Bu hafta bunları kaçırmayın!

Selin Özavcı, haftanın etkinliklerini yazdı.

Bu hafta bunları kaçırmayın!

Dünyanın en ünlü hüzünlü aşk hikayesi Romeo & Juliet, bir kez daha İstanbul’da... William Shakespeare’in yüzyıllardır değerini ve güncelliğini koruyan başyapıtı; hüznün ve romantizmin duygularını tüm derinliğiyle harekete geçiren müzikleri ile ölümsüz aşkı 3-8 Kasım tarihlerinde, 8 eşsiz performansla Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahnelenecek.

 

Cemal Toktaş ve Nergis Öztürk’ün öncülüğünde kurulan yapım merkezi Taşra Kabare, ilk projesi Temizlik İşleri oyunuyla, 2 Kasım Pazartesi akşamı Moda Sahnesi’nde. Kara güldürü ve absürt türlerinin eğlenceli bir karması olan oyun 20.30’da başlayacak.

 

İspanyol yazar Pedro Calderón de la Barca’nın 1629 tarihli “İki Kapılı Evi Koruması Güç” adlı komedisinin bir uyarlaması olan İki Kapılı Ev 3 Kasım Salı akşamı 20.30’da garajistanbul sahnesinde.

 

 

Londra’nın en önemli tiyatrolarında ve Broadway’de kapalı gişe oynayan oyunlar, National Theatre Live işbirliği ve Oyun Salonu kapsamında İstanbul’a geliyor. Sahnelendiği salondaki en iyi koltuğun bakış açısından yapılan ve özenle kurgulanan kayıtlar, 15 Kasım’dan itibaren her ay, sinema düzeninde ve Salon ekranından tiyatroseverlerle buluşacak. Kasım ayında gösterimde olacak Hamlet’in ardından aralıkta Of Mice and Men, ocakta Skylight, şubatta ise John, Salon’da izlenebilecek. Gösterimlerin sınırlı sayıdaki biletleri 5 Kasım’dan itibaren genel satışa sunulacak.

 

Tiyatro Kumpanyası, eserlerinde toplumsal çarpıklıkları tüm çıplaklığıyla mizahi bir dille eleştiren büyük yazar Aziz Nesin’in gözünden, Türkiye’nin türlü hallerini kâh üzülerek, kâh düşünerek, kâh hüzünlenerek ama daha çok gülerek ve güldürerek göstermeyi amaçlıyor. Aziz Nesin’in öykü, şiir ve yazılarından Kemal Kocatürk’ün uyarladığı, yönettiği ve oynadığı Azizim; 8 Kasım Pazar akşamı saat 18.30’da Ortaköy Afife Jale Sahnesi’nde, 12 Kasım Perşembe akşamı ise 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

 

 

Sergi

 

42 Maslak, Mixer’in dinamik yapısınıve gelecek vaat eden genç sanatçılarını ön plana çıkaran Shuffle sergisi ile 5 Kasım- 11 Aralık tarihleri arasında sanatseverleri bekliyor.

 

Galeri 5, Defne Tesal’ın kişisel sergisi Koza’ya ev sahipliği yapıyor. Sanatçının ipekten ürettiği eserlerinin sergileneceği sergi, 22 Ocak’a kadar görülebilir.

 

Sanatta 40. senesini dolduran, yurtiçi ve yurtdışında önemli koleksiyon ve müzelerde eserleri yer alan Ressam İbrahim Coşkun’un 38’inci kişisel sergisi Taşlaşmış Ağıtlar, 15 Kasım’a kadar UNIQ İstanbul’da görülebilir.

 

2011’de Türkiye’yi yasa boğan Van Depremi’nin ardından depremin izlerini yansıtmayı ve Van’daki yaşam mücadelesine dair farkındalığı artırmayı hedefleyen Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Laleper Aytek, öğrencileri ile ortak bir proje olarak hayata geçirdiği Yük başlıklı yerleştirme ile Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen FOTOISTANBUL/ Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali’ne katılıyor. Sergi 9 Kasım’a kadar görülebilir.

 

 

Esra Kizir Gökçen, Metamorph - Trick serisi çalışmalarını 8 Kasım’a kadar Ankara Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde sergileyecek.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön