Eşim 10 yıldır sadece kızımla ilgileniyor!

Yeşim Hanım,

27 yaşımda severek evlendim şimdi 37 yaşımdayım. Ama 10 yıldır eşimin bana duyarsızlığı beni yıkmak üzere. 9 yaşında bir çocuğumuz var. Eşim hamile kaldıktan sonra özellikle çocuğu emzirmeye başlamasıyla, yani çocuğuyla yaşamaya başlamasıyla beraber beni iyice kendinden uzaklaştırdı. Gelinen bu süreçte eşimden ne yemek ne ev işi dahi istemedim, yaparsan yeriz yapamazsan söyleriz, yardımcı tutarız dedim. Huzurumuz olsun yeterli benim için dememe rağmen ne yaptıysam başaramadım. Artık yoruldum kızımı çok seviyorum, eşimin de hayatındaki tek ideali bir kızı olmasıydı o da çok seviyor. Şimdi sadece evde çocuk için yaşayan bir çiftiz. Sadece kızımız üzülmesin bir şey anlamasın diye susmak konusunda kararımı verdim ve konuşmuyorum.  Ama eşim hiç umursamıyor, bir iki kere konuşmayı denedim ama değişen hiçbir şey olmadı ben de 10 yılda yoruldum bu işin hiçbir cazibesi kalmadı akşam kızım olmasa eve gitmek gelmiyor içimden..
Önerilerinizi takip ediyorum ama bana özel bir şeyler yazarsanız sevinirim..

 

Yeşim Tijen'in cevabı:

Daha küçücükken bebekleriyle oynarken başlar kadınlar anne olmaya. İlk oyunlarında sergilerler anneliklerini, ayaklarında sallarken bebeklerini, yemek yedirirken yalandan bir oyunu gerçek gibi yaşarlar taa o zaman küçücük dünyalarında. O genlerle doğarlar kadınlar yaşama, engelleyemezler kendilerini, tüm hücrelerine kadar sarar annelik kadınları. Bir de biz kadınların yere göğe koyamadığı, yerlerinin kalplerinde hep ayrı ve kocaman olduğu eşlerimiz vardır. Onların değeri çocuklarımızla bir kat daha artar yüreğimizde. Çünkü ortak meyvemizdir çocuklarımız, sevgimizin parçasıdır. 

 

Evet sevgili okurum aslında daha çok birbirinize yaklaşmanız, sımsıkı kenetlenmeniz gerekirdi yaşamınıza katılan kızınızla, sizde ise tam tersi olmuş. Eşiniz annelik duygusunu gereğinden fazla abartarak yaşıyor anlattığınız kadarıyla. Sizi dışlayarak o çok sevdiği kızına da kötülük yapıyor farkında değil. Sıcak bir aile ortamı yaşatmıyor kızına. Bencilce yaşıyor anneliği, oysa kızınız 9 yaşında olsa da sizi bir kenara ittiğinin farkındadır annesinin, her ne kadar hissettirmemeye çalışsanız da aradaki soğukluğu, gerginliği anlar ve hisseder çocuklar. Sanırım eşiniz kadınsı duygularını unutmuş, rafa kaldırmış. Önce ona unuttuğu kadınlığını hatırlatmaya çalışın. Sürprizler yapın, yataklarına güller dökün, bir şarap açın beraber paylaşacağınız, romantik bir müzik koyun fona, eski günleri hatırlatın ona ve ne kadar güzel bir kadın olduğunu söyleyin. Onu ne kadar sevdiğinizi, ondan kopmak istemediğinizi, ona onun sevgisine ihtiyacınız olduğunu, kendinizi yalnız hissettiğinizi açık açık ifade etmeye çalışın ve bunları yaparken siz de kendinize özenli olun. Konuşmaları yaptınız, gereken ilgiyi gösterdiniz baktınız değişen hiçbir şey yok, bir de şunu yapabilirsiniz diye düşünüyorum, ona hiç değer vermeyin, yokmuş gibi davranın, yüzüne bile bakmayın. Zor da olsa bir müddet bunu yapmaya çalışın. Ona, onun davranışlarıyla karşılık verin. En son olarak eşiniz kabul ederse size bir çift terapistine gitmenizi önerebilirim.

 

Bir eş olarak, bir baba olarak bir süre daha elinizden geleni yapın. Bütün bunların sonunda hala bir şeyler değişmemişse bu şekilde yaşanan bir evlilikle koskoca bir ömür kolay geçmez sevgili okurum, babalık ayrıyken de yapılır, o sevgiyi, sorumluluğu taşıdıktan sonra. Bir azap haline gelmeye başlamış olan evliliği sürdürmek için bir neden olmamalı çocuklarımız. Mutlu olmalıyız ki sevgili okurum, mutluluk verebilelim çocuklarımıza, sevdiklerimize.

 

Sevgiler...

 

***


Çözemediğiniz sorunlarınızı yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun. Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com


Twitter: @yesimtijen

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön