şiddet için bilim çözümleri

Usta sanatçı Sezen Aksu, Özgecan Aslan için web sayfasında yazdığı yazıda kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için çalışmaların bilime dayandırılması gerektiğini söyledi.

Sezen Aksu: Şiddet için bilime başvurulmalı!

Mersin Tarsus’ta bindiği minibüsün şöförü tarafındn hunharca katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Arslan için bütün Türkiye birlik olarak kadına yönelik şiddetin son bulması amacıyla el ele vererek sosyal medyada kampanyaya başlattı.
 

Birçok ünlü isim de bu kampanya katılırken 5 gün boyunca pop müziğin usta ismi Sezen Aksu’dan ses çıkmaması şaşırtmıştı. Aksu, Özgecan Aslan için web sayfasında bir yazı kaleme alarak üzüntüsü dile getirdi. Aksu, kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için çalışmaların bilime dayandırılması gerektiğini belirtti.
 

Sanatçı, bu konuda şunları söyledi: “Körpecik Özgecan’ın geride bıraktıklarına sabır ve güç diliyorum. Derin bir üzüntü içindeyim. Ben diyeceğimi dedim zaten defalarca... Çok uzun yıllar, bu acı tanıklıkla geçti... Dilerim artık bunun nedenlerini konuşup konuşup unutan bir toplum olmaktan yeteri kadar ders çıkarmışızdır, dilerim bu defa kenetlenir ve bir irade birliği oluşturmayı başarabiliriz. Bu yıllar süren sarmala takılı kalmanın sonucudur bu kadar acı ve endişe... Başka çaresi yok! Derhal, bilimsel yöntemlerin ışığında neden-sonuç ilişkisi kurarak ve bu infiali iyi yöneterek kadına yönelik şiddeti ortadan kaldıracak çözümler üretmeliyiz.
  

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön