Gangnam Style düğün!

Neşeli, eğlenmeyi bilen, yaratıcı fikirler üreten ve bunları uygulama cesareti gösteren çiftlere bayılıyorum!" demiştim geçenlerde bir yazımda...

Gangnam Style düğün!

Dayanamadım bu eğlenceli düğün klibini çeken Neşeli Günüm firmasından Burak Aksoy ve klibin kahramanları Zeynep & Süleyman’a ulaştım…

 

Kısaca hatırlatayım; Bodrum Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk'in oğlunun düğününde çekilen “Gangnam Style Düğün” klibi uzun süre hem nette hem de ilçede konuşulmuştu!

 

Üç günde yaklaşık 10 bin kişinin izlediği klipte gelin, damat ve konuklar beldenin çeşitli mekânlarında ve düğünde dünyayı kasıp kavuran Güney Koreli Gangnam Style dansını yapıyorlar…

 

Projenin yaratıcı ekibi ise; son zamanlarda yayınladığı video klipleriyle sık sık gündeme geliyor. Firma yeni sayılır ama ekip bir hayli deneyimli görünüyor.

 

Düğün belgeselciliği alanında, her biri kendi dalında hatırı sayılır uzmanlığa ve deneyime sahip kişilerden oluşuyor bu taze marka!

 

Bu tarz video klipleri ve kısa filmleri düğünler için kullanma fikri nasıl oluştu?

Biz markayı oluştururken bir şirket kurar gibi değil, sanki bir proje üretiyor ve bunu geliştiriyor gibi düşündük. Senaryo yazarlarının ve sosyal medya takipçimizin bulunduğu sıkı bir beyin takımımız var. Bu tarz videoları düğünler için kullanma fikri, ilk kez bizim denediğimiz bir şey değil ama bu fikri farklı bir boyuta taşıdığımızı düşünüyoruz. Çoğu insan düğün hikâyelerinin yıllarca sonraya aktarılacağı düşüncesiyle popülariteden olabildiğince uzak kalmaya çalışır ve klasik tarzı seçer. Biz daha popüler işler yaparak, gelin damadın hikâyelerini, çok daha uzaklara duyurmaktan ve daha unutulmaz hale getirmekten yanayız.

 

Ekibinizin en çok konuşulan işi Bodrum Turgut Reis Belediye Başkanının oğlunun düğününde çektiğiniz Gangnam Style videosu oldu.  Bu düğünde “Gangnam Style” şarkısını kullanmak sizin fikriniz miydi yoksa çift mi talep etti?

Gangnam Style şarkısı ve video klibi sosyal medyada çok büyük ilgi görmeye başlamış, ciddi bir izlenme rekoruna ulaşmıştı. Bunu göz ardı etmezdik. Bodrum düğünü çekimine gitmeden çok önce, videoda Gangnam Style’ın planını yapmıştık. Çiftimizi arayıp şarkıdan, video klipten bahsettik ve düğünde davetli olacak arkadaşlarına bundan bahsetmelerini, video klipdeki dansa çalışmalarını istedik. Ekibimizin hayal gücüne güvendikleri için tereddütsüz kabul ettiler.

 

Videoda yer alan kişilerin tamamen amatör olduklarını göz önünde bulundurursak, işiniz bayağı zor görünüyor. Bodrum çekimi tam olarak kaç kişiyle, kaç saatte gerçekleşti?

Genelde çifte fikri biz öneriyoruz ve onlar bize güvenerek kabul ediyor, resmen kendilerini bize teslim ediyorlar. O hevesi, heyecanı ve iyi işler çıkacağına dair duydukları güveni sarsmamak çok önemli! Bu büyük bir sorumluluk ve aslında gerçekten zor bir iş! Ama inanın bir o kadar da eğlenceli ve heyecan dolu. Mesela bu çekim, sabahın erken saatlerinde başlayıp, ertesi sabaha kadar süren eğlencenin bitmesiyle sona erdi. Neredeyse 1 gün boyunca çekim yaptık, ama bir o kadar da çok eğlendik. İyi bir iş çıkaracağımıza çok inandık ve saatlerin nasıl geçtiğini fark bile edemedik.

 

Bu video kliple yakaladığınız başarıyı devam ettirebilmek için ürettiğiniz yeni projeler var mı? Bundan sonraki video kliplerinizin de aynı başarıyı yakalayabileceğine inanıyor musunuz?

Ekibin en büyük özelliği yaratıcılığı. Her ne kadar popüler işler yapsak da, özünde her birinin içinde muhakkak bizim mizah anlayışımızı ve yaratıcılığımızı yansıtan detaylar var. Dolayısıyla özgün işler çıkarıyoruz. Bu sebeple, planlanan yeni projeler her ne olursa olsun, her biri, bir diğerinden farklı olacaktır. Bu da her yeni işin yeniden ve yeniden öne çıkmasını sağlar. Aslında bizim amacımız fark yaratarak başarı sağlamak ve izleyen insanlara “Bu kesin Neşeli Günüm ekibinin işidir” dedirtmek. Her an Gangnam Style videosunu sollayacak yeni bir video klip ile gündeme gelebiliriz…

 

Peki Zeynep Hanım, Gangnam Style videosu ve siz haftalarca gündemdeydiniz. Söyleyin bize çekimde görüntülerdeki kadar eğlencelimiydi; yoksa” canımız çıktı çok yorulduk” mu diyorsunuz?

Çekimler gerçekten harikaydı! Ekip çok enerjik ve güler yüzlü. Modları ve pozitiflikleri hiçbir şekilde düşmüyor. Sabah 09:00 dan gece 03:00'a kadar bizimle birlikteydiler. Tek günlük bir çekimi dolu dolu ve eğlenceli yaşadık. Tek kelime ile “harika” bir deneyim oldu!

 

Peki Gangnam Style videosundan sonraki tepkiler nasıldı?

İnsanlar izlerken gerçekten çok eğlendiklerini ve tekrar tekrar izlediklerini dile getirdiler. Tabiİ ki biz bir risk aldık; olumsuz tepkiler de alabilirdik. Ama videonun eğlencesi ve bizlerin başarısı, içtenliği sayesinde olabilecek olumsuz eleştirileri de çürütmüş oldu. Artık o kadar tanınmış ki yüzlerimiz; yolda yürürken bile "aa bu o değil mi ?" gibisinden tepkiler alıyoruz. Her şey, gelen tepkiler çok olumlu! Düğünde olan ve düğüne gelemeyen bütün arkadaşlar tekrar böyle bir video yapmak için sabırsız :) Arkadaşlarımızın düğünlerinde farklı düğün klipleri çekmek için fikirler bile üretiyoruz…

 

Röportaj: Meltem Öksüm

 

 

Gangnam Style - Bodrum Düğün

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön