Artık ben dayanamıyorum ve evlenmek istiyorum

21 yaşındayım hem okuyorum, hem de kendime ait bir firmam var.

 

8 aydır biriyle beraberim ilk başlarda sevmesem de şimdi o kadar bağlandım o kadar çok seviyorum ki anlatamam, vazgeçemiyorum ondan. Sevgilimle ileriye yönelik çok planlar yaptık, hep evlilik çoluk çocuk, evlilik yaşantıları, yaşam alanları hep bunları konuştuk ve her zaman kesin ve net olarak bana karşılık verdi. Dışarıdan parmakla gösterilen bir ilişkimiz var, herkesin lafında, gözündeyiz.

 

Dış görünüşe göre sevgilim güzel birisi, benim de onun yanına yakışacak şekilde yakışıklı olduğumu söylerler. Çok sıkıntılar çektik, ben hiçbir zaman ona güvenemedim, hep bir şeylerin altını aradım, onu test ettim, onu sınadım ve bu onu çok ama çok yıprattı. Sonra biraz yoluna girdi ilişkimiz, eskisi gibi olmasa da hala birşeylerin altını arıyorum. Çok ayrıldık, çok barıştık, bütün ipleri onun eline verdim, bütün duygularımı, niyetlerimi her zaman açık açık belli ettim. Ve sevgilimin geçmişi de beni epey rahatsız ediyor ama eskisi gibi sorun etmiyorum artık. Ailem öğrense kabul etmeyeceklerini çok iyi biliyorum. Bana her zaman diyor senden başka hiçbir şey umrumda değil, her şey sensin, yeterki sen ol diyor. Ben kasabada yaşıyorum, o şehirde yaşıyor. Dedim ona imkanım olmazsa annemin üst katında oturacağız dedim, hiç istemedi, mecbur kalırsak otururuz dedi ama huzurumuz olmaz orada kalıcaz gözüyle bakmam dedi. Gerekirse evliliği uzatırız, bekleriz, sen hazırlığını yap dedi, 3 gün boyunca tartıştık sonra düzeldik. Onun haberi yokken bir arsa aldım, ev yaptırmak için ve ona sürpriz yapacaktım, bir hatasını yakaladım ve ayrılıyordum, ayrılırken bunu söyledim, ben senin için bunu bile yaptım dedim.

 

Çok şaşırdı, çok mutlu oldu gerçekten, bunu bizim için mi yaptın dedi, çok yalvardı, geri düzeldik.

 

İlişkinin başlarında da ben hep ayrıldım ve hepsinde de hastaneden aldım onu, son zamanlarda yine yersiz sebeplerden çok ayrılık talep ettim, bu sefer o hiç adım atmadı. Ben ayrıldım, ben geri döndüm ve artık her seferinde ayrılmandan bıktım, artık bir şey ifade etmiyor dedi.

 

Eskiden ayrılığın bir harfini duysa yerle bir olurdu, şimdi öyle değil.

 

Şimdi artık ben dayanamıyorum ve evlenmek istiyorum, evlenmemek için benim açımdan hiçbir sorun yok. Ama sevgilimin aile durumları yani maddi durumları pek iyi değil kendisi çalışıyor eve destek oluyor, ben diyorum her şeyi ben karşılarım, hallederiz diyorum, yok diyor. Hesaplarımıza göre 2 yıl sonra evleniyoruz ama ben şimdi istiyorum.

 

Bugün telefonda konuştuk ve artık ben dayanamıyorum evlenmek istiyorum dedim. Bana dedi ki ben evliliğe hazır hissetmiyorum, kendimi. Bunun ütüsü var, çamaşırı var, işten eve kendimi zor atıyorum dedi.

 

Ben şimdi ne yapmalıyım Yeşim hanım ayrılmalı mıyım bir yardım edin lütfen.

 

Onun yokluğu beni korkutuyor. Başka biriyle yapamam gibi düşünüyorum ama yine de ayrılmak çözümse ayrılabilirim. Telefonu küs olarak kapattık ne yapıcam bilmiyorum.

 

Yeşim Tijen'in cevabı: 

Geçmiş nedir sevgili okurum? Geride kalandır. Eğer o geçmiş bugün yenilmişse, bir varlık gösterilebilmişse, geçmişin pek de hükmü kalmamıştır. Gün daima bugündür. İnsanlar hayata karşı tecrübesizken yaptıklarıyla yargılanmamalı. Acemilikte olur böyle şeyler, ustayla çırak misali. Çırağın hataları kızılsa da hoşgörülebilir ama ustayken yaptıkları onun adını, ustalığını etkiler. Sizin kız arkadaşınız birileriyle gezmiş, dolaşmış olabilir, bunlar artık normal sayılıyor. Kendinizdeki bu düşünceleri aşabilmelisiniz. Düşünceleri oluşturan sizsiniz, yok edecek olan da yine sizsiniz. Bu kadar dar düşünmeyin. Erkeklere her hak mübah, kadına gelince namussuzluk. Yok artık kadınlar kabul etmiyor haberiniz olsun. Baş eğilmiyor, ağam paşam haklısınız denmiyor, bilesiniz. Diğer yandan onun neler yaşadığını biliyor musunuz? Kendini niye bu kadar dağıttı, dağıtmak istedi? Bu davranışları neyin tepkisiydi? Hepsi aile hayatında ve yaşadığı ilişkilerde gizli. Anlattıklarınızdan gördüğüm üniversiteyi okuyan, çalışan biri olarak sorumluluklarının bilincinde. Boş biri değil. Biriyle evliliği düşünüyorsanız sizin ona duyduğunuz sevginin haricinde onun önce kendini sonra sizinle olan beraberliği taşıyıp taşıyamadığına bakmalısınız. Bu konuda sizi huzursuz eden bir durum yoksa artık rahatlamalısınız. O artık dünde değil bugünde. Sürekli sınadığınızı belirtmişsiniz, bu sınavlardan geçebilmişse bence bu ilişkiyi sürdürün ama güven duyarak, yıpratmadan, yıkmadan. Bazı erkekler yıkıp döküyor, geriye bir enkaz bırakıyor, sonra da yanlarında dik duran, sağlam bir kadın istiyor. Kadınları yıkan döken kim? Yine sizden biri değil mi? Bugünün kadınları sizin eseriniz farkına varın, etkiye tepki. Masumiyet arıyorsanız, o masumiyetlere hiçbiriniz dokunmayacaksınız, o masumiyeti erkekler olarak siz de taşıyacaksınız.

 

Siz henüz 21 yaşındasınız, evlenmek için sabırsızlanıyorsunuz ne güzel sevmek size bu yürekliliği göstertebiliyor ama bu kadar acele etmeyin. Henüz 8 aydır birliktesiniz, güven yeni yeni oluşacak. Birden oluşmaz, zamanla kazanılır. Biraz birbirinize zaman tanıyın. İki senelik o zamanı bekleyin. Kimbilir aldığınız arsada belki ev yaptırma olanağınız olur. Bu evin heyecanını beraberce paylaşırsınız. Sevgilinizin, annenizin alt katında oturmak istememesini yadırgamayın. Onca gelin kaynana hikayesinden sonra bu endişe gayet normal. Bahtına ne çıkar bilinmez. Bugün hoşa giden gelin ya da kayınvalide, yarın farklı gelebilir. Böyle bir mecburiyet yoksa ayrı oturmak her zaman daha iyi olur. Her söze takılınmaz, tatlı tatlı görüşülür. Bu konuda ona hak vermelisiniz.

 

Size tavsiyem hüsnü kuruntularınıza yenilmeden ilişkinizi yaşayın. Sizinle beraberliğinde bir yanlış davranışı, yalanı dolanı, aldatması yoksa sevgilinize güvenin. Sevgiler...

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
5
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  03 Şubat 2018 Cumartesi 15:57

  Yeşim hanım bende evlenmek istyorum 05360293129 mesaj atınız konuşalım hemen evlenelim

  Cevapla
 •  
  18 Aralık 2017 Pazartesi 06:56

  Allah evlilik konusunda herkese yardimci olsun cok zor işler bunlar.

  Cevapla
 •  
  26 Kasım 2017 Pazar 21:47

  evlilikte acele etmemek gerek

  Cevapla
 •  
  20 Kasım 2017 Pazartesi 18:21

  Bnde erken evlendim cok severek ama simdide dyorum keske gec evlenseydim bnce sabirli ol cok erken

  Cevapla
 •  
  17 Kasım 2017 Cuma 05:50

  Evlilik zor iş hele bu devirde. Evliliğin sorumluluğunu taşımak için 28-30 olmak lazım en az.

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön