İyi görün, iyi hisset...

Bir kadının en gizemli mekânıdır güzellik salonları...

İyi görün, iyi hisset...

  Yapılan araştırmalara göre kadınların, yüzde 90'ı güzellik salonlarının hem fiziksel hem de psikolojik olarak kişiye rahatlama sağladığı ve özgüven kazandırdığı belirtilmiştir… Future akademi ve kozmetoloji merkezleri sahibi, sektörün yenilikçi ve başarılı ismi sevgili Tuğba Deveci HT Hayat okurları için sorularımızı cevapladı.

‘’Kozmetoloji’’ yeni bir güzellik kavramı olarak hayatlarımıza girmiş durumda. Sizde gerek eğitim kurumlarınızla gerekse ‘’Kozmetoloji Merkezlerinizle’’ sektörün öncülerindensiniz. Bu merkezlerin güzellik salonlarından farkı nedir? Ne gibi işlemler yapılmaktadır bu merkezlerde?

Yaşam süresinin uzaması ile hepimizde genç görünme , güzel görünme gibi ihtiyaçlar ön plana çıktı. Fiziksel görünümün herkes için önemli olduğu, hoş ve güzel görünümün insanların kendini daha iyi hissetmelerini sağladığı bir gerçektir. Bu gerçekten yola çıkarak dermatologlar da deriyi sadece bir organ olarak görmemekte, estetik yönünü de çok iyi değerlendirmektedirler. İşte Kozmetoloji derinin bu yönüyle ilgilenen bilim dalı aslında.

 

Hastane bünyesi içinde kurduğumuz kozmetoloji merkezlerimizde biz dermatolog ve estetik cerrahlarımızla işbirliği içinde çalışıyoruz. Kişinin kendisini mutlu edebilecek ve daha genç görünmesini sağlayacak işlemlerin bütününü gerçekleştiriyoruz. Bu işlemler; son teknoloji lazer zayıflama, epilasyon,  cilt bakımları, anti aging uygulamaları, kozmetik ürün uygulamaları, doktorlarımızın gerçekleştirdiği botox ve mezoterapi gibi deri altı uygulamalar gibi ucu bucağı olmayan hizmet çeşitliliğinde merkezlerimiz. Tüm bu kavramlar düşünüldüğü zaman da kozmetoloji merkezi için doktor kontrollü güzellik ve tedavi ünitesi demek yanlış bir tanımlama olmayacaktır.

 

Kozmetoloji Merkezlerini sadece gençleşmek için düşünmemek gerekir.  Özellikle Kanser hastaları içinde Kozmetoloji Merkezleri büyük önem taşımaktadır. Kozmetoloji Merkezlerinde ilgili branşlarla yapılan ortak çalışmalarla kanser hastalarında tedavi ile ortaya çıkan saç kaybı, pigmentasyon değişiklikleri ve diğer kozmetik problemlere çözümler önerilmekte ve uygulanmaktadır. Kozmetik kamuflaj vitiligo (ala), skar (nedbe) oluşumu, pigmentasyon (renk) bozuklukları ve alopesi(kellik) gibi deri ve deri eklerinin görünümünü etkileyen hastalıkların tedavisi sırasında veya sonrasında uygulanması gereken özel yöntemler doktorlarımız tarafından hastalara uygulanabilmektedir. “Look good… Feel Better” (iyi görün... İyi hisset)  bu hepimiz için geçerli bir kural olmakla birlikte Amerika’da Kozmetik birlikleri ve kanser vakıfları tarafından işbirliği ile  yürütülen çok kapsamlı bir programın adı. Sanırım bu şekilde Kozmetoloji Merkezlerinin önemini biraz daha vurgulayabiliriz.

 

Güzellik Salonlarında deri altı işlemler yapılamaz, lazer sistemleri kullanılamaz. Sunulan hizmet bakımından biraz daha sınırlıdır Güzellik salonları.

 

Aynı zamanda ‘’Tuğba Deveci’ ’ismi ile sektöre uzman yetiştiren eğitim kurumlarınız var. Hangi alanlarda eğitim veriyorsunuz?

Biz eğitim kurumlarımızda resmi adı “Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanı” olan estetisyenleri yetiştiriyoruz. Okulumuza başvuran ve eğitim almaya uygun bulduğumuz öğrencilere anatomi, cilt ve vücut bakımı, kozmetik kullanımı, makyaj gibi temel derslerin dışında onların sektörde tercih edilen uzmanlar olmalarını sağlayabilmek için iletişim, işletme, imaj ve en önemlisi sektörde kullanılan cihazların eğitimlerinin verildiği teknoloji derslerini de almalarını sağlıyoruz. Uzman unvanını hak ederek almaları bizim için çok önemli. Uygulama yaptıkları materyal insan. Ben ve eğitmenlerimin hizmet almaktan çekinmeyeceğimiz ve kendi merkezlerimizde istihdam edebileceğimiz düzeyde kişileri mezun ettiğimiz için son derece güvenilir bir eğitim kurumuyuz.

 

Kadın istihdamına büyük katkı sağlayan’ ’İŞKUR’’ ile birlikte yürüttüğünüz proje hakkında bilgi alabiliriyiz?

İşkur tarafından kendi sektörümüzde istihdam sağlamak amacıyla yürütülen bir meslek edindirme programı söz konusu proje. Güvenilir bir eğitim kurumu olmamız ve istihdam garantili eğitim verdiğimiz için bu proje güçlü bir partneriz.  İŞKUR tarafından kurumumuza yönlendirilen kişilere iş garantili eğitim veriyoruz. Eğitimin tüm masrafları İŞKUR tarafından karşılanıyor. Benim ve ekibimin içinde yer almaktan çok gurur duyduğumuz ve zevkle yürüttüğümüz bir proje.

 

Peki, bu proje kapsamındaki kurslara katılmak isteyenler için kriterleriniz nelerdir?

 Kontenjanlarımız dahilinde kursiyer adaylarını bize İŞKUR yönlendiriyor. Uzman eğitmenlerimiz tarafından mülakata alınıyor adaylar. Bu mesleği gerçekten isteyerek seçmesi en önemli kriterimiz.

 

Günlük akışınız çok yoğun olsa gerek. Üç tane ‘’Kozmotoloji Merkezi’’ , iki tane eğitim kurumu işletmek ve aynı zamanda annelik ve eş olmak... Tüm bunları planlamak ve yönetmek zor oluyor mu?

 Çevremde Mükemmeliyetçi biri olarak tanınırım. Tabi bu bahsettiklerinizi en mükemmel şekilde gerçekleştirmeye çalışmanın birinci kuralı ise “doğru planlama”. En gelişmiş yeteneğim bu sanırım. Şu ana kadar kimsenin benden ciddi şekilde şikâyet ettiğini duymadım. Tabi çevremdeki insanları biraz ellerinden gelenin en iyisini yapmaya yaşam tarzımla zorluyor olabilirim ama buda güzel bir özellik diye düşünüyorum.

 

Çevrenizde son derece pozitif ve hassas biri olarak tanınıyorsunuz; pozitif düşüncenin insan yaşamındaki rolünü nasıl tanımlarsınız?

Hayatın kuralı bu değil mi? Yaptığımız işlere iyi niyetle başlarsak emin olun her şeyin sonucu iyi oluyor. Bu insan ilişkilerinde de aynı diye düşünüyorum. Doğru araştırın, doğru planlayın, iyi bir insan olmaya çalışın inanın bu kurala uyduğunuzda etrafınızda da bir kelebek etkisi yaratıyorsunuz. Güzellikler paylaştıkça büyür. Etrafımızda ihtiyacı olanlarla sahip olduklarımızı paylaştığımızda inanın bana yaşadığımız güzellikler artar. Bu ille para olmak zorunda da değil. Bilginizi paylaşın, etrafınızdaki insanların elinizden geldiğince ufkunu genişletin. Yarattığınız etki size geri döner inanın bana.

 

Ve son olarak ‘’eğer’’ ile başlayan bir cümle kurmanızı istesem devamını nasıl tamamlardınız?

Eğer kelimesini hiç sevmem inanın. Eğer deseydim bugün Tuba Deveci olmazdı. Yaşadığımız iyi ya da kötü her neyse bize öğretileri bugünlere gelmemizi sağlıyor. Her şeyin bir sebebi o sebebinde bir öğretisi olduğuna inanırım.

 

Kişisel gündem en son okuduğunuz kitap? 

“Aşk Tutulması” Solmaz Kamuran

 

En son izlediğiniz film? 

Yılmaz Erdoğan ‘ ın “Kelebeğin Rüyası”

 

En son aldığınız müzik CD’si? 

Burcu Güneş “Gül Kokusu”

 

Türkiye’de en sevdiğiniz şehir? 

Mardin

 

Dünya’da en sevdiğiniz şehir?

Prag

 

En son aldığınız ve çok duygulandığınız hediye?

Oğlumla eşimim sevgililer gününde benim için yaptıkları resim paha biçilmez.

 

Röportaj: Ayla Ceyhan

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön