Erkek arkadaşım çok sinirli...

“Erkek arkadaşımla 1 yıldır beraberiz. Kendisi de ailesi de çok iyi insanlar fakat sevgilim sinirlenince saçma sapan konuşuyor. Beni sevdiğini biliyorum, bunu hissettiriyor ama tek sorun şu ki çok çabuk sinirleniyor. Beni çok üzüyor, ağlatıyor, bağırıyor sonra bir özür diliyor, küs kalmaya falan kalkarsam birkaç güzel mesaj atıyor, uzatırsam bir daha sinirleniyor. 1 kez kolumu morarttı, çok ağladım. 5 dakika sonra pişman oldu kendi de ağladı özürler diledi, sürprizler yaptı. Ayrıldık ama ben ayrılınca kendime gelemiyorum. Toparlayamıyorum. Yine barıştık ama üzüyor işte beni, çok şükür bir daha canımı acıtmadı ama onun sinirinden bıktım. İyiyken çok iyi, kötüyken de çok kötü. Bana yardım edin, ayrılınca kendimi çok mutsuz hissediyorum çünkü seviyorum; bir gelecek düşünüyorum ama böyle de olmuyor… Profesyonel bir yardıma ihtiyacım var...”

 

Yeşim Tijen’in cevabı:

 

“Sen gittikten sonra yalnız kalacağım. Yalnız kalmaktan korkmuyorum da, ya canım ellerini tutmak isterse...”

Can Yücel

 

O olmayınca hayat anlamsızlaşıyor, zevk vermiyorsa; hayatın onunla olduğunuzda sizi mutsuz eden, endişelendiren, düşündüren yanını onarmasında teşvik edici olmalısınız. Nasıl onarabilir? Bir psikolog yardımıyla destek alarak yapabilir. Buna yanaşmazsa yaşam koçu yardımıyla yapabilir. Sevgilinizsiz yapamayacak kadar seviyorsanız, o zaman yapıcı olmak zorundasınız. Sevmek, var etmektir. Ayrılmak en son çaredir. Her zaman kişi yapabileceklerini yapmalı, geriye bir “keşke” bırakmamalıdır.

 

Benim sevgiden anladığım karşılıklı var olmaktır. Ya da var etmektir. Aşılmayacak bir sorun değil. Onunla  konuşup psikolojik destek alması konusunda ikna edebilirsiniz. Sizi sevdiği için hayır demeyecektir. Dese bile kararlı olursanız ikna olacaktır. Sinirlenince kolunuzu morartan biri çok sinirlenince daha fazlasını da yapabilir. Öfke kontrolü gerekiyor. Bu öğrenilebilir bir şeydir. Kendi kendine de yenebilir, azim ve iradeyle durmak ve susmak, bunu kendini dürte dürte akıl yürüterek ve iradeyi kullanarak başarabilir. Onunla konuşun, bu durumunu düzeltmenin hayatının her alanına faydası olacağını söyleyin. Atacağı adımla kendisi, ailesi ve tabii ki siz de rahatlayacaksınız.

 

Kendi kendine başaramıyorsa sevgilinize bu haliyle ilgili farkındalık sağlaması için bir yaşam koçuna gitmesini önerin. Yaşam koçu daha sıcak gelecektir. Yaşam koçu, kişinin kendisiyle ilgili farkındalıklarını sağlar. Bu çok önemli bir adımdır. Farkında olan çözüm için adım atar. Adım atan da sorununu öylece bırakmaz, mutlaka çözer. İlk adımı attırabilmek mesele... Bu konuda sevginizi kullanın. Sevgiler...  

 

***

 

Çözemediğiniz sorunlarınızı rumuzunuzla yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun.

 

Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com

 

Twitter: @yesimtijen

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 7074

 • Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?
  Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 2250

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 1725

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 26014

 • Prematüre nedir?
  Prematüre nedir?

  Süresi : 01:30 İzlenme : 5935

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön