Güzel düşüncelerinize ihtiyacım olacak...

Merhaba Yeşim Hanım, ben sizi yeni tanıdım. Yazdıklarınız, size yazılan mesajlarla ilgili yorumlarınız gerçekten muhteşem.

 

Ben size uzunca içimi dökmek istiyorum, düşüncelerinizi şimdiden çok merak ediyorum. Benim 9- 10 ay süren bir ilişkim oldu. Ciddi düşünüyorduk, ikimiz de birbirimizi seviyorduk. Normal sevgililer gibi öyle cıvık bir ilişkimiz ve güven sorunumuz yoktu. Her şey gayet iyiydi, ikimiz de sürekli geleceğe yönelik hayaller kurardık. O hemen evlenmek istiyordu aileler işin içine girsin, daha kesin, ciddi olsun diye. Ben de istiyordum ama annem benim hep önce çalışmam, kendi ayaklarımın üstünde durmam sonra evlilik olaylarına bakmamdan yanaydı. Babam da ben küçükken vefat ettiği için annem hem baba hem anne oluyordu. Pek bir destekçimiz de yoktu zaten. Bunu bilmesine rağmen annemden çekiniyordu haliyle ama sürekli aklında kaçma fikirleri vardı. Ben tabii ki anneme yapamazdım bunu bu sebeple tartışmalarımız oluyordu. Beni iki arada, zor durumda bırakıyordu sonra olaylar oldu. Öğrenen öğrendi, o da onunla birlikte gitmediğim için "Ben senin için her şeyi yaptım, sen gelmiyorsun" dedi. "Benim kadar sevmiyorsun" dedi ve öylece gitti haber vermeden. Hattını bile değiştirmiş. Benim onu sevmediğim kararına varmış. 1 sene sonra evlendi. Benden önce sevgilisi olmamış, hiç öyle etkilenmeyen, "İlk kez senden etkilendim, seni sevdim" diyen biri evlendi. Çok tuhaf değil mi? Çok şeyler yaşadım, onu onsuz da sevdim yeri geldi ama evlendiğini duyunca benim ağırıma gitti. Evet, zamanla aklımdan gitmişti ama bizim hayallerimizi başkasıyla yaşayacak olması beni çok üzdü. Benim yüzümden evlendi diye düşünüyorum bu beni üzüyor. Düşüncelerinizin bana iyi geleceğine çok eminim mesajıma cevap verirseniz çok memnun olurum, heyecanla bekleyeceğim.

 

Yeşim Tijen'in cevabı:

Geçenlerde çocukluk arkadaşım whatsap’dan benim genç kızlık fotoğrafımı yollamış. Yıllar sonra gençliğimle karşılaşmak beni karışık duyguların içine düşürdü, tabii mutlu da oldum. Instagram hesabımda paylaştım, "20 yaşındayken" diye de altına not düştüm, bir sürü yorumlar geldi, sevdiklerim, okuyucularım beni hala güzel bulduklarını dile getirip güldürdüler. Bilmiyorlar tabii ben yaşımı çok seven bir kadınım, yaşımla barışık ve mutluyum. O resmi "bakın ne kadar güzeldim" diye paylaşmamıştım, hayatın acemisi gözleriyle masum masum bakan o kızı sevmiş, o yüzden paylaşmıştım. Gençliğime karşı duyduğum bir özlemim yoktu, dönüp de tekrar yaşamak istediğim hiçbir hatıram, keşkem yok. İyi ki hepsini yaşamış, sonunda bu kadın olabilmişim ama acemi hayat yolcusu olmaktan çıkıp bilen bir kadın olmak sanırım insanı biraz yoruyor. O yorgunlukta sizi  yalnızlığa götürüyor yalnız ama mutlu oluyorsunuz. 

 

Şimdi siz de sevgili okurum acemi hayat yolcusunuz. Allah'tan mantığınızı kullanmayı bilmiş ve 'hayır' diye diretmişsiniz ne iyi de yapmışsınız. Aferin size, eski sevgiliniz sizinle evlenmek istemiş, siz hemen "olmaz" deyince beklemek yerine sizi bırakıp başkasıyla evlenmiş. Bunu size bir arkadaşınız anlatsa ne derdiniz ona? "Ah, yazık sana olan sevgisinden gidip başkasıyla evlenmiş" mi derdiniz yoksa "Ya iyi ki evlenmemişsin, bu çocuk işe yaramazmış, seni sevse beklerdi" mi derdiniz? 

 

Beni yeni tanıdığınızı yazmışsınız senelerdir bu sitede yazıyorum hep okuyucularıma şunu söylemişimdir. Sözlere değil davranışlara bakın sözle her şey söylenir seviyorum denir, ölüyorum denir ama bu büyük sevgiyi davranışlarında göremiyorsanız o sevgi gelip geçici bir duygudur. Güvenmeyin o sevgiliden hiçbir şey olmaz. Sizinkinden de olmazmış üstelik sizi kaçmaya ikna etmeye çalışarak bedavaya evlenmek istemiş. Ne iyi ki onun bu isteğine uymamış annenizi yıkmamışsınız. Tüm genç kızlar o yıllarca, hevesle bekledikleri gelinliği doya doya giymeli o gecenin yıldızı olabilmeli. Bunu ona çok gören erkek, düşüncesiz ve akılsızdır daha bir çok akılsızlığını size yaşatacaktır. Kısacası iyi ki hayır demiş ve evlenmemişsiniz. O genç için pek bir anlamınız yokmuş kimle olsa evlenecekmiş ve nitekim de evlenmiş hiç ardından üzülmeyin bir fakire sadaka verin.

 

Anneler, onların çoğu mükemmeller ve çocuklarını dişiyle tırnağıyla büyütürler. Kendilerini hep öteleyip çocukları için yaşarlar. Sevgiler o güzel annenize… Annenizi dinleyin lütfen mutlaka. Çalışmalı, asla koca eline bakmamalı. Çalışmak, özgür olmak, yarınlara ümitle bakabilmek hayallerinizi gerçekleştirebilmek demektir. Kısacası çalışmak dik durabilmektir. Çünkü zamanın neler getireceği hiç bilinmez kadının çalışması onun hayat güvencesidir. Bu öyle bir konu ki daha çok şey yazabilirim ama her sefer uzun yazılarla sizi bunaltmayayım bu sefer kısa olsun. Size böyle aklınızla hareket etmeye devam edin diyeceğim sevgili genç okurum. Siz daha iyi birine layıksınız sakın kendinizi  böylesi insanlar için harcamayın. Seçiminizle kendinizi değerlendirin sevgiler benim sevgili okurlarım. 

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  12 Ocak 2019 Cumartesi 03:21

  Sevgili ablam benimde bir sorum olacak birisiyle tanışık 35 yaşında bir erkek bende 18 yaşında bir bayanın o beni gerçekten çok seviyo onun 20 yaşındayken bir sevgilisi olmuş kız bırakmış başkasıyla evlenmiş aile zoruyla.ama aradan çok zaman geçmesine rağmen hiç kimseye bakmamış beni tanıyana kadar.

  Cevapla
 •  
  14 Ocak 2019 Pazartesi 15:45

  seni kandırmış ya da kullanıyor gibi daha çok , 35 yaşında bir adam 18 yaşında çocukluktan yeni çıkmış birini dediğin kadar sevemez, kanmayın böyle erkeklere , tek gecelik ilişkisi olur çıkarsınız kızım


 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön