Leonardo DiCaprio bu kez Oscar'ı kazanacak mı?

88. Oscar Ödülleri bu gece sahiplerini buluyor. Peki bu yıl Oscar'ları kimler kazanacak?

Leonardo DiCaprio bu kez Oscar'ı kazanacak mı?

Oscar adaylarını önce biz seçtik. Her biriyle röportaj yaptık. Hiç de yanılmadık. Leonardo DiCaprio’dan Kate Winslet’a, Adam McKay’den Cate Blanchett’a HT Pazar’a konuşan yıldızların anlattıkları.

 

Steve Jobs

En iyi yardımcı kadın oyuncu adayı: Kate Winslet

En iyi erkek oyuncu adayı: Michael Fassbender

 

Kate Winslet: ‘Muhtemelen bu yıl Leo’nun yılı olacak’

 

“Hikâyeyi bilenler vardır, rolü kapabilmek için kocama dolu peruk aldırdım, Joanna Hoffman’a benzemeye çalıştım ve fotoğrafımı yönetmen ve yapımcılara yollamıştım. Ancak öyle rolü kaptım! Şimdi aday oldum ve filmin birçok adaylığı var. Adaylığı duyunca onur duydum, çok da duygulandım. Bu yıl gerçekten çok iyi isimler aday gösterildi, onların arasında olmak bile harika. Düşünüyorum da her oyuncunun hayali bu, profesyonel olmak, kırmızı halıda yürüyebilmek ve ödül törenleri hakkında konuşmak. Çok dert edilmemeli... Alamamış olsam da en büyük hayalim adamakıllı bir film yıldızı olabilmek ve öyle yaşamak, bununla idare edebilirim!”

 

“Michael Fassbender filmde yer alma nedenlerimden biriydi. Kendine yeten, herkesi etkileyen eşsiz bir yetenek. Michael her gün çok çalıştı ve bana kalırsa sonuna kadar hak ediyor. Onun gibi çalışan az insan gördüm.”

 

“Leo ile Golden Globe’ı aldık inanılmazdı, Oscar’da da olabilir, kim bilir? O akıllı, çalışkan ve başarılı. Herkes gibi onun Oscar’ı almasını istiyorum; hak ediyor. Üstelik Leo en yakın arkadaşım, ona gönülden destek veriyorum. Gerçi Michael ve Leo en iyi erkek dalında yarışıyor. İkisi de harika fakat muhtemelen bu yıl Leo’nun yılı olacak.”

 

Michael Fassbender: ‘Alırsam fena olmaz’

 

 

“Rolü kabul ettiğimde etrafımdaki insanların bir kısmı Steve’in sevimsiz biri olduğunu ve canlandırmasının çok zor olacağını söyledi. Kulak asmadım. Yine de zor roldü. Hayatı tüm dünyayı etkilerken, hakkında çekilen filmler bir o kadar etkisiz oldu, korktum. Bu yüzden senaryoyu okumadan önce Ashton Kutcher’i çalıştım. Ona benzememek için! Fiziksel olarak Ashton Kutcher’dan daha az benzediğimi de biliyorum ama o iş sadece Steve gibi giyinmekle bitmiyor.” “Adaylık elbette beni mutlu etti. Oscar’ı en çok kimin almasının istendiği kişiyi biliyoruz ama ben alırsam da fena olmaz!”

 

 

The Revenant

 

En iyi erkek oyuncu: Leonardo DiCaprio

En iyi yönetmen: Alejandro G. Inarritu

En iyi yardımcı erkek oyuncu: Tom Hardy

En iyi sinematografi

En iyi kostüm

En iyi ses kurgusu

En iyi ses miksajı

En iyi makyaj ve saç tasarımı

En iyi görsel efekt

En iyi film kurgusu

En iyi yapım tasarımı

 

Leonardo DiCaprio: ‘Ödülü alırsınız ya da alamazsınız, bu kadar’

 

“Her şeyden önce Alejandro’yla çalışacak olma fikri muazzamdı. O gerçek bir vizyoner; bu kadar şiirsel, varoluşsal, epik işler çıkaran çok az sinemacı var. Ayı saldırısına uğramış, aklınıza gelebilecek en ağır, en yabani koşullarda içgüdüleriyle kilometrelerce ilerleyen Amerikalı bir direnişçinin hikâyesi.

 

Kate bana göre yılın kadını, olağanüstü biri. O en yakın arkadaşım, bir Oscar daha almalı.”

 

“Oscar’ı alırsam insanların mutlu olacağını biliyorum. Bu çok konuşulan bir efsaneye döndü ve bir takıntım yok. Her seferinde en iyisini yapmaya çalışıyorum. Revenant’ta rol almak ve insanların beğendiğini görmek harika. Fakat bu tür şeyler kontrolünüz altında değil, ödülü alırsınız ya da alamazsınız, bu kadar... Klişe olduğunu biliyorum ama ödülün tek ve en iyi yanı geriye dönüp baktığınızda bu filmi ben yaptım ve o ödülü de ben aldım diyebilmek. İyi bir oyuncu olmanın yolu bu.”

 

“Tom Hardy de en iyi yardımcı erkek oyuncu adayı, sevindim. Çünkü çok iyi dostum. Tom’un yaptığı işlerin büyük bir hayranıyım. Onu ilk “Branson”da görmüştüm, müthiş içgüdüleri, muazzam bir yeteneği var. Fitzgerald karakterini olağanüstü bir şekilde ete kemiğe büründürdü. Takdiri hak ediyor.”

 

Dünden bugüne Leonardo DiCaprio'nun değişimini görmek için tıklayın!

 

Alejandro G. Inarritu: ‘Her beğenilen film ödül almıyor’

 

“Leo’nun dayanıklılığı, mücadelesi sinemada gördüğünüzden farklı değildi, çarpıcı ve çok iyiydi. Partnere bile ihtiyacı yoktu. Her şey bittiğinde ortaya iyi bir şey çıkardığımızı anlamıştık. Bu gerçek... Fakat Oscar’da çok beğenilen filmlerin ödül almadığını da gördük.

 

The Hateful Eight

 

En iyi yardımcı kadın oyuncu: Jennifer Jason Leigh

En iyi sinematografi

En iyi film müziği

 

Samuel J. Jackson: ‘Jennifer’a Oscar az bile’

 

“Jennifer Jason Leigh, muhteşem bir kadın. Tarantino filmde kadını özel olarak hazırlattığı kan boyalarına boğdu, sürekli hırpalandı dostum! Oscar onu mutlu edebilir ama bence daha iyisini hak ediyor; ona az bile. Jennifer onca isim arasında sıyrıldı, harika bir oyuncu. Üstelik sağlam yumruk atıyor.”

 

The Big Short

 

En iyi film

En iyi yönetmen: Adam McKay

En iyi yardımcı erkek oyuncu: Christian Bale

En iyi film kurgusu

En iyi uyarlama senaryo

 

 

Christian Bale kimdir?

 

Adam Mckay: ‘İnsanlar sevdi’

 

“Bu filmde her şey farklıydı. Görüntü yönetmenimiz Barry Ackroyd belgeselci olarak gerçeklik duygusunu sahnelere aktarabildi. Çok fazla unsur vardı işin içinde... Başrol oyuncusunu asla bir kahraman gibi göstermemeye çalıştım, insanlar sevdi. Neler olacak, göreceğiz...”

 

Ryan Gosling: ‘Karakter için müthiş bir göze sahip’

 

“Filmi izlediğinizde “Tabii ya” diyorsunuz. Adam McKay filmi olduğunu hissediyorsunuz. McKay’la çalışmayı çok sevdim. Tekrar çalışmak için de sabırsızlanıyorum. Karakter için müthiş bir göze sahip. Artık sabırsızlanıyorum.”

 

Brad Pitt: ‘Rakipleri sağlam’

 

“The Big Short’u yapımcı olarak okuyup “Bu filmde yer almak istiyorum” dedim. Her şeyiyle ilginç ve izlenmesi gereken bir film oldu. Fakat McKay’ın rakipleri de epey sağlam.”

 

Joy

 

En iyi kadın oyuncu: Jennifer Lawrence

 

 

 

David O’Russell: ‘Jennifer’ın bir lidere dönüştüğünü izlemek harikaydı’

 

Joy, alışılmadık bir başarı hikâyesi. Bir kadın hikâyesi aslında. Daha önce yapılmış kadın odaklı filmlerden farklı, duygusal bir yapısı var. Jennifer Lawrence’la çalışmaya başladığımızda 20 yaşındaydı ve şöhretin nasıl bir şey olduğundan haberi yoktu. Jennifer herhangi bir genç insan için zorlu olabilecek bir şeyi başardı.

 

Carol

 

En iyi kadın oyuncu: Cate Blanchett

En iyi yardımcı kadın oyuncu: Rooney Mara

En iyi sinematografi

En iyi kostüm

En iyi uyarlama senaryo

En iyi film müziği

 

Cate Blanchett: ‘Teşekkür edip Oscar ile evime döneceğim’

 

“Oscar saygınlık kazandırır ama kafayı bunlara yorarak günümü geçiremem. Kendimi lobici görmüyorum, bunlar da bir tür lobi değil mi? Alsam, performansımı etkilemeyecek sadece takdir edilmiş olacağım ve teşekkür edip Oscar ile evime döneceğim. Siz ne sanıyordunuz ki?”

 

Room

 

En iyi film

En iyi kadın oyuncu: Brie Larson

En iyi yönetmen: Lenny Abrahamson

En iyi uyarlama senaryo

 

Brie Larson: ‘Oscar adaylığımdan söz ediyoruz’

 

“Karakterimi iyi canlandırabilmek için kendimi birkaç ay eve kapattım, o psikolojiye girmek için çok çabaladım. Zordu ama film bittiğinde her şey bitmiş, insanlar yanıma “Harika” demek için gelmişti. Şimdiyse Oscar adaylığımdan söz ediyoruz. Elbette onur duydum, çok mutluyum. Lenny Abrahamson da muhteşem bir yönetmen, en ufak detay için saatlerce çalışan biri onun adaylığına kendimden daha çok sevindim.

 

Mustang

 

En iyi yabancı film

 

Mine Vargı: ‘Gelinen nokta beni şaşırtmıyor’

“Mustang’in böyle bir başarı elde edeceğine senaryoyu okuduğumdan itibaren inanıyordum. Çekimler başlamadan önce filmin her yerden ödül alacağını söylemiştim. Aldı da. Çok heyecanlıyım, son derece dinamik, genç ve enerjik hissediyorum. Bu proje ve gelinen nokta beni şaşırtmıyor. Ben hep ‘Allah’ın hakkı üçtür, ben üçüncüde alıp geleceğim. Şu adaylıkla ilgili engeli bir geçebilsem’ diyordum.”

 

The Danish Girl

 

En iyi erkek oyuncu: Eddie Redmayne

En iyi yardımcı kadın oyuncu: Alicia Vikander

En iyi kostüm

En iyi yapım tasarımı

 

Eddie Redmayne: ‘Çok şanslıyım’

 

“Rol teklif edildiği için büyük bir sorumluluk duydum. Lili, son derece harika biri ve trans toplumunda bir ikon. Onu canlandırma fırsatı verildiği için çok şanslıyım. İnsanları hayal kırıklığına uğratmamak ve hatırasına zarar vermemek için endişe duydum. Adaylığı duyunca çılgına döndüm!”

 

Alicia Vikander: ‘Ödülü alsak da almasak da...’

 

“12 yıllık bir mücadelenin sonucu bu film ortaya çıktı. Yıllar önce insanlar vazgeçmiş olsaydı şimdi benim ve Eddie’nin Oscar adaylıklarını konuşamıyor olacaktık. Ödül alsak da almasak da film çok insanı etkiledi.”

 

Haber: Ece Ulusum

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön