Hoşlandığım kıza açılamıyorum!

Merhaba Yeşim Hanım,

Size bir şey danışmak istiyorum. Bir kızdan hoşlanıyorum ama bir türlü gidip yanına açılamıyorum, sevdiğimi söyleyemiyorum. Aslında gayet yakışıklıyım ama utanıyor muyum acaba? Yardımınızı bekliyorum.

 

Yeşim Tijen'in cevabı:


''Ben ne insanlar gördüm, üstünde elbise yoktu,

Ne elbiseler gördüm, içinde insan yoktu.''

 

Gel de bu anlam yüklü sözleri sevme. Seviyorum işte ve beğendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. Bu söz de bu yazıya cuk oturdu sanırım. 

 

Bir araştırmaya göre kadınlar erkeğin bakışlarına, fiziksel görünüşüne, giyimine bakarak notunu veriyorlarmış. Dış görüntüyle 5-10 adım atarsınız. Ondan sonraki adımlarınızda ruhunuzla yürürsünüz. O ruh güvenle doluysa yürüyüşünüz rahat olur, ama o ruhun içinde çekişmeler, korkular, güvensizlikler varsa bir adım ileri, iki adım geridir yürüyüş şekliniz. Ne hayatınızda ne ilişkilerinizde yol alırsınız. Bana soruyorsunuz ya utanıyor muyum diye, utanmak da güvensizlikten kaynaklanır zaten ve gerektiğinde utanmasını da bilmeli erkek, bu da yakışır erkeğe ve edep diye ifade edilir. 

 

İnsanın kendi kendinden doğması anne karnından doğmasından daha sancılıdır derim hep. Yok artık demeyin, aynen öyle. Farkındalıkların oluşması, onları tek tek cımbızla kendinizden çıkarmanız şıp diye hemen olmaz. Pozitif bir bakış açısına sahip olması en büyük yardımcısı olur kişinin. Kendini küçümsemeden, neşeli tavırlarıyla karşısındaki insanlara kendi gibi olabilme rahatlığını verebilmelidir. Çalınan her kapı açılacak, hoşlandığınız herkes sizden hoşlanacak diye bir şey yok. Ama siz çalacaksınız o kapıyı. İşte bunlar sizi sizden çıkaracak. Red cevabı alsanız da çalabildiğiniz o kapıyla bir diğer kapıyı daha rahat çalacaksınız. Size ''Kim o?'' dediklerinde benim derken o bendeki 'ben' in kuvvetini hissettireceksiniz karşınızdakine. Kadınlar kendilerine güvenen erkeklerin güvenini sözlerinde, bakışlarında, yürüyüşlerinde, ellerini tutuşlarında taaa yüreklerinde duyarlar. 

 

Yaşam denen yolculuğumuzda güven oluşmamışsa ruhumuzda cesaret yoktur, çaba yoktur, hayaller sadece hep hayaldir ve en zoru da insanın gerçekleştiremediği hayallerin, söyleyemediği sözlerin içinde bir çöp yığını gibi birikmesidir. Böyle bir insan olmak istemezsiniz değil mi? Tercihiniz eminim ruhunuzu güzelliklerle doldurmaktan yanadır. İyisi mi siz kendi kendinizi çıkarın içinizden. Fiziki güzelliğinizle değil ruhunuzla değerlendirin kendinizi. Sonra ne mi olacak? Sonra kızlar sizin etrafınızda kendiliğinden olacak.

Sevgiler...

***

Çözemediğiniz sorunlarınızı yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun. Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com


Twitter: @yesimtijen

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  29 Eylül 2018 Cumartesi 20:37

  Kıza nasıl açılacığımı bilmiyorum ne yapmalıyım

  Cevapla
 •  
  07 Kasım 2017 Salı 01:25

  Yesim hanim birini çok sevmiyorum ve o kişi kardesimin yakın arkadaşı ona açıldım ve onu ilk aradığımda o kisinin sen olduguna senin beni aramana sevindiğini soyledi gizliden aramistim onu daha sonra kardrsin kardesim bu durum bana ters bisure görüsmeyelim beni anlarsan sevinrm dedi cok seviyorum on

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Doğuma giderken neler yaptınız?
  Doğuma giderken neler yaptınız?

  Süresi : 01:59 İzlenme : 2395

 • Gizem Onay'la kadınlık organları ve döngüleri üzerine
  Gizem Onay'la kadınlık organları ve...

  Süresi : 34:57 İzlenme : 261

 • Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri
  Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri

  Süresi : 02:46 İzlenme : 455

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön