Yabancı dizi önerileri

Yabancı diziseverlere mini bir rehber...

Televizyondan sıkılanlar için yabancı dizi rehberi

Artık televizyondaki hiçbir şey ilginizi çekmiyorsa, yabancı dizi izlemek istiyor ama nereden başlayacağınıza karar veremiyorsanız, bu haber tam size göre.... Bazıları çoktan final yaptı bazıları ise hala devam ediyor.

Sizin beğendiğiniz dizi önerilerine de açığız. Yorumlarınızı bekliyoruz :) 

 

 The Handmaid's Tale

Margaret Atwood’un aynı isimli romanından uyarlanan dizi, Gilead isimli bir toplumda geçiyor. Doğal sebepler nedeniyle nüfus düşüşü yaşayan bu toplumda kadınlar devletin malı olarak kabul ediliyor. Toplumun yeniden çoğalması için üreme hizmetine zorlanan Offred, bu acımasız koşullarda hayatta kalmaya çalışıyor.

 

 

 

Twin Peaks

FBI ajanı Chester Desmond, Twin Peaks isimli bir kasabadaki cinayet olayını araştırmak üzere görevlendirilir. Ceset Laura Palmer isimli bir lise öğrencisine aittir. Olayı araştırmaya başlayan Desmond, Palmer'ın lisenin en popüler genç kızı olduğunu öğrenir. Her şeyiyle sağlıklı ve normal bir hayat sürdüğü izlenimi veren, okulun en yakışıklı öğrencisi Bobby ile sevgili olan Laura, herkesten sakladığı bir sırra sahiptir. Bunu en iyi arkadaşı Donna bile bilmemektedir.

 

 

 

Big Little Lies

Dışardan mükemmel hayatlara sahipmiş gibi gözüken üç kadının, bir cinayet olayı ile yolları kesişiyor. Çocukları anaokuluna giden kadınlar, veli toplantısı esnasında gerçekleşen bir cinayeti aydınlatmaya çalışacak. Bu kadınlardan ikisini Nicole Kidman ve Reese Witherspoon canlandırıyor.

 

Legion

Marvel’ın ünlü X-Men evreninde geçen dizisidir. Çocukluğunda şizofreni teşhisi konan, hayatını hastanede geçiren 30’lu yaşlardaki David Haller’ın hayatı hastaneye yeni gelen Syd ile tanışmasıyla değişiyor. Duyduğu seslerin gerçek olabileceğini fark eden David’in hastaneden kaçmasıyla beraber, tanıştıkları terapist ve ekibi sayesinde ikili başka dünyalara yol alıyor.

 

 

 

The Leftovers

The Leftovers, Tom Perotta‘nın aynı isimli romanından uyarlama bir dizi. Hristiyanlıkta 'Rapture' diye bir kavram var. Hz. İsa’nın yeryüzüne indiğine ve iman edenlerle birlikte yeniden yükseleceğine dair bir çeşit inanış. Dizi de bu ya da bu çeşit bir Rapture’ın sonrası üstüne kurulmuş. 

 

 

 

 House of Cards  

Michael Dobbs'un kitabından uyarlanmıştır. Başkanlığa oynayan hırslı bir politikacı olan Francis Underwood adında bir adamın, inişli-çıkışlı politika hayatını odağına alıyor.

 

 

 

American Gods

Neil Gaiman’ın aynı isimli kitabından uyarlanan dizi, fantastik gerilim tadında. ski ve yeni tanrılar arasındaki ilişkilere şahit olacaksınız.

 

 

Mr. Robot 

Mr. Robot, gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışırken geceleri kanunsuz bir hacker olan Elliot adındaki antisosyal bir genç. Bir gün, gizli bir hacker grubu liderinin kendine çeşitli çok uluslu şirketleri çökertmesinde yardım etmesi için iş teklifi aldığında yol ayrımına düşer. Çünkü bu adamın Elliot’u bu kadar çok istemesinin nedenlerden biri çalıştığı şirketteki konumu. Dizi hala devam etmektedir. 

 

Narcos

 Tamamen gerçek bir hikayeden uyarlanılarak hazırlanan bu dizi ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar'ın hayatını anlatıyor. Hiçbir şeyi yokken yaptığı yasa dışı işler ile servetini katlamış olan Pablo’nun peşine düşen dedektif Steve Murphy ile yaşayacakları maceraları ekrana getiriyor. Ancak atladıkları tek nokta, hayat ikisinin beklediğinden daha karmaşık olması. Dizi hala devam etmektedir.

 

GAME OF THRONES KARAKTERLERİNİ YAKINDAN TANIYALIM Yeni başlayanlar ya da yeni sezo... FİLM VE DİZİ SAHNELERİNE BİR DE BÖYLE BAKIN! Dünyaca ünlü dizi ve filmlerin g...

 

 Friends

Bu diziyi duyamayan kalmamıştır herhalde. Eğer hala izlemediyseniz, sizi izlemeye davet ediyoruz. 20'li yaşların sonları ila 30'lu yaşların başlarındaki, New York'ta yaşayan Rachel, Monica, Phoebe, Chandler, Ross ve Joey'nin aşklarını, işlerini, ailelerini konu alan bir dizi. Güldüren ve yeri geldiğinde sizi ağlatan bu dizi 200'lerin en popüler dizisi oldu. Dizi final yapmıştır.

 

Orange Is the New Black

Nişanlı bir kadın olan Piper Chapman (Taylor Schilling), 10 yıl önce üniversitedeyken tanıdığı bir uyuşturucu satıcısı olan Alex (Laura Prepon) yüzünden tutuklanır ve birkaç yıllığına hapse düşer. Piper’ın New York’taki nişanlısı Larry (Jason Biggs) ile yaşadığı konforlu hayattan vazgeçip, topluma olan borcunu ödemesi gerekmektedir. Dizi de kahramanımızın turuncu hapishane giysilerine bürünüp, hapishane kültürünü öğrenmeye ve hayatında inandığı her şeyi sorgulamaya giriştiği, hapisteki ilginç ve lafını esirgemeyen tiplerle beklenmedik dostluklar kurduğu bir döneme, mizahi bir dille tanık eder bizleri. Dizi hala devam etmektedir.

 

MODAYI YANSITAN DİZİLER Yalan Rüzgarı'ndan, Gossip Girl'... UNUTULMAZ DİZİLER... 80'lerin ve 90'ların Türk ve yab...

 

Bates Motel

Aslında bu dizi 1959 yılında yayınlanan Robert Bloch‘un aynı adlı kitabından, 1960 yılında sinemaya uyarlanan Alfred Hitchcock‘un “Psycho (Sapık)” isimli filminin ana karakteri Norman Bates'in gençliğine odaklanıyor. Norma ve Norman Bates yaşadıkları trajik bir olayın ardından, yeni bir hayata başlayabilmek için küçük bir kasabada bir ev ve evle birlikte dizimize de adını veren bir motel satın alırlar ve bu kasabaya yerleşirler. Norman ve annesi Norma’nın tek istedikleri, moteli işleterek sakin bir yaşam kurmaktır. Ancak ne kasaba, ne de yaşayacakları olaylar düşündükleri gibi değildir. Dizi hala devam etmektedir.

 

 

Sense 8 

Yapımcılığını, yönetmenliğini ve yazarlığı Wachowski Kardeşler'in yaptığı dizi, dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan ve gizemli bir şekilde birbirleriyle bağlantıları olan 8 ayrı kişiyi merkezine alacak. Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago’yu mesken tutacak Sense8; her bölümde buralarda yaşayan bir karakteri yakından tanıtacak. Dizi hala devam etmektedir.

 

True Detective

 Louisiana Cinayet Masası'nda görev yapan dedektif Rust Cohle (Matthew McConaughey) ve Martin Hart (Harrelson) bir seri katilin peşine düşerler. Beraber çalışan ikilinin, takip derinleştikçe kendi hayatlarının da içinden çıkılmaz bir duruma gelmesi kaçınılmaz olacaktır. 17 yıl boyunca bir seri katili yakalamak için iz süren dedektifler, yıllar sonra davanın tekrar ele alınması ile beraber kendilerini sorgu masasında bulurlar. Yayınlana iki sezonda da farklı olyalrı ve karakterleri ele almışlardır. Dizi devam etmektedir.

 

  

Penny Dreadful

 Korku, gerilim, dram türündeki konusu ile Dr. Frankenstein, Dracula, Dorian Gray ve bunun gibi korku ile beslenmiş edebiyatın ünlü ve korkunç karakterlerini bir araya getirmektedir. 19 yüzyıl Viktoryan dönemi Londra'sında geçen dizide bol bol korku ve gerilim sahnesi yer alıyor. Dizi final yapmıştır.

 

 

11.22.63

Bir zaman yolculuğu hikayesi anlatacak olan 11/22/63, lisede İngilizce öğretmeni olan Jake Epping karakterini merkeze alacak. Bir lokantanın deposunun geçmişe açıldığını fark eden ve zamanda geriye giden Epping, John F. Kennedy suikastını önlemeye çalışacak. Ancak işler çok geçmeden sarpa saracak; zira kahramanımız, Lee Harvey Oswald engeline takılacak ve hayatının aşkı ile karşılaşacak.

 

 

Peaky Blinders

Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere’yi, yasa dışı faaliyet gösteren çeşitli çeteler sarmıştır. Bunlardan biri de soygunculuk ve at yarışıyla para kazanan Peaky Blinders’dır. Polislere rüşvet yedirerek paçayı kurtaran çete, bir soygunda yanlışlık yapınca, başlarına bela olacak yeni bir müfettişin şehre gelmesine vesile olurlar. Dizi haladevam etmektedir.

 

 

 

Person of Interest

Zengin bir adam olan Mr. Finch, suçları önlemeyi hedefleyen bir bilgisayar programı geliştirir. Ancak programı hayata geçirebilmesi için, bir başkasına ihtiyaç duyar. Kayıtlara göre ölü görünen eski CIA ajanı Reese, tam Mr. Finch'in aradığı adamdır. İlginç bir ikili oluşturan Mr. Finch ve Resee, suçları önlemek adına güçlerini birleştirirler. Dizi final yaptı.

 

  

 

The Night Of

"The Night Of" New York'ta yaşanan, karmaşık bir hikayeye sahip hayali bir cinayet davasının derinlemesine araştırıldığı sekiz bölümden oluşacak bir mini dizi. Bir kızı öldürmekle suçlanan Nasir Khan (Riz Ahmed) isimli Pakistanlı bir vatandaşın soruşturma ve dava süreci işleniyor.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
6
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  01 Haziran 2017 Perşembe 08:31

  The 100, into the badlands, hand of god, westworld

  Cevapla
 •  
  04 Eylül 2016 Pazar 15:57

  breaking bad i atlamışsınız ayıp valla

  Cevapla
 •  
  02 Eylül 2016 Cuma 06:03

  insan teen wolf u da koyar ayıp vallaa

  Cevapla
 •  
  26 Temmuz 2016 Salı 23:32

  lost ve sons of anarchy yi atlamayın...

  Cevapla
 •  
  26 Temmuz 2016 Salı 11:04

  prıson break gibi bi diziyi koymamışlar

  Cevapla
 •  
  24 Temmuz 2016 Pazar 14:59

  11.22.63 mini dizidir ve final yapmıştır. Devam etmiyor

  Cevapla

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön