Sevgilimle ayrıldık ama hâlâ beni arıyor

Yeşim Hanım merhaba,

2 yıldır görüştüğüm bir çocuk vardı. 2 hafta önce ayrıldık. Üniversitede de beraber okuduk ancak şu anda kendisi başka bir şehirde ailesiyle yaşıyor ve benim de ileride orada yaşayamayacağımı düşünüyor. Onu çok seviyorum, onun da beni sevdiğini biliyorum. Şu ara ne oldu da kararı değişti bilmiyorum. Hala konuşuyoruz ayrıldığımız halde. Sizce ne yapmalıyım?

 

Yeşim'in cevabı:

Susma konuş eskisi gibi ne olur,

Isıtsın içimi o sıcacık sözlerin.

Sen sustukça üşüyorum bak,

Acıtıyor da içimi o sessizliğin.

Daha ne yapayım istersin senin için,

Hadi gel bir adımda sen at benim için,

Bu sessizlik, bu istemezlik 

Yordu beni bilmez misin için için.

Unuttun mu yoksa seviyorum derdin ya,

Unuttun mu yoksa, gülüm derdin ya.

Hadi susma ne olur konuş eskisi gibi,

Tüm engellere karşı devam derdin ya,

İçimden kuşlar havalanırdı ya gökyüzüne,

Hadi durma yine bir şeyler söyle.

Bitti de, yitti de ama susma.

Sen sustukça acıtıyor sessizliğin.

 

Bazen çekinirsin bir şeyler söylemeye, istesen de konuşamazsın, sözcükler çıkmaz olur, düşmez olur dudaklarından, orada öylece kalır düğüm düğüm, boğum boğum. Senin için değerlidir o. Susarsın. Oysa söyleyemediğin sözler var ya o suskunluğun anlatır seni karşındakine. Suskunluk, sessizlik anlatır mı demeyin. Susmak da bir eylemdir, bir anlatımdır ve susmak bazen daha da çok acıtır karşınızdakinin canını.

 

Seviyorsunuzdur onu deli gibi. Hiç bilmediğiniz yerlere gitmek istersiniz sırf o var diye, onunla olmak için. Toprağına, taşına vakıf olmadığın o yerler anlam kazanır birden gözünüzde. Ah bir gel dese diye beklersiniz ağzından çıkacak sözleri. İki sene yaşanmışlık az mıdır? Her gün el ele, göz göze okul yollarında. Kolay unutulabilir mi? Suskunluğu içinizi acıtsa da yüreğinizi yorsa da beklersiniz yine konuşsun eskisi gibi, sözler versin istersiniz umutla. Daha çok gün alacağınız vardır ondan, vaad etmiştir size beraberce geçireceğiniz yılları. O sözcüklere sığınırsınız ümitle. Bir korku sarsa da ruhunuzu vazgeçemezsiniz sevdiğinizden kolay kolay. Anlamazsınız bu şifreli davranışlarını erkek arkadaşınız. Yabancısınızdır bu dile, oysa hayatın öğretilerinden biridir bu şifreli davranışlar siz acemi hayat yolcuları için. 

 

Sevgili kızım, insan sevince karşısındakine de güveniyorsa içindeki sevginin gücüyle her yerde yapabilir, niye yapamasın? Sanırım erkek arkadaşınızın biraz zamana ihtiyacı var, kafasında her şeyin yerine oturması için. Bu zaman zarfında konuşmaya devam edin, bazen konuşamadığımız, çözemediğimiz sorunları zaman kendi içinde çözer. Sizi gerçekten sevmişse sizden vazgeçmeyecektir. Şefkatli ve sabırlı olun. Sevginizi ifade etmekten çekinmeyin. Kendinizle ilgili güveni verin, onunla her yerde yaşamaya hazır olduğunuzu anlatın. İlişkiniz için size düşeni yapın gerisi zaten erkek arkadaşınıza kalıyor. Sizin için yazdığım şiirimde de belirttiğim gibi, içinizden kuşların tekrar gökyüzüne havalanması dileğiyle...

 

Sevgiler…

 

***

Çözemediğiniz sorunlarınızı yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun. Yeşim Tijen'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com

 

Twitter: @yesimtijen

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  12 Şubat 2018 Pazartesi 21:44

  Abla banana yardım edermisin

  Cevapla
 •  
  20 Kasım 2016 Pazar 21:35

  Ayrılalı bir gün oldu fakat konuşuyoruz yapamıyoruz diyo ama yazdığım da konuşuyo benimle kimseyi hayatım da tutmıcam emin ol diyo ne anlama geliyo sizce ?

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön