Bir sabah...

Güllük gülistanlık bir yaşam bizimki. Derdimiz tasamız yok. Çocuklarımızın geleceğiyle ilgili umutluyuz. Her daim huzur içinde; huşu içinde yaşıyoruz.

 

Hem insanız; sadece insana değil canlının her türüne saygılıyız.

 

Hem kadınız; maaşlarımız bizle aynı işi yapan erkeklerinkiyle eşit.

 

Hem anneyiz; çocuklarımızın şimdisi de geleceği gibi garantide olduğu için tek derdimiz hangi bezi alacağımız.

 

Doğayla barışık yaşadığımız için vicdanımız rahat. Tek katlı evlerimizde, şehri kaplayan ormanların içinde, tabiatın bize sunduğu şahane boğaziçinin mavilerini, onu süsleyen koruların yeşiline bakıp da doyamıyoruz. Ne güneşi yansıtan betonlarımız var; ne rüzgarı engelleyen gökdelenlerimiz.

 

Çocuklar demiştim ya; onlar bizim canımız. Onların güven içinde kendilerini keşfedebilecekleri, yeteneklerini geliştirip, duygusal ve maddi tatmin içinde yaşadıkları bir çevreleri var. Çocuklar sokaktalar. Oynayabilecekleri yeşil alanlarda çocukluklarının tadını çıkarıyorlar. Yarı zamanlı çalışıp yine de rahatlıkla yaşayabilen ebeveynleri akşam yemeğine çağırana kadar arkadaşlarıyla oynuyorlar. Kimse onlara yan gözle bakmıyor. Hiç birinin adı Özgecan değil. Sahi o kimdi?

 

Adalet herkes için aynı adalet olduğundan; sistem kişilere göre eğilip bükülmediğinden yaşadığımız yerin yöneticilerine inancımız tam. Barışı korumak, insanlarının refahını arttırmak için çalıştıklarından gözümüz arkada değil.

 

Güllük gülistanlık bir yaşam bizimki. Suni ayrımların olmadığı; herkesin kendini diğerinin yerine koyabildiği bir yaşamak…

 

Nehirlerimiz özgürce akıyorlar. Denizlerimiz balık kaynıyor, tarlalarımız ekine doymuyor. Kimde domates fazla olduysa bu sene; az olana veriyor; o da ona fazla olan biberinden sunuyor. Dünya üzerinde kendi kendine yetebilen 7 ülkeden biri biziz. Doğal kaynaklarımız sadece ihtiyacımız olduğu kadar kullanıldığı için hiç biri tükenmiyor, kirlenmiyor… Biz doğa anaya bakıyoruz gözümüz gibi; o da bizi besliyor…

 

Cennet coğrafyamızın her bir köşesine aynı şekilde yatırım yapıldığı için kimse yerinde yurdundan olmuyor bizim buralarda. Atadan kalan tarlaları sürüyoruz hala; dededen kalan evlerde yaşıyoruz. Komşumuzu da kardeşimiz kadar çok seviyoruz.

 

Bizim buralarda herkes eceliyle ölüyor ve hatta yaşamdan sıkılarak. Hiç kimsenin başına iş kazası, mukadderat, can fedası gelmiyor…

 

Güllük gülistanlık bir yaşam bizimki. Tek derdimiz ojemizin rengi.

 

d.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  26 Ağustos 2015 Çarşamba 09:24

  böyle bir hayat yaşarken oje sürüyor olmanıza şaşırdım. keşke mümkün olsa tüm bunlar.

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön