İlk kez 1929'da Los Angeles'da verilmeye başlanan ve bu yıl 90. kez düzenlenecek olan Akademi Ödülleri'nin adayları bugün belli olacak. 2018 Oscar adayları, bugün Türkiye saatiyle 16.20'de canlı yayında açıklandı.
Bu yıl 90. kez düzenlenecek olan Akademi Ödülleri Töreni'nin sunuculuğunu Jimmy Kimmel yapacak. Kazananlar 4 Mart’ta düzenlenen tören ile belli olacak.
İşte 2018 Oscar adayları!
En İyi Kadın Oyuncu
Sally Hawkins
En İyi Erkek Oyuncu
Timothée Chalamet
Daniel Day-Lewis
Daniel Kaluuya
Gary Oldman
Denzel Washington
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Mary J. Blige
Allison Janney
Lesley Manville
Laurie Metcalf
Octavia Spencer
En İyi Erkek Yardımcı Oyuncu
Willem Dafoe
Woody Harrelson,
Richard Jenkins,
Cristopher Plummer
Sam Rockwell
En İyi Yönetmen
Dunkirk - Christopher Nolan
Get Out - Jordan Peele
Lady Bird - Greta Gerwig
Phanton Thread - Paul Thomas Anderson
The Shape of Water - Guillermo Del Toro
En İyi Film
Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
En İyi Yabancı Dilde Film
A Fantastic Woman - Şili
The Insult - Lübnan
Loveless - Rusya
On Body and Soul - Macaristan
The Square - İsveç
En İyi Yapım Tasarımı
The Shape of Water
Beauty and The Beast
Dunkirk
Blade Runner 2048
Darkest Hour
En İyi Sinematografi
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water
En İyi Kostüm Tasarımı
Beauty and The Beast
Darkest Hour
Phantom Thread
The Shape of Water
Victoria & Abdul
En İyi Kısa Animasyon Filmi
Dear Basketball
Negative Space
Garden Party
Lou
Revolting Rhymes
En İyi Ses Kurgusu
Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
Shape of Water
Star Wars Last Jedi
En İyi Ses Miksajı
Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
Shape of Water
Star Wars: Last Jedi
En İyi Kısa Film
DeKalb Elementary
The Eleven O'Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu Wote / All of Us
En İyi Film Müziği
Dunkirk
Phantom Thread
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
En İyi Görsel Efekt
Blade Runner 2049
Guardians of the Galaxy vol.2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes
En İyi Film Kurgusu
Baby Driver
Dunkirk
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı
Darkest Hour
Victoria & Abdul
Wonder
En İyi Kısa Belgesel Film
Edith+Eddie
Heaven s a Traffic Jam on 405
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop
En İyi Belgesel Film
Abacus: Small Enough to Jail,
Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island
En İyi Orijinal Şarkı
Mighty River-Mudbound
Mystery Of Love-Call Me by Your Name
Remember Me-Coco
Stand Up For Something-Marshall
This is Me-The Greatest Showman
En İyi Animasyon Film
The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Cincent
En İyi Uyarlama Senaryo
Call Me By Your Name
The Disaster Artist
Logan
Molly's Game,
Mudbound
En İyi Orijinal Senaryo
The Big Sick
Get Out
Lady Bird
The Shape of Water,
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Facebook Yorumları