Tuğba Melis Türk: Küçüklüğümden beri sanata meyilliyim!

Modellikten oyunculuğa transfer olan güzellerden Tuğba Melis Türk, kariyer hedeflerini HT Magazin’e anlattı...

Tuğba Melis Türk: Küçüklüğümden beri sanata meyilliyim!

Seni ilk önce Best Model 2011 yarışmasındaki birincilik başarınla tanıdık. Sonra oyunculuğa yöneldin. Modellik bir basamak mıdır genelde?

Modelliği keyif aldığım için hâlâ yapıyorum. Defilelerde, tanıtımlarda görev alıyorum. Oyunculuğa ise başka bir ilgim var. Sürekli olarak kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Best Model yarışmasındaki birincilikten sonra mesleğim modellik gibi algılanmaya başlandı. Birincilik unvanı aldım çünkü. Ama ben oyuncuyum.

 

Oyuncuların birçoğu modellikten geliyor. Bu yönelimin nedeni ne sence? Oysa artık piyasada iyi model kalmadığı söyleniyor. Ne düşünüyorsun?

Doğru. Ama artık insanların modelliğini gösterebileceği bir platform yok. Bunu koreograflar da söylüyor. İş alanı kalmadı. Defile yapılmıyor. Yabancı modeller tercih ediliyor. Hem maddi açıdan hem çalışma şartlarına uyum sağlamaları açısından yabancı modelleri seçiyorlar. Türk modeller kaprisli bulunuyor.

 

Oyunculuğa dair neler yapıyorsun peki?

Son olarak yönetmenliğini Metin Koç ve Ulaş Zeybek’in birlikte yaptığı, Levent Sülün, Wilma Elles, Veysel Diker gibi oyuncuların da rol aldığı Laz Vampir Tirakula’da oynadım. Bir yandan okula gidiyorum. Bu sene 4’üncü sınıftayım. Drama ve oyunculuk bölümünde teoriye yönelik çok fazla eğitim alıyorum. Dünya tiyatrosuyla ilgili çok şey öğreniyorum.

 

 

Bugün severek yaptığın oyunculuk, geçmişten bu yana planladığın bir şey miydi?

Sadece oyunculuğa değil küçüklükten beri sanata ilgim vardı benim. Kıyafetlerle ilgilenir, onları birleştirirdim. Fotoğraf çektirirdim. Skeçler yazar oynardım. Resim çizerdim. Yağlıboyalar alıp resimler yapardım. Okuldaki hocalarım da çok seviyordu beni. Okul korosunun başındaydım. Ama oyuncu olmak istiyorum demedim küçükken.

 

Bir hedefin var mı geleceğe dair?

Oyunculuğa devam etmek istiyorum. Kendimi geliştirdiğim yönde en iyi yerde olmayı isterim. Bu hocalık da olabilir. Çünkü yüksek lisans yaptıktan sonra doktora yapmayı ve hoca olmayı istiyorum. Kendi çerçevemde beklentilerim bunlar. Güzellik ön planda olmamalı.

 

Sektörü nasıl buluyorsun?

Dizi süreleri kısaltılmalı. Eminim böylelikle daha iyi işler çıkar ortaya. Oyunculuk için hiçbir emek harcamamış insanların en tepeden gelmeleri de üzücü oluyor. Çünkü bu iş için eğitim alanlar, çok çalışanlar, gecesini gündüzüne katanlar var. Bir de oyunculuk için değil de sanki şöhret için çabalıyor bazıları. Emek vermeden hiçbir iş doğru düzgün olmaz.

 

En çok kimi beğeniyorsun oyuncular arasında?

En çok takdir ettiğim insanlardan birisi Vahide Gördüm. Onu örnek alıyorum.

 

Oyuncuların dünyasında sık sık boşanmalar oluyor. Buna ne diyorsun peki? Şöhret mi işi zorlaştırıyor?

Mutlaka çevremizde boşanan insanlar var. İki oyuncunun evli olduğunu düşünelim. Ne olursa olsun aralarında şöyle polemikler gelişebilir. Örneğin adam çok popülerdir kadına ise aylardır iş gelmiyordur. Kadın buna içerleyebilir. Aynı şey erkek için de geçerli. İki oyuncunun evliliği bence zor. Bir oyuncu ile bir başka meslek mensubunun evliliği de zor olabilir aslında. İş ciddiyete binince dengeler değişiyor. İnsanlar birbirlerini sahipleniyor.

 

Yeni proje Laz Vampir Tirakula’dan biraz söz eder misin?

İlk görüşmede hissettim iyi bir iş olacağını. Çok güzel bir çalışmaydı. Tüm oyuncular karakterlerine oturmuştu. Ben de bir gazeteciyi canlandırdım. Tüm ekip çok iyi anlaştık.

 

Yakın gelecekte benzer projeler olacak mı?

Ben çok dramcıyım. Dram olmasını isterdim hep. Ama sürekli komedi geliyor. Komediyi de severim ama kendime yakın bulmuyordum. Şimdi komediye de çok sıcak bakıyorum. Ama dramda kendimi daha iyi hissediyorum. Yakın gelecekte iyi projeler olacağını düşünüyorum.

 

Röportaj: Mustafa Büyüksipahi

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön