İnce işçiler!...

Birisi için "ne ince bir insan" dediğiniz olmuştur. Eminim siz de nazik bir insanın hassas ruhuna değmişsinizdir bir zaman, bir yerde.  


Çok detaylı çalışmaya "ince iş yapmak" derlerdi eskiler. Narin malzemelerle özenli çalışmayı ifade eder ince iş. Bir dantelin ipliğiyle deseninin hassas uyumu olabilir bu, ya da kağıttan kesilerek yapılmış bir tablonun zarafeti. Özen, hassasiyet, sabır, anahtar kelimeler  ince işte.


İnce işçiler...


Sabırla çalışıyor, hassas ayarlar yapıyorlar. Bir saat tamircisi gibi dikkatle, bozulan yerleri onararak, hareketli mekanizmaların bakımını yaparak, temizleyerek her şeyi yerli yerine koyuyorlar. Ve sonra zamanı yeniden başlatıyorlar adeta...


Tık.... tık.... tık.... tık....

Bize "an"ları, saniyeleri, dakikaları, saatleri gösterirken, içimizdeki zembereği de kuruyorlar. Tıkır tıkır çalışalım diye.

Nazik elleriyle hayatı  renk renk, desen desen çiziyor, yaşam ağını dantel gibi işliyorlar. Yüreklerimizin orta yerine getirip koydukları güller bir bir açıyor, yüzümüze konan gülücükler cabası.


Düşünceli insanlar...

Hayatlarımızı kolaylaştırmak için türlü vesileler buluyorlar. Görünmez bir el gibi, dokundukları yeri güzelleştirip dönüştürüyorlar. Bizleri de... Dünyayı cennete çeviriyorlar. İşleri güçleri bu.
Dikenli sarmaşıklar kimsenin bir yerini çizmesin diye önden yürüyüp çalıları kenara çeken onlar. Susadığımızı hissedip bir bardak su uzatıyorlar. Başka birileri susadığında içinde su bulsun diye dolduruyorlar boşalan şişeyi.


Evlerinde sizi misafir ettiklerinde odanızda bir mum ve kibrit kutusu görürseniz bilin ki işte o düşünceli insanlardan birine denk gelmişsiniz . Çok şanslısınız!
Yardım melekleri...


İhtiyacın olanı sezip, sizin için bulup buluşturuyorlar. Çalışan sistemlerde nerede yardıma ihtiyaç varsa gözlemleyip hemen işe koyuluyorlar. Onlara kimsenin bir şey demesine gerek yok, kendiliklerinden organize oluyorlar. Sık sık "sana nasıl yardım edebilirim" sorusunu duyabilirsiniz onlardan.
Sınır tanımayan Jokerler...


Herkesin yerine iş görüp herkesin eksiğini tamamlayabiliyorlar. Onlar varsa her türlü organizasyona girişebilir, gözünüzü kırpmadan bir işi üstlenebilirsiniz. Güven veriyor, yürekleri ferahlatıyorlar.
Olumlu düşünce perileri...


"Olmaz" diye bir şey sözcük dağarcıklarında yok. Her işe yeni bir şevkle başlıyorlar. Yüreklilikleri, iyi niyetleriyle olmazı olduruyorlar, olumsuz düşünmek akıllarına gelmiyor.
Saf kalpliler...


Su katılmamış naifler, hiç bir şey onları yıldıramıyor.
Polyanna ruhlular...


Her şeyde mutlu olacak bir taraf bulup sizi de duruma ikna ediyorlar.

Hayalperestler...

Olmayana ergi yöntemiyle, ortada olabileceğine dair hiç bir belirti yokken bile bir hayalin peşinden gidip onu gerçeğe dönüştürme güçleri var.

Büyücüler...

Abrakadabra diyerek hayallerindeki oyunu sahnede canlı izleyebiliyorlar.
İyi ki varlar, iyi ki hayatımızı güzelleştiriyorlar. Evrene şifa olsun diye gelmiş gibiler yeryüzüne...

 

***

 

Hayat da çok narin bir malzemeyse eğer, onun da ince işçileri vardır o zaman.
Dünya bu görünür-görünmez kahramanların yapıp ettikleriyle daha bir güzel oluyor.
Her birinin varlığına sonsuz şükran...
Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  20 Nisan 2017 Perşembe 23:27

  Tam da böyle insanların yüzü suyu hürmetine bu dünya ve üzerindeki canlar varlıklarını sürdürüyor. Ne güzel anlatmışsın onları sevgili Ayşe.

  Cevapla
 •  
  21 Nisan 2015 Salı 23:44

  şahane!

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön