‘Şimdiki Zaman’ sinemalarda!

“Şimdiki Zaman” umudunu kaybetmek ve onu tekrar bulmaya çalışmak üzerine bir film. "Umut arayışı" kahve falında vücut buluyor. Fallar açıldıkça Mina’nın kabuğundan çıkmasına tanıklık ediyoruz. Her fal genç bir insanın portresini adım adım oluşturuyor.

Kahve telvesinde "Şimdiki Zaman"...

Belmin Söylemez’in festivallerden ödüllerle dönen ilk uzun metraj filmi "Şimdiki Zaman" 6 Eylül’de gösterime girdi. Film, işsiz bir genç kadının öyküsü üzerinden gelecek, kader ve dostluk temalarını sorguluyor.

 

İşsiz ve bütün bağları kopmuş... Mina’nın yeni bir hayata ihtiyacı var ama nasıl?

Umudu kaçmakta bulur Mina; Amerika’ya gidip yeni bir hayata başlamaktır amacı. Para biriktirmek için bir kafede kahve falı bakmaya başlar. Fal bakar para kazanır, fal bakar dertlerini paylaşır. Ancak kendi falında gerçekten de yeni bir hayat var mıdır?

 

“Şimdiki Zaman” umudunu kaybetmek ve onu tekrar bulmaya çalışmak üzerine bir film. "Umut arayışı" kahve falında vücut buluyor. Fallar açıldıkça Mina’nın kabuğundan çıkmasına tanıklık ediyoruz. Her fal genç bir insanın portresini adım adım oluşturuyor. Her göze farklı görünen telveler, şehrin yok olmaya yüz tutmuş hüzünlü ama büyüleyici detayları bu portreyi rüya benzeri bir tabloya dönüştürüyor.

 

"Şimdiki Zaman”, kısa film ve belgeselleriyle tanınan Belmin Söylemez’in kurmaca alanındaki ilk uzun metraj çalışması. 

 

“Şimdiki Zaman”, 19. Adana Altın Koza Film Festivali’nde prestijli "Yılmaz Güney" ödülü, SİYAD tarafından "En İyi Film" ödülü, Film-Yön jürisi tarafından "En İyi Yönetmen Özel Ödülü" verilen film son zamanlarda çeklmiş en iyi Türk filmleri arasında gösterilyor. 

 

Filmin başrol oyuncusu Sanem Öğe 24. Ankara Film Festivali'nde "En İyi Kadın Oyuncu" seçildi.


Amerika'nın en eski film festivali olan ve 56.'sı düzenlenen film festivali olan San Francisco Film Festivali'nde "Yeni Yönetmen Ödülü"nü kazandı. Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön