Mahal büyük coşkuyla açıldı!

Çanakkale Bienali İnisiyatifi (CABININ) tarafından hayata geçirilen ve Çanakkale’nin ilk alternatif sanat mekânı olan MAHAL, yerel, ulusal ve uluslararası davetlilerin katıldığı özel bir geceyle açıldı.

Mahal büyük coşkuyla açıldı!

 Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar’ın yanı sıra Çanakkale’den birçok sanayici, iş adamı ve sivil toplum temsilcisinin katıldığı, yerel ve ulusal basının büyük ilgi gösterdiği açılış, Çanakkale TV tarafından canlı yayınlandı.

 

MAHAL’de önümüzdeki dönemde yapılacak sergiler, film gösterimleri ve atölye çalışmaları ağırlıklı olarak, 4. Uluslararası Çanakkale Bienali için belirlenen kavramsal çerçeve üzerinden şekillendiriliyor. 1914-2014 1. Dünya Savaşı’nın 100. Yılı vesilesiyle bu savaşın küresel ölçekteki hafızasına odaklanacak bienal ve bienali önceleyecek bu etkinlikler, bu bağlama sosyal bilimler, sanat ve kültür üzerinden yaklaşarak kolektif hafızayı gündeme taşıyacak ve bu savaşın sebep ve sonuçlarını Çanakkale sivil toplumunun gündemine açacak. MAHAL’de düzenlenecek etkinliklerin tamamı ücretsiz olarak gerçekleştirilecek ve AÇIK MAHAL programıyla yerel, ulusal ve uluslararası diğer sivil oluşumların da kullanımına açılacak.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön