İlk buluşmada ne konuşmalıyım?

Bir kamu kurumunda güvenlik görevlisiyim. 30-35 yaşında bir bayandan hoşlanıyorum. Kendisiyle tanıştım. “Nasılsın, iyiyim, siz nasılsınız, iyi teşekkürler” konuşmamız bunlardan ibaret... Sohbeti devam ettirmek için kendisiyle ne konuşmalıyım? Nasıl bir sohbet ortamı yaratabilirim? Bir kadın ne tür sohbetlerden hoşlanır? Sohbeti nasıl eğlenceli hale getirebilirim? Bir kadınla konuşurken ona kadın olduğunu nasıl hissettirmeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 
Yeşim Tijen'in cevabı:


Yok ki birbirimizden farkımız erkeklerle. Kadınlar da erkekler gibidir. Kimi fiziğe, gösterişe, kimi karaktere, kimi paraya ve güce, kimi de olursa hepsi birden olsun benim olsun diyor. Hepsini aynı kefeye koyup kadın milleti deseniz de dünyaları farklı farklıdır. Ortak noktaları hepsi önce dış görünüşe bakar. Kadın dışını beğenmediği erkeği merak etmez, o yüzden erkek öncelikle kendine özenli ve bakımlı olmalı. Bazı erkeklere teferruat gibi gelse de kadınlar için etkileyici bir unsurdur; erkek parfüm de kokmalı. Bunlar ilk izlenim, ilk bakış için olması gerekenler.Bir kadınla birlikte olabilmek, onun ilgisini çekebilmek bilgi birikimi gerektirir, konuşabilmek ve etkileyici olmak için. Siz kendinizin farkında mısınız diye sormak istiyorum. Kendine güvenen erkek en şanslı erkektir kadınların karşısında. Öncelikle beğendiğiniz kızla arkadaşlık kurmaya çalışıp güvenini kazanarak yol alabilirsiniz. Nasılsınızla başlayan konuşmanıza, gününün nasıl geçtiği veya işi ile ilgili sorular sorarak, onu konuşturup dinleyerek, gerekirse özellikle onun çalıştığı yere bahaneyle gidip 'Aa merhaba, ben de şu sebeplerle gelmiştim' diyerek bu karşılaştırmaları sıklaştırıp bir kahve, bir çay içmeye davet edebilirsiniz. Birlikte gideceğiniz yer önemli. Seçeceğiniz yere dikkat edin, çünkü hoşlandığınız bayana sizi ifade edecektir bu yer. Konuşma konuşmayı açar, çok kasmayın. Çok konuşmaya çalışıp saçmalamaktansa birlikte bazen sessizliği de yaşayabilirsiniz. Erkeğin ağırlığını, ciddiyetini, özgüvenini hissederse kadın, kendi bıcır bıcır konuşacaktır zaten endişeniz olmasın. Ve kadın erkeğin her hareketini gözlemler. Bakışlarını, konuşmalarını, başkalarıyla olan iletişimini hep sınar. Bu sınavı kolay kolay bitmez ta ki emin olana kadar. Bütün bunlardan daha da önemlisi bir erkeğin dürüst olmasıdır, neyseniz o olmak, ne hissediyorsanız onu söylemek, bir yalanın ardına sığınmamak, sırf elde etmek uğruna olduğundan, hissettiğinden farklı görünmemek, ruhunu satmamaktır dürüst olmak. Dürüstlükle karşınızdakinin saygısını kazanabilirsiniz.


 
Bir kadınla her konuda her şeyi konuşabilirsiniz tabii seviyeyi bozmadan. Söyleyeceğiniz sözleri benim size söylemem doğru olmaz. O sözcükleri siz bulmalısınız. Konuşacağınız konular bilgi birikiminiz, insanlarla iletişiminizden dolayı tamamen size kalmış bir durumdur. Ama yine de şunu söyleyebilirim ki işiyle ilgili size anlatacağı çok şey vardır mutlaka. Çünkü çalıştığı işinden dolayı bir sürü olaya şahit olmuştur. Onu konuşturup iyi bir dinleyici olarak rahatlatabilirseniz mesleği size yardımcı olacaktır iletişim kurabilmeniz açısından... Herkesin güven duymak için kendinde tutunacağı dallar vardır sevgili okurum, o dallara tutunarak kendinize güvenmenizi istiyorum sizden. Benim size söyleyebileceklerim bu kadar, her şey sizin ruhunuza ve çabanıza kalmış.

 

Sevgiler..

***

Çözemediğiniz sorunlarınızı yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun. Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com


Twitter: @yesimtijen

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön