Ev hanımlarına finansal okuryazarlık eğitimi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Türkiye İş Bankası Müzesi düzenlediği ‘Finansal Okuryazarlık’ eğitimini kaçırmayın!

Ev hanımlarına finansal okuryazarlık eğitimi

Türkiye İş Bankası Müzesi’nde, ev hanımlarına yönelik sertifikalı bir eğitim programı olarak başlatılan ‘Finansal Okuryazarlık’ eğitiminin ikincisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde saat 10.00-14.00 arası gerçekleştirilecek.

 

Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Devrim Dumludağ’ın yürüteceği programda ev hanımlarının günlük hayatta karşılaştığı ekonomik göstergelerden yola çıkılarak, ev ekonomisi ve temel bankacılık kavramları ile tasarruf etmenin yolları işlenecek. Eğitimlerde özellikle bütçe oluşturma, bütçe yönetimi, gelir yaratma, borçlanma, para biriktirme, tasarrufların en uygun yolla değerlendirilmesi gibi konu başlıkları ele alınıyor. Finansal okuryazarlık eğitiminde ayrıca bankacılık sisteminin işleyişi ve bankaların günümüz dünyasındaki yeri hakkında da katılımcılara bilgiler veriliyor. Programda tüm katılımcılara sertifika veriliyor. Kayıt yaptırmak için ad, soyad ve cep telefonu bilgilerinin muze@isbank.com.tr adresine gönderilmesi yeterli.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön