Sevilmeyen anne olmanın basit sırları

Çocuğunuz sizi sevmesin istiyorsanız bu basit sırları uygulayın yeter.

Sevilmeyen anne olmanın basit sırları

Toygar’ın karnesi seninkinden iyi”

Dilinizden eksik etmediğiniz laflar şunlar ve benzerleri olsun: “Ama Berk yemeğini yiyor, annesini hiç üzmüyor.” “Gökberk yazılıdan kaç aldı?” “Toygar’ın karnesi seninkinden iyi.” Kendini hayat boyu “yetersiz”, bazen de “işe yaramaz” hissetmesi garanti.

 

 

 

Senin yüzünden!

Beraber oynarlarken kardeşi düştüğünde, evde tek başına oynarken bir eşya kırıldığında, hatta hastalandığınızda, sinirlendiğinizde “Hep senin yüzünden” deyin ki kendisini hep suçlu hissetsin.

 

 

Ayırın, kayırın

Çocuklarınızdan birini daha fazla sevin. Ona daha fazla sarılın, ona karşı daha şefkatli ve anlayışlı olun. Böylece yaşlılık günlerinizi yapayalnız geçirirsiniz.

 

 

  

Tıpkı amcası gibi!”

Çocuğunuzu sevmediğinizi herkesin bildiği bir akrabaya benzetin. Bisküvi yerken kırıntıları üzerine döktüğünde, sifonu çekmeyi unuttuğunda, kötü bir espri yaptığında meselâ “Tıpkı amcası gibi” deyin. Böylece hayatı amcasına ve sevilmeyen diğer insanlara benzememeye çalışarak geçer.

 

 

Hayır!”

Arkadaşlarıyla buluşmak istediğinde, sınav puanları elinde okul tercihi yaparken ona engel olun. Sizi önündeki engel, kendisini de engeli atlamaya çalışan at gibi hissetsin.

 

 

 

Ben anneyim ne dersem o!”

Çocuğunuzla ilgili bir karar alırken ona ne düşündüğünü, ne istediğini hiç sormayın. Fikrini, ne istediğini söylediğinde siz nasıl istiyorsanız öyle olacağını, çünkü anne olduğunuzu ve onun için en iyi olanı sizin bildiğinizi söyleyin. Bunu yaparak büyüdüğünde size ihtiyacı olduğunda bile sizi hiçbir işine karıştırmamasını sağlarsınız.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  23 Aralık 2016 Cuma 20:51

  Merhaba benim bebeğim 36 haftalık doğdu kordonu boynuna dolanması nedeniyle erken doğum oldu.2450 gr 45 cm doğdu şu an 3.5 aylık 6150 gr 60 cm ama bana hiç büyümyor gibi geliyor. Erken dogdu diye kendimi suçluyorsun boyu ve kilosu iyi mi. Bi türlü kendimi inandiramiyorum.

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön