Bülent Emrah Parlak ile röportaj

SHOW TV’nin sevilen dizisi ‘Aşk Laftan Anlamaz’ın kadrosuna dahil olan Bülent Emrah Parlak, bu akşam ilk kez Hayat’ın abisi Cemil karakteriyle seyirciyi selamlayacak.

‘Aşk Laftan Anlamaz güzel ve temiz bir iş’

 Show Tv’nin yazın başlayan ve kış sezonunda da ilgiyle izlenmeyi sürdüren başarılı dizisi ‘Aşk Laftan Anlamaz’da Hayat (Hande Erçel) ve Murat’ın (Burak Deniz) bazen komik bazense duygusal aşkının her anına şahit olduk. İki âşık her zorluğu aştı birlikte olmak için. Ekranların sevilen çiftinin hikâyesine yeni bir isim daha katıldı: Bülent Emrah Parlak. ‘Çok Güzel Hareketler Bunlar’la hayatımıza giren Parlak, dizide Hayat’ın abisi Cemil’i canlandırıyor. Sevilen oyuncuyu Kartal’daki dizi setinde ziyaret ettik. Set karavanında yaptığımız röportajda hep duyduğum “Bu adam komik ama çok güzel dram oynar” yorumunun haklılığından emin oldum.

 

‘Cemil klasik bir abi’        

 

 

‘Aşk Laftan Anlamaz’a Cemil karakteriyle dahil oldunuz. Cemil nasıl biri?

Cemil, Hayat’ın abisi ve bir abinin bütün özelliklerini taşıyor. Hayat’ın ailesi Karadenizli bir aile, biliyorsun. Cemil, Karadeniz’de daha fazla vakit geçirdiği için Karadeniz ağzıyla konuşuyor. Dobra bir adam. Bazı konularda çok sert, en son söylemesi gereken cümleyi ilk başta söyleyen bir adam. Koruyucu bir yapısı olduğu için insanı kırıyormuş gibi gözüküyor ama aslında sadece karşısındakini korumaya çalışıyor. Klasik bir abi diyebiliriz aslında. Duygusallıkları, içinde zaman zaman çelişkileri, anlamsızlıkları olan bir adam.

 

Hayat ve Murat’ın aşkı birçok sınavı, zorluğu ve engeli aşmayı başardı. Cemil onların aşkına bomba gibi mi düşecek?

Onu senaristlerimize sormak lazım. Bomba gibi mi düşer yoksa çatıdan bir kiremit gibi mi düşer bilmiyorum. Tabii ki bir etkisi olacaktır. Kızın abisi geliyor. Bazı şeylerle ilgili uyumsuzluklar, bazı şeylerle ilgili de aşırı uyum gösterecektir. Etkisi olacak ama nasıl bir etkisi olacağını ilerleyen günlerde göreceğiz. ‘ikinci günde herkese alıştım’

 

Cemil bugüne kadar neredeymiş?

Gürcistan’daymış, biraz çalışmış. Cemil daha çok gezen ve işe çok yeteneği olmayan bir adam. İşleri batırıyor, biraz da şansı tutmuyor. Ailesiyle bağlarını sıkı tutmaya çalı- şıyor ama araya mesafeler girince haliyle biraz uzaklaşıyor.

 

Fragmanda gördük ki Cemil’in gelmesi sadece Murat ve Hayat için değil Tuval için de önemli olacak...

Öyleymiş. Tuval’le Cemil bu akşam kar-şılaşacaklar. Devamında neler yaşanır, o da sürpriz olsun.

 

Aylardır devam eden dizinin oturmuş bir kadrosu var. Ortama kolay adapte oldunuz mu?

Sadece buradaki değil, piyasadaki bütün oyuncu arkadaşlarımız artık genetik olarak kodlandı. Gittikleri setlerde en fazla 1 gün yabancılık çekiyorlar. Hepimiz birbirini anlama ve birbirine alışma konusunda çok yetenekli insanlar haline geldik. Bugün dördüncü günüm, ikinci günde herkese alıştım. Karavan, ev, set, ışık, dekor her yerde bunlar var. Biz artık bukalemun gibi her sete uyum sağlıyoruz. Tabii bu insanların iyi niyetiyle de alakalı. ‘Aşk Laftan Anlamaz’ın setinde gerçekten çok iyi niyetli insanlar var. Yönetmenimiz, set ekibi, oyuncu arkadaşlar, herkes şahane.

 

‘Karadeniz şivesi zordur’

 

 

‘Aşk Laftan Anlamaz’ı kadrosuna dahil olmadan önce seyretmiş miydiniz?

Çok hâkim değildim ama kadrosu, konusu gibi detayları biliyordum. Metin Abi’nin (Akpınar) girdiğini de biliyordum.

 

‘Ankara’nın Dikmeni’nde Ankara şiveniz çok beğenilmişti. Bu kez Karadeniz şivesiyle çıkıyorsunuz sevenlerinizin karşısına. Sizce beğenilir mi?

Yaparken çok zorlandım. Karadeniz şivesini çok severim. Ben Kartal’da Rizeli ve Trabzonlularla büyüdüm yani kulağım Karadeniz şivesine alışkındır. Fakat bir taraftan da Karadeniz şivesi zordur. Becerebildim mi bilmiyorum. Gerçekten ilk defa bir şeyle ilgili biraz tereddütlüyüm diyebilirim. Şiveyi az yapmaya çalışıyoruz yani her yerde Karadeniz ağzıyla konuşmayınca daha zor oluyor. Bir de dizinin rol aldığım ilk bölümünde gözleri görmüyor numarası yapıyorum.

 

‘Ustayla beraber oynamak şahane’

 

Karadeniz karakteri çok karikatürize bir tiptir. Cemil’de o tipleme üzerinden mi gidildi? Siz bu karaktere çalışırken, hazırlanırken nelere dikkat ettiniz?

Bende bir Karadeniz aksanı vardı zaten. Sadece o şiveyi Cemil karakterine giydirmeye çalıştım. Yapabildim mi onu da bu akşam izleyip göreceğiz. Zordu ama umarım olmuştur. İlkin günahı olmaz. n Dışarıdan bir göz olarak bakıp yorum yapacak olursanız,

 

‘Aşk Laftan Anlamaz’ neden sevildi sizce?

Bizim zamanımızda da romantik, tatlı diziler vardı. Gençler bu tarz dizilerden hoşlanırdı. ‘Aşk Laftan Anlamaz’ın alametifarikası gençleri yakalaması ve samimi olması.

 

Sizi bu projeye “Evet” dedirten şey ne oldu?

Kadro güzel, hikâye güzel, Metin Abi (Akpınar) var. Ustayla beraber oynamak şahane bir duygu. Güzel ve temiz bir iş.

 

 

Röportaj: Neziha Kartal

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön