Ayrıldık ama onu hala seviyorum!

İyi günler Yeşim hanım,

Nisan ayında eski sevgilimle tanıştım. Bu birliktelik 2 ay sürdü. Eski sevgilim Türkiye'den Avrupa'ya okumaya gelmişti. İlk başlarda duygusallık olmasa da daha ilerleyen zamanlarda aramızda duygusallık yaşandı. Her şeyimi dürüstçe anlattım. Sadece "Kafamda soru işaretleri var" diyordu hep, yaş farkımızdan dolayı ailem ne der bu ilişkiye vs. Ben de o öyle dedikçe korkuyordum, Türkiye'ye döner de beni bırakırsa diye. Bu kısa süren ilişkide çok fazla kıskanmaya, her şeyden şüphe duymaya başladım. İlk olarak bana Facebook hesabının şifresini verdiği halde kıskandım çok fazla hesapta kız ekli olduğu için. "Hepsini sil" diyordu ama kendi silmediği için bu sefer de sevgisinden şüphe duymaya başladım. İkinci hatam onunlayken eski sevgilimin bana mesaj atması oldu. İzah etsem de konuşmadığımı inanmadı, "Numaranı değiştireceksin" dedi ve numaramı değiştirdim. İkinci hatam normal bir erkek arkadaşımın bana Whatsapp'tan nasılsın yazması oldu. Bu normal arkadaşa yeni numaramı vermiştim, bunu da öğrendi, mesajı gördü, çok kızdı, ama bitirmedi. Daha sonra onun hesabına baktığımda kendi bir bayana, ''Merhaba, nasılsın?''  yazmış, bunu gösterdim kendine ve özür diledi. Senin hatanın sonrasında yaptım, özür diledi, affettim. Başka bir hatam da yaşadığımız sorunları, kıskançlıklarımı yine başka bir erkek arkadaşımla paylaştım. Fikrini almak için, bu arkadaşın mesajlarını da gördü ve ilişkimizi bitirdi. Ben sadece onu severken bitirdi. "Kafamda zaten soru işaretleri varken, güvenimi zedelemişken, kendimi, seni aileme anlatmaya hazırlarken, şifremi dahi vermişken sana, beni sırtımdan vurdun" dedi, Türkiye'ye dönünce böyle devam edemeyeceğini söyledi. Yıkıldım çünkü hiç art niyetim yoktu, sadece onu seviyordum ve ayrıldık, ama halen ara sıra internetten görüşüyoruz. Benim kıyafetlerime, yaşamıma falan karışıyor, bana umut veriyor ama yalvarsam da, defalarca olmaz artık, bitti, "Ben Türkiye'ye dönünce nasıl güveneceğim sana" dedi. Bugün Türkiye' ye dönüyor, dün son kez vedalaştık. Bana "Telefonuna ve Facebook hesabına bakabilir miyim" dedi, şifremi dahi verdim, baktı. Bitti, artık olmaz diyen bir insan bunları neden yapar ki?

 

Yeşim Tijen'in cevabı:


İnsan en iyi kimi tanır? Tabi ki kendini. Ve kişi, bir diğerinin hayatına girerken kalıcı olmadığını bilir. Hani o çok şiddetli yağan yağmurlarda, saçak altına sığınmak gibidir onlar için diğerinin hayatında olmaları. Belki biraz hoşlanma, biraz teselli arayışıdır arzuları. Sorumsuzca alt üst ederler ve kaygısızca dönüp arkalarına bile bakmadan giderler. İşte o zaman anlarsınız gerçekten sevilmediğinizi. O söz dinlemez kalbiniz acır, geriye size kalan iki şey vardır, üzülmek ve acı çekmek.

 

Hayır, yalvarmayın ona, gidene dur, gitme demeyin. O, oradaki günlerini değerlendirmiş sizinle. Belki kendince bir şeyler hissetmiştir, ama yeterince değil. Bilerek girmiş hayatınıza, olmayacağınızı bilerek. Ve size kendince nedenler ileri sürmüş. Nedenleri sizi tatmin etti mi, siz ona gitme diye yalvarırken? Beni etmedi. Benim anlamadığım bir şey daha, neden hesap şifrelerini verir sevgililer birbirlerine? Bir insan art niyetliyse zaten onu kimse engelleyemez. Kişiler birbirinin özeline bu kadar girmemeli. Ne kadın ne erkek, kendini bilen kişiler anlamsız maceralara teveccüh etmez diye düşünüyorum. Özeli özel kalmalı kişinin, bunun adı da saygıdır. Size garip gelebilir bu düşünce, ama böyle olmalı. İnsanın içinde aldatma duygusu varsa bunu sadece sosyal paylaşım siteleriyle mi yapabilir? 

 

Ne yazık ki insan umut etmekten vazgeçemiyor. Ufacık bir umudun peşinden koşabiliyor sevince. Umutlanacak bir durum yok, o sizi kendince dostane korumaya çalışıyor, kendince yön veriyor onun doğru bildiği yöne doğru. Bunlar sizi aldatmasın, kaldığı yerde bırakın o genç adamı yolcu ettiğiniz yerde. Aslında bunu da hak etmemiş. Neden derseniz, eski sevgilinizi ona anlatmıştınız, onun mesaj atmasını siz istemediniz. Mühim olan sizin cevap vermemiş olmanız. Dostane olarak erkek arkadaşınızla paylaşımlarınız olabilir, bir erkek olarak onun fikrini almak istemişsinizdir, bunu istemediğini size söyleyebilirdi, bir daha yapmazdınız. İnsanın erkek arkadaştan dostu olur mu derseniz, çok nadir de olsa olur diye düşünüyorum. Bazen dostlukların sevgiye dönüştüğü de olabiliyor, siz de olmasa da karşınızdakinde olabiliyor. Ama nadiren de olsa dostluklar olur. Ve çok kıymetlidir bu dostluklar kaybetmemek gerekir. Erkekler bunu bildiklerinden pek sıcak bakmazlar bu dostluklara.

 

Bütün bunlardan sonra sizin için geriye tek bir şey kalıyor, unutmak ve kendinizi bir an önce toparlamak. Kalplerimiz hakikati kabullenmekte zorlanırlar, ama  en kısa zamanda aklınızın kalbinize hükmetmesi dileğiyle, sevgiler...

 

''Bütün ömrümce aradığımı bulduğumda, 

  Oturup ağlayacağım bir deniz kıyısında.''

                  Ataol Behramoğlu 

 

***

 

Çözemediğiniz sorunlarınızı yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun. Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com


Twitter: @yesimtijen

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön