“Dünyanın müziği” Eylül'de İstanbul’da!

6-7-8 Eylül’de gerçekleşen Rock’n Coke bu yıl sahnesini ‘Dünya Müziği’ne de açıyor.

“Dünyanın müziği” Eylül'de İstanbul’da!

Rock’n Coke bu yıl sahnesini ‘Dünya Müziği’ne de açıyor. 6-7-8 Eylül’de İstanbul’da gerçekleştirilecek festivale; Boban ve Marko Markoviç Orkestrası, Che Sudaka gibi farklı ülkelerden gruplar katılacak.

 

Rock’n Coke, 6-7-8 Eylül tarihlerinde Hezarfen’de farklı coğrafyalardan melodileri buluşturacak. Festivalin Keşif Sahnesi’nde sanatçılar Güney Amerika’dan Balkanlar’a, Doğu Avrupa’dan Akdeniz’e kadar dünya müziğinden örnekler verecek. Rock’n Coke 2013’ün programında Dünya Müziği (WorldMusic) başlığı altında müzikleri, sahne performansları ve şovlarıyla keşfedilmeyi bekleyen birçok grup yer alıyor: Roman müziğinin son dönemdeki ateşli temsilcilerinden “Boban and Makro Markovic Orchestra” bunlardan biri.

 

Balkan müziğini elektronikle birleştiren ve ülkemizde büyük bir hayran kitlesi bulunan “Shantel Bucovina Club Orkestar” da festivale katılan önemli gruplar arasında bulunuyor. Güney Amerika’nın coşkusunu Akdeniz’in esintisiyle buluşturan Che Sudaka da Rock’n Coke’a gelecek bir başka güçlü isim.

  

Yemen blues

Keşif Sahnesi’ne çıkacak diğer gruplar ise şöyle: Geleneksel Roman müziğini yeni bir formda dinleyicilere sunan, ödüllü Macar grup “Parno Graszt”; DJ Stani Vana öncülüğünde kurulan, Bosnalı, Çek, Sırp ve Rus müzisyenlerden oluşan Avusturyalı müzik projesi “DelaDap”; farklılığını müzikle sınırlamayıp görsel bir şova dönüştüren komşu kıyılardan “Kadebostany”; Balkan, polka, klezmer ve Akdeniz müziğini elektrik gitarla birleştiren ve ara ara sertleştirerek bir İtalyan spagettisi kıvamına getiren “Figli DiMadre Ignota”; zamansız müzikleriyle ön plana çıkan Yemen ve Batı Afrika müziklerini funk, mambo ve caz tadında sentezleyebilme kabiliyetine sahip “Yemen Blues”; Amerika’nın orta batısından gelen 60 ve 70’lerin blues-rock tınılarını yaşatan grup “RadioMoscow”.

 

Yora, Kırıka, Mabel Matiz

Rock’n Coke Keşif Sahnesi’nde Türk sanatçı ve gruplar da yer alacak: Özgün müziklerinin yanı sıra, bir o kadar bildik gelen şehir tınılarını besteleyen grup Yora; zeybekler, rebetikolar, gazeller, kasap havaları ve tangolarla süslü, her kulağa farklı bir tat verecek olan grup Kırıka; synth-pop, saykodelik ve yoğun bir rock’ı bir araya getiren Farfara; besteleriyle ön plana çıkan alternatif ve kendine has müzik üretme kabiliyetine sahip Mabel Matiz; Deniz Güngör’ün mucidi olduğu müzik aletinden çıkan dinlendirici seslerle Aquadrum; 12 yaşından beri müziğin içinden çıkmayan Çağrı Sertel’in başını çektiği Çağrı Sertel Band ve Serdar Barçın Band... Festival 10. yaşında, 100’ün üzerinde sanatçıyı İstanbul’daki müzikseverlerle buluşturmayı hedefliyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön