Akilah Azra Kohen'in Çi'si

Akilah Azra Kohen'in farkındalığa adanmış Fi, Çi, Pi üçlemesinin ikinci kitabı Çi...

Akilah Azra Kohen'in Çi'si

Bu kitap "kendine gelmek" için burada olduğunun farkına yazabilenlere yazıldı. Sadece farkındalığa giden, değiştiren,mutlaka geliştiren bir yoldur bu ama sunduğu seks, macera, intikam, ihtiras sizi aldatmasın , zordur...

 

Bilgiyi bedene indirmek ve olman gereken şeye dönüşmek için burdasın diyor yazar Akilah, farkındalığa adanmış Fi, Çi, Pi üçlemesinin ikinci kitabı Çi’de.

 

Serinin ilk kitabı Fi’de, açlığını çektiği şeyin peşine düşme cesareti gösterebilen, ülkenin en popüler psikoloğu Can Manay’ın bir avcı gibi, yetenekli balerin Duru’nun peşine düşmesiyle başlayan ve konusunu gerçeklerden alan öykü, ikinci kitap Çi’de, hayatın nasıl da zekice dizayn edildiğini, yaşanan hiçbir şeyin asla gereksiz olmadığını, acının bilginin bedene inmesi olduğunu akıcı, doyurucu ve uyandırıcı bir uslupla sunuyor.

 

Fi le çıkılan yolculuğun tek durağı Çi, umursamayanlara karşı umursayanlar, hissedemeyenlere karşı hissedenler adına ve kendi tekamülünde kaybolmuşlar için yazılmış, denyege adanmıştır. Hayatın, harekete geçen herkesi varması gereken yere götürdüğünün uyandırıcı, geliştirici öyküsüdür. Çıldırmak üzere olanlara şiddetle tavsiye edilir.

 

Arka kapaktan...

Hayat, insanın kendi potansiyeline ulaşabilmesi için dikkatle, incelikle, muhteşem bir zekâyla dizayn edilmiştir. Yapman gerekeni yapamıyorsan, olamıyorsan, doğamıyorsan hayat çok acıtır, anlaman için hırpalar, yorar. Seni sen yapabilmek için ne gerekirse yapmaya hazırdır.

Asla rahat bırakılmazsın.

Öylesine, anlamsız var olmazsın.

Mutluluğa saklanamazsın.

Öyleyse acına sahip çıkmalısın!

Çünkü acı, bilginin bedene inmesidir.

Bilgiyi bedene indirmeli, olman gereken şeye dönüşmelisin.

Bu kitap ‘kendine gelmek’ için burada olduğunun farkına varabilenlere yazıldı. Fi ile çıkılan yolculuğun tek durağıdır Çi. Sadece farkındalığa giden, değiştiren, mutlaka geliştiren bir yoldur bu ama sunduğu seks, macera, intikam, ihtiras sizi aldatmasın, zordur.

Hayatı değil sistemi yaşadığımızı fark edenler, harekete geçmek için işaret bekleyenler, umursamayanlara karşı umursayanlar, hissedemeyenlere karşı hissedenler adına ve kendi tekâmülünde kaybolmuşlar için yazılmış, dengeye adanmıştır.

Hayat harekete geçen herkesi varması gereken yere götürür.

 

Destek Yayınları

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  26 Eylül 2015 Cumartesi 15:01

  Pi de bitti kitap cok guzel ilerlerken farkettim ki bir tek emperyalizmle savasmis dunya sistemine bas kaldirmis Atatürk yok Mandela ve digerleri övgü görurken biz olmamizi saglayana yer verilmemis kitabi okurken bu inceligi herkesin aklinda tutmasini diliyorum Sayin Kohen cocugunuza da bunu anlatin

  Cevapla

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön