtasıyla çocuklara sayılar öğretiliyor. Traktörden polis aracına ve otobüse kadar her türden taşıt çocuklara matematiği sevdirmek ve öğretmek için devrede. Taşıtları farklı saymak için kırmızı taşıtlar, mavi taşıtlar, hava taşıtları gibi değişik sınıflandırmalar da kullanılıyor.  Eşleştirme oyununda çocuklara resimlerdeki tüm taşıtların adları soruluyor.   


 • Oyun CD’si hemen hemen tüm Windows XP veya Vista yürüten bilgisayarlarda ve tüm OSX yürüten Apple Macintosh’larda çalışmak üzere tasarlanmış. Oyunları yürütmek için hiçbir ilave yazılım ya da internet bağlantısı gerekli değil. Sadece CD’yi disk sürücüsüne yerleştirmek, CD rehber dizin penceresinde görünen Flash simgesine iki kez tıklayıp programı başlatmak yeterli.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Koruyucu psikolojik yaklaşım
  Koruyucu psikolojik yaklaşım

  Süresi : 29:24 İzlenme : 0

 • Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten kolay: Çocukluk çağı travması
  Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten...

  Süresi : 41:21 İzlenme : 0

 • Travmaya duyarlı okul
  Travmaya duyarlı okul

  Süresi : 08:03 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön