Kabak Vadisi Yoga Festivali

Bu festival Kabak Vadisi'nde Kabak Vadisi için kurulmuş bir hayal...

Kabak Vadisi Yoga Festivali

Bu hayali dağlara nefesimiz kesilerek hayranlıkla bakarken, dağların arasında ulaştığımız denizde dalgalara kendimizi teslim ederken kurduk.

 

Hayalimizi gizli mağaralarda suda oluşan renklere minnet duyarken, yemyeşil çam ağaçlarının arasında Likya yolunda her şeye şükrederken büyüttük.

 

Hayalimiz doğan güneşle ve batan güneşle beraber yoga yapan, farklı disiplinlere gönül veren, merak eden, öğrenmek isteyen tüm yoga yolcularıyla birlikte; vadiyi, doğayı ve ışığı paylaşmak.

 

Şimdi hayalimizi birlikte yaşama, sizlerle paylaşma zamanı.

Festivalimiz 1-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

 

Festival açılışımız Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Swamini Maitreyananda tarafından yapılacak. Festival programında sabah ve akşam olmak üzere sahil kenarında kurulacak platformda toplu dersler yapacağız. Bu dersler uluslararası üne sahip, Amerikalı yoga hocası ve aktivist Seane Corn tarafından verilecek. Akşam derslerini ise Türkiyenin en tecrübeli ve kök salmış yoga stüdyolarının kurucuları Bora Ercan, Zeynep Aksoy, Vedat Havlucu ve Erol Benjamin Scott tarafından verilecek.

 

Gün içinde de vadiye dağılmış platformlarda yapılacak workshoplarda yoga yapacağız, refleksolojiden homeopatiye, yağlarla tedaviden aile dizimine dopdolu bir programla sizi ağırlayacağız.


Kabak Vadisi Yoga Festivali farklı ülkelerden, farklı yoga okullarından ve disiplinlerinden eğitmen ve öğrencilerin buluşacağı bir festival. Herkesin kendi yolunu çizdiği yoga yolculuğunda, beş gün boyunca nefesi paylaşmak ve birbirimizden öğrenmek için, esinlenmek için bir şans.Festival programına ayrıca Sufizmi de ekledik. İnanıyoruz ki samadhi yolunda gidenlerle tefekkür yolunda ilerleyenlerin ortak noktaları çok, birbirimizden öğreneceklerimiz sonsuz. Kabak Festivali bu yolların doğasını, mutlak olana ait kadim bilgileri beraber aramak için bir fırsat olsun istedik.Festival boyunca Sanskrit metinler ve bilgilerle birlikte Sufizm felsefesi ve inanışlarını da çalışma fırsatımız olacak. Bu bilgileri yaşamları haline getirmiş insanlardan dinleyip ilham almak için bir alan açacağız hayatımızda... Sadece metinlerle değil, müzikle de bu bağı kurmaya çalışacağız; kirtanla ve semayla...Nefesi, ışığı ve bilgiyi paylaşmak için hepinizi festivalimize bekliyoruz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön