Uzak sevgililer

Yeşim Hanım, öncelikle kolay gelsin. Gecenin bu saati bizler için zifiri karanlık ama karmaşık beyinler için güneşin batmadığı zamanlardır. Biraz araştırma yaparken sizin bazı yazılarınıza rastladım ve yazdıklarınız mantığıma çok uydu o yüzden sizden, bilgileriniz dahilinde, sizin de arzunuz olursa yardımızı talep ederim.

 

Benim sorunum Yeşim Hanım, kız arkadaşım önce ara verelim dedi ben de onu anlayışla karşıladım, üstüne gitmedim ama bu süre zarfında konuşmaya da devam ettik. Bir müddet sonra ağlayarak “Seni seviyorum ama bir türlü görüşemiyoruz, bir araya gelemiyoruz, seni çok özlüyorum. Yanımda yaşamanı da istemiyorum ama istediğimde sarılmak istiyorum” dedi ve böyle devam edemeyeceğini söyledi. Ben çok seviyorum, hala da seviyorum. Bizim sorunumuz, ayrı şehirlerde olmamamız. Ben iş gereği İstanbul’da, o okul gereği  başka şehirde ama ortak noktamız var: Bir şehir, ailelerimiz orada. Benim ara verme olayından önce de kafamda vardı; işlerin, hayatımın daha huzurlu olacağını, kız arkadaşımla daha çok görüşebileceğimizi düşünerekten işten ayrılma kararı aldım ve bu ayın sonunda bırakıp o şehre geri dönüyorum ama bunu kız arkadaşım bilmiyor, vicdan yapmasını istemiyorum. Daha önce böyle bir konuşmada bu kararı yapmamamı söylemişti, hala da bilmiyor sebebini, dediğim gibi.

 

Yeşim Hanım, uzaklık yordu bizi. Güven problemi yok aramızda ama kız da haklı, “Gelmiyorsun” diyor. Benim çalıştığım iş, vardiyalı, korkunç bir durum. Fırsatım olduğunda her seferinde yanında bittim. Şu son zamanlar çok yorgun olduğumdan izinli günümde yemek bile yapamaz hale geldim, bayağı da uzattım, nasıl dolmuşsam ben de… Sonra ayrılık kararı aldığında ayrılık mesajları attım buna ama çok masum ve içtenliğimle dualar ettim, ona sitem etmedim, dua ettim hep. Sonra kız arkadaşım aynı dakikalar içerisinde konuşmalar kesilmeden “Ben senden birden vazgeçemem, sen bana kötü bir şey yapmadın” tarzlarında cümlelerle sohbet etmeye devam etti. Yanıma gelip ayrılığı yüz yüze konuşmayı istedi. Ben de ona “Eğer benim yanıma ayrılık için geliyorsan, gelme çünkü benim seni yolcu edecek gücüm yok” dedim, gelmedi. Ben tekrar ayrılık mesajı attım buna uzunca. Bana sabah uyandığında konudan alakasız şeylerle muhabbete devam etti, ben o dakika bitmesini istemezken artık onun acı çekmesini istemeyerek bitmesini istedim ve hala konuşuyoruz. “Nasıl bir araya geliriz? Tekrar biz olabilir miyiz?” diye düşünmekten kafam patladı.

 

İşe uykusuz gidip geliyorum, yatamıyorum bile. İlk ayrılık konuşmamızda bana şey demişti “Artık bana sevdiğini hissettirmiyorsun, sanki ben sadece sevgilinmişim de sen öylesine varsın gibi hissediyorum” demişti. Benim ne yapmam lazım, bilmiyorum, lütfen bana yardımcı olur musunuz? Ben barışıp tekrar bir araya gelmek istiyorum; ayrıyız ama hala konuşuruz. Bu ne anlama geliyor, onu da bilmiyorum. Düşünemiyorum artık, yoksa aklından kalbinden çıkardı da vicdanını mı rahatlatmaya çalışıyor, onu da bilmiyorum.

 

Teşekkür ederim şimdiden…

 

Yeşim Tijen’in cevabı:

 

Kadınlar ne ister? Bir bebek gibi sevilmek, ilgi görmek, şımartılmak ister. Aç gözlüdürler, öyle azcık ilgiyle yetinmezler o yüzden bu saydıklarımın hepsini birden isterler. Şımartılmak, güzel kelimeler duymak, dokunulmak, sahiplenilmek, şefkatinizi hissetmek isterler. Bunları yeterince hissetmediklerinde “ayrılalım” demeye başlarlar. Siz onun bu yetersiz hissettiği duygulardan bihaber, onun sevgisinden şüpheye düşebilirsiniz. Oysa onlar bazı zamanlar “ayrılalım” kelimesiyle sizin içinizdeki ilgiyi çıkarmak istemektedirler. O ilgi çıkınca bir nebze rahatlarlar. Sizin için de artık ayrılık rüzgarı esmiş geçmiştir. Siz yine aynı siz olarak ilişkinize devam edersiniz. Ona sevginizi anlatmış, kabuğunuza geri çekilmişsinizdir. Olur mu? Hiç olmaz, o yine eksik hissetmeye başlar. Bir de sevgili olduğunuzdan, size sahip olmadığından eksiklikleri daha fazla olur. Ona ait değilsiniz, kurar kurar, yeniden mızırdanmaya başlar. Yine “ayrılalım” sözleri ortaya çıkar. İşte burada, artık anlamanız ve daha çok vakit ayırıp onunla ilgilenmeniz gerekmektedir.

 

Aslında hani, ebeveynler için çocuklarınızla geçirdiğiniz zaman dilimi bir saat ya da 5 saat olsun. “Mühim olan, o bir saatin içini güzel paylaşımlarla geçirmenizdir” denir ya aynı kadınlar için de böyledir. Siz de öyle yapacaksınız. Hele uzaktan uzağa ilişkide daha özenli olmak gerekir. Daha fazla emek, daha fazla duyarlılıkla bu bir süreçse geçirilir. Telefon denilen mucize bir alet var. Sık sık arayacaksınız. “Ne yaptın aşkım, güzelim?” Artık süslü kelimeyi siz bulacaksınız.   “Nereye gittin canım, iyi misin, bir şeye ihtiyacın var mı?” Bu da önemli bir kelime, ona sahip çıkıyorsunuz. “Bir şeye ihtiyacın var mı?” derken sadece telefonla görüşmek kimseye yetmez, yanında olmanız da lazım. Dokunmak, ele ele tutuşmak, sizinle gezmek ister. Başka sevgilileri gördükçe huzursuzluk ve yalnızlık hisseder. Ayrı şehirlerde olmanız diğer sevgilileri gördükçe daha çok rahatsız edeceğinden mutlaka vakit ayırıp yanına gitmelisiniz. Bunların haricinde sıkıntısı olduğunda uzaktan uzağa “yanındayım” demek yerine mesafeleri aşıp onun yanına gidip sürpriz yapmalısınız. “Yanındayım” demenin en güzel yolu varlığınızla yanında olmanız değil midir? Sizi hiç beklemezken karşısında görmek bunlar güzel jestlerdir. İlişkilerde hayal gücünüzü mutlaka konuşturacaksınız. Kadınların  hayal güçleri çok güçlüdür, sizin yapmanızı istedikleri şeyleri kendileri hayal eder ve bu hayal ettiklerini  sizden beklerler. Özel günleri asla atlamayacaksınız, en basitinden bir çiçekle onun ruhuna dokunacaksınız. Diğer yandan saçını mı boyatmış ya da kestirmiş, fark edeceksiniz. Elbisesi çok mu yakışmış? Kalbinizde, gözlerinizde  o beğeninizi tutmayacaksınız, dile getirip söyleyeceksiniz. Onun  hayatını kendinizle dolduracaksınız.

 

Tabii her dakika yanında olamazsınız ama öyle şeyler yaparsınız ki bir saat ömre bedel geçebilir. Gözünüze zor mu gözüktü?  İnanın hiç zor değil, seven insan zaten bunları yapmıyorsa sevmesin, karşısındakini mutlu etmeyecektir. Seven insan sevdiğini mutlu etmek için seviyor değil mi? Mutluluk boş bir sevgi sözcüğüyle oluşmaz.

 

Ben kız arkadaşınızın sizi sevmediğini ya da ayrılmak istediğini düşünmüyorum. Sizin vardiyalı çalışmanız yeterince bir arada olamamanız ona karşı duyduğunuz sevgiyi davranışlarınızla duygu olarak ona aksettirememenizden kaynaklanan sıkıntılar yaşıyorsunuz. Bundan sonrasında daha özenli davranırsanız sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum. Size bayağı bir kopya verdiğimi düşünüyorum. 

 

Bugün sevgililer günü, tüm okurlarıma sevgililer gününüz kutlu olsun diyorum.

 

Sevgiler…  

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön