Tanrım beni yavaşlat!

Yeni yıl yazısı yazmak zor mu? Özel günlerin hiçbiriyle arası iyi olmayan benim gibi biri için zor. Özel günler beni pesimist yapıyor; geçen yılın eksilttikleri doluyor aklıma. dün yazdım Ne çok çocuk, ne çok kadın öldü 2014’te… Neyse yine de iyi bir tarafı olmalı yeni başlangıçların. Bir yerlerde bir umut olmalı. Siz de benim gibi düşünüyorsunuzdur sanırım. Değiştirmek istediklerinizin listesi uzayıp giderken, bir yandan elinizdekilere bakıp “Şükür” diyerek… Yaşıyoruz nihayetinde. Birçok insandan çok daha şanslıyız. Bin şükür! Oğlumun sağlığı yerinde… Yüz bin şükür! İnternette bu duayı buldum gezinirken. Hititler’den kalma, MÖ 2000’lere ait deniyor ama doğruluğunu bilemem… Yine de çok güzel! Yeni yıldan dileğim bu olsun bu sene…

 

“Tanrım, Beni yavaşlat, aklımı sakinleştirerek kalbimi dinlendir.Zamanın sonsuzluğunu göstererek bu telaşlı hızımı dengele.


Günün karmaşası içinde bana sonsuza kadar yaşayacak tepelerin sükûnetini ver.


Sinirlerim ve kaslarımdaki gerginliği, belleğimde yaşayan akarsuların melodisiyle yıka, götür.


Uykunun o büyüleyici ve iyileştirici gücünü duymama yardımcı ol.


Anlık zevkleri yaşayabilme sanatını öğret; bir çiçeğe bakmak için yavaşlamayı, güzel bir köpek ya da kediyi okşamak için durmayı, güzel bir kitaptan birkaç satır okumayı, balık avlayabilmeyi, hülyalara dalabilmeyi öğret.


Her gün bana kaplumbağa ve tavşanın masalını hatırlat. Hatırlat ki; yarışı her zaman hızlı koşanın bitirmediğini, yaşamda hızı artırmaktan çok daha önemli şeyler olduğunu bileyim.


Heybetli meşe ağacının dallarından yukarıya doğru bakmamı sağla. Bakıp göreyim ki, onun böyle güçlü ve büyük olması yavaş ve iyi büyümesine bağlıdır.


Beni yavaşlat Tanrım ve köklerimi yaşam toprağının kalıcı değerlerine doğru göndermeme yardım et. Yardım et ki, kaderimin yıldızlarına doğru daha olgun ve daha sağlıklı olarak yükseleyim.


Ve hepsinden önemlisi: Tanrım, bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için cesaret, değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için sabır, ikisi arasındaki farkı bilmek için akıl ver.”


 Herkese mutlu, sağlıklı, barışa yakın, savaşa uzak, adaletli, aşk dolu, bol kazançlı bir yıl dilerim…

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Doğum korkusu nasıl yenilir?
  Doğum korkusu nasıl yenilir?

  Süresi : 02:20 İzlenme : 9829

 • 4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi
  4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi

  Süresi : 00:57 İzlenme : 4108

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön