Sevgilimi geri kazanmak istiyorum

Merhabalar Yeşim hanım

Benim orta okuldan beri hoşlandığım bir kız vardı ve ondan gerçekten çok hoşlanmıştım, daha sonra güvenimi toplayıp ona açıldım, ilk başta düşünmek istedi ve kabul etmedi. Daha sonra ben liseye başladım, hiç beklemediğim bir anda telefonuma mesaj geldi ve tekrar konuşmaya başladık, yaklaşık 6 ay beraber olduk ve sonrasını unuttuğum bir sebepten dolayı ayrıldık. Yıllar geçti, ara sıra mesajlaştık, ama normal arkadaşçaydı. Lisedeki son senemde bir gün kursa giderken onu yolda gördüm, önümde yürüyordu arkadaşlarıyla, benim de arkadaşım vardı yanımda, çok yakın arkadaşım olduğu için durumdan haberi vardı, daha sonra arkadaşımın da ısrarıyla aradım ve arkasında olduğumu söyledim, arkasında beni görünce durdu ve konuşmaya başladık, o günden sonra daha sık mesajlaşmaya başladık. Birkaç hafta sonra aklıma bir sürpriz yapmak geldi, iki tane bileklik tasarlayıp arkalarına isimlerimizi yazdırdım, onun çıkışına giderek hediyemi ona verdim. İşte o günden sonra hayatım değişti, ciddi bir şekilde konuşmaya ve tekrar çıkmaya başladık. Çok olgun ve mutlu bir ilişki yaşadık her şey güzeldi. Ama benim üniversite sınavım yaklaşmıştı, psikolojim bozulduğu için onu kıracak mesajlar yazmışım farkında olmadan, konu uzadı ve birbirimizi kırmaya başladık. Bir anlık öfke ile ayrılmak istediğimi söyledim. Onu çok seviyordum ve bu kararıma hemen pişman olmuştum ama artık söylemiştim. Daha sonra bunu ona ne kadar anlatmaya çalışsam da olmadı. Birkaç ay sonra bana eşyanı alacaksan al yoksa atacağım diye mesaj attı, ben de istemediğimi ve ona bıraktığımı söyledim. Aylarca konuşmadık, aylar sonra ufaktan konuşmayı başarmış olsam da bana hiç güvenemiyor, ne yapabilirim? Onu çok seviyorum, ama o beni seviyor mu, bilmiyorum.

 
Yeşim Tijen ’in cevabı:


''Bütün istediklerini ağlayarak elde etmiş,
 Bir bebektim ben de.
 Şimdi susturmak için
 Kimsenin aklına gelmiyor,
 Seni getirmek bana geri.''Baktınız mı gözlerine doya doya, tuttunuz mu ellerini, hiç bitmez, gitmez mi dediniz? Her şey gibi sevgiler de bitiyor, yaşamın yoğunluğuyla, sevgisizlikle, değersizlikle tükenebiliyor sevgi de sevgili de. Oysa hepimiz bal gibi biliyoruz sevgi, sevgili özen ister, değer görmek ister. Biliyoruz da o çiçeğe suyunu vermeyi ihmal ediyoruz sonra da solan çiçeğin, giden sevgilinin ardından dövünüp duruyoruz.Karşı cins, genç yaşınızdan dolayı sizin için bir bilmecedir. Kadınların mutluluğu detaylarda gizlidir. Ufacık şeylerle mutlu olur, ufacık şeyleri sorun haline getirip hayatınızı zindan edebilirler. Sizin kız arkadaşınız size aslında söylediği ufacık bir sözle mesajını iletmiş. Gel bilekliği al diyerek size gel demek istemiş. Hiçbir genç kız değeri ve anlamı olmayan bir bileklik için iletişim kurmaz, atar bir köşeye. Sözler de ufak mesajlar gizlidir, bunları zamanla öğreneceksiniz. Ayrılalım diyen siz olduğunuz için bu genç kızı yeniden kazanma çabasını göstermeniz gerekiyor. Kuru kuruya sözlerle değil, bunu davranışlarınızla da göstermelisiniz. Öyle bir zamana geldik ki bizlere sunulan dizilerle, filmlerle beklentiler çoğaltıldı. Her erkeğin bir prens, genç kızın da prenses olduğunu düşünürsek hayal gücünüzü kullanın. Ufacık bir tüyo vereyim, kocaman kalpli bir balon alıp çıkışına gidip ona verebilirsiniz. Bu sizin cesaretinize kalmış. Davranışlarınızla bu çocuk beni gerçekten seviyor dedirtmelisiniz. Size git diyebilir, istemiyorum diyebilir. Bu sözlere yenilmeyin. Kadınlar bazen bunları söyleyebilir ama aslında bunları söylerken kalmanızı istiyorlardır. Hemen pes etmeyin. Yaşananlar, gurur, git demeyi gerektirir. Kazanmak için, sevginiz için emek verir. Güven bu emek karşılığında kazanılır.

 

Sevgiler...

 

Özlemim


Sevgilim, ıhlamur kokulu kar çiçeğim,
Bana neler yaptın bir bilsen,
Özlemin geziniyor bulut bulut yüreğimde,
Utanmasam ağlayacağım yağmurlarda.
Bak şarkı oldun, şiir oldun sığmıyorsun kağıtlara.
Özlemim, bakmaya doyamadığım o güzel gözlerin,
Özlemim, terlese de bırakmadığım ellerin,
Söylemeye utanıyorum ya o dudakların.

Gel ben ettim, sen naz etme,

Bu adamı viran etme.

Yakıyor içimi ayrılık, yakıyor,

Yansın deme.

Bu özlem bir ateş yüreğimde,

Git başkasında söndür deme

Bilmem haberini aldın mı?

Uzaktan da olsa gördün mü?

Sigarayla bile oldum arkadaş,

Gizli ağlıyor yüreğim, herkesten gizli.

Saklasa da sözlerim, sır vermese de dilim,

Bütün çaresizliğimi ele veriyor şiirlerim.

 

***

Çözemediğiniz sorunlarınızı yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun. Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com


Twitter: @yesimtijen

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön