Sürekli ayrılmak istiyor

Merhaba ben 19 yaşındayım. Benim 6 aylık bir ilişkim var ama çok büyük sorunlar yaşıyoruz. Şu 6 ay da o kadar çok şey yaşadık ki eminim 10 senelik ilişkide bu kadar sorunlar yaşanmamıştır. Eskiden her şey çok güzeldi. Alttan alırdık ikimiz de. Günün sonunda iyi olmasını bilirdik ama şimdi öyle değil. Sürekli ilişkiyi götüremediğini, beni istemediğini, ayrılmak istediğini dile getiriyor. Yalvar yakar aramızı düzeltiyorum. 2 gün sonra aynı muhabbet yeniden cereyan ediyor. Ben ona çok fazla ilgi gösterdim. Resmen kendi hayatımdan vazgeçtim. Onun için yaşamaya başladım. Ve büyük eşşeklik ettim aslında farkındayım ona her seferinde "Ben sensiz yapamam, ben seninle evlenmek isteyecek kadar çok seviyorum, n'olur beni bırakma" diyerek onu pohpohladım. Sürekli her ayrılmak isteyişinde, "Yapamıyorum" deyişinde yalvarıp durdum ama artık dayanamıyorum. Bir yandan bitsin diyorum bir yandan da biterse ben ne yaparım diye çok düşünüyorum. Bir de üniversite sınavına hazırlanıyorum. Çok kritik dönemdeyim. Lütfen akıla ihtiyacım var, yardımcı olursanız çok sevinirim.

 

Yeşim Tijen'in cevabı:

 

Çıkmaz sokak

 

Bir daha dünyaya gelsem

Yine seni severdim

Beni üzesin diye

Beni deli divane edesin diye biliyorum

Sen de bir daha dünyaya gelsen

Yine beni sevmezdin

Kahrımdan öleyim diye

 

Ümit Yaşar Oğuzcan

 

 

"Onsuz yapamam" mı diyorsunuz? Bence bu söz size ait değil, siz demiyorsunuz. Bu sözü kafanızın içindeki ses söylüyor. "Bak, onsuz yapamazsın" diyerek, sizi korkutup güçsüzleştiriyor. Sanki zavallı bir gençmişsiniz gibi gösteriyor. Eminim, siz güçsüz bir genç değilsiniz. Sadece kendinizin farkında değilsiniz. Kafamızdaki sesin kendine özgü bir hayatı var. Pek çok kişi bu sesin merhametine kalmış durumdadır, sevgili okurum. O ses bizle konuşur ve bizi ikna bile eder. Bizler ona aldanıp hayatımızı öyle yaşayabiliriz. Bakın, size yapamazsın diyerek sizi nasıl aciz duruma sokmuş... Oysa siz sevgiliniz olmadan da yapabilirsiniz, onu susturursanız bunu siz de görebileceksiniz.

 

Çaresiz bir feryada düşmüşseniz o feryadı boş bir alana gidip orada yapmalısınız. Bağırın, çağırın, içinizdeki öfkeyi o boşluğa dökün ama sevgilinize ayrılmayalım diyerek direnmeyin. Kimse kendini bir başkasının karşısında yok etmemeli, aciz duruma düşürmemeli. Erkekler güçlü duruşlarıyla kadınların kalbinde, aklında yer edinirler. Acizlikleriyle ancak o kalpten yolcu edilirler. Evet, bazen genç kızlar ilgi görmediklerinde bu tarz tutumlar sergileyebiliyorlar, daha çok ilgi istediklerinde bu şekilde kendilerinin üzerine ilgiyi çekiyorlar ama siz sevgilinize ilgiliymişsiniz. Tüm genç kızlar, karşılarında dimdik durabilen bir genç ister. Siz de şimdi dik durmalı, "Ayrılmak mı istiyorsun, peki ayrılalım" diyerek ondan ayrılma cesaretini göstermelisiniz. "Hayır, ayrılmayalım, ne olur ayrılmayalım" diyerek ilişkiyi uzatmaya çalışmak, sonucun gecikmesinden başka bir işe yaramaz, olmuyorsa olmuyordur. Bu, sizin sevilmeye layık olmadığınızdan değil, birbirinize uygun olmadığınızdandır. Aranızda oluşması gereken bağın ikiniz tarafından aynı yoğunlukta hissedilmemesindendir.

 

Bu yaşamak istediğiniz duyguları bir başkasıyla karşılıklı olarak yakalayabilir, yaşayabilirsiniz. Neden kendinize bu fırsatı vermiyor, direniyorsunuz? Henüz 19 yaşındasınız, yine seveceksiniz. Hayatınızda olan bitene bağımlılık derecesinde bağlı olmazsanız o hayatın içinde de sıkışıp kalmazsınız. Bir ilişkiden olmuyor diyerek hemen vazgeçmek akılsızlık olduğu gibi, olmadığı halde diretmek aptallık değil midir? İnsanın elinde olan şeyler olduğu gibi elinde olmayan şeyler olmadığını kabul etmesi onun yolunu açar. Ayrılınca ne olacak sanıyorsunuz? Hayat yine akacak, siz de nefes almaya devam edeceksiniz. Sadece biraz kalbiniz acıyacak, şarkılar onu hatırlatacak, bir çift gördüğünüzde yüreğiniz burkulacak ama DAYANACAKSINIZ. Sonunda da geçecek, bir sabah uyandığınızda hayatı yine yaşanır bulacaksınız yine hayat gözünüze güzel gözükecek ve yeniden yeniden seveceksiniz. Yani, ne dünya dönmeyi bırakacak ne de siz nefessiz kalacaksınız. İleriki günlerde kendi kendinize "Yaaaa, ne kadar abartmışım" diyeceksiniz. Bir başkasını onu sevdiğinizden daha çok seveceksiniz.

 

Acemi hayat yolcusu olmak bu işte sevgili genç okurum. Lütfen üniversite imtihanına odaklanın, ondan önemli hiçbir şey olmamalı. Her şeyle bir süreliğine ilginizi kesin. Artık aklınızla, öngörüyle yaşamanızı kontrol altında tutmanız gerekiyor. Bunun farkında olun. Bütün bir geleceğiniz o imtihanın başarısında.

 

Yolunuz açık olsun.

 

Sizleri seviyorum benim acemi hayat yolcularım…

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  13 Şubat 2019 Çarşamba 01:04

  insan her seye alışıyor

  Cevapla
 •  
  30 Ocak 2019 Çarşamba 01:26

  Çok güzel fikirler Kutlarım. Cevap yazma süreniz ne kadar yeşim hanım

  Cevapla
 •  
  29 Ocak 2019 Salı 23:20

  Ben sevgilimden yeni ayrıldım nefes almak bile istemiyorum.Ölüyorum.Ölüyorum.Ölüyorum.

  Cevapla
 •  
  30 Ocak 2019 Çarşamba 10:46

  değmez hiçkimse için..


 • Koruyucu psikolojik yaklaşım
  Koruyucu psikolojik yaklaşım

  Süresi : 29:24 İzlenme : 0

 • Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten kolay: Çocukluk çağı travması
  Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten...

  Süresi : 41:21 İzlenme : 0

 • Travmaya duyarlı okul
  Travmaya duyarlı okul

  Süresi : 08:03 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön