Mossad – Büyük Operasyonlar!

“Mossad - Büyük Operasyonlar’’ kitabında Mossad’ın en gizli operasyonları açıklanıyor...

Mossad – Büyük Operasyonlar!

Amerika ve tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de...

 

Dünyanın en başarılı gizli istihbarat örgütü kabul edilen Mossad’ın gizli ve önemli operasyonlarının detayları Mossad – Büyük Operasyonlar ile açığa çıkıyor. Michael Bar-Zohar ve Nissim Mishal tarafından kaleme alınan 21 bölümden oluşan, gizli ve önemli onlarca operasyonun detaylarını içeren kitap meraklıları için bir arşiv niteliği taşıyacak. Amerika ile aynı anda Türkiye’de de piyasaya çıkan kitap yaklaşık 2 yıldır yayımlanmayı bekliyordu. Dünyada 21 ülkede çıkması planlanan, aylardır heyecanla beklenen ve haberlere konu olan Mossad - Büyük Operasyonlar, Koton Kitap imzasıyla Kasım’ın ikinci haftası tüm seçkin kitapevlerine ulaşıyor.

 

Yazar, konuşmacı ve eski meclis üyesi olan, kurgu ve geleceğe dayalı 35 kitabı bulunan Michael Bar-Zohar ve İsrail’in önde gelen televizyoncularından Nissim Mishal tarafından kaleme alınan Mossad - Büyük Operasyonlar kitabı daha yayınlanmadan dünyada büyük yankı uyandırdı.

 

Amerika başta olmak üzere tüm dünya basınının gündemine oturan kitap şuana kadar hiç açıklanmamış çok gizli operasyonları tüm ayrıntılarıyla okurla paylaşıyor. Bu kadar ayrıntılı olarak operasyonların iç yüzünü aktaran ilk kitap olan Mossad – Büyük Operasyonlar’ın dünya satış listelerinde üst sıralarda yer alması bekleniyor. Başarılı olduğu kadar başarısız operasyonların da olduğu gibi anlatıldığı kitapta ajanların ve liderlerin kimlikleri de açıklanıyor.


Dünyadaki dengeleri, bir istihbarat örgütünün iç yüzünü ve operasyonların detaylarını merak edenlerin bir solukta okuyacağı bu kitap bir roman değil belgesel özelliği taşıyor.

 

21 bölümün de hikâyesi birbirinden farklı ama bir o kadar da birbiriyle bağlantılı ve 31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın gözdesi olmaya aday.

 

 

Yazarlar hakkında

Michael Bar-Zohar: Yazar, konuşmacı ve eski meclis üyesidir. Kurgu ve geçeğe dayalı yazın içeren 35 kitabı bulunmaktadır. Eski bir Knesset üyesi ve Avrupa Konseyi temsilcisidir. General Moshe Dayan’a danışmanlık da yapan Dr. Bar-Zohar, İsrail’deki Hayfa Üniversitesi’nde ve Atlanta, Georgia’daki Emory Üniversitesi’nde profesörlük görevini yürütmüştür.

 

Bar-Zohar, İsrail’in casusluk üzerine önde gelen uzmanlarından birisidir. Güney Amerika’daki Nazi suçlularının izini sürmüş ve Amerikan, Sovyet ve İsrail gizli örgütleri üzerine seçkin eserler yayınlamıştır. David Ben-Gurion ve Şimon Peres’in resmi hayat hikâyelerini yazmıştır ve Mossad’la Kara Eylül arasındaki kanlı savaşı anlatan “Kızıl Prens’in Peşinde” adlı eserin ortak yazarları arasındadır.

 

Bar-Zohar’ın kitapları 18 farklı dile çevrilmiştir. “Enigma” adlı eseri, ünlü yıldızların rol aldığı bir Hollywood filmine konu olmuştur. Yazar aynı zamanda Fransa’nın Şövalyelik nişanına layık görülmüştür.

 

Nissim Mishal: İsrail’in önde gelen televizyon şahsiyetlerinden birisidir.

 

Politik Bilimler ve Kitle Medya İletişimi üzerine master yaptıktan sonra, İsrail Devlet Televizyonu’nun kadrosuna katıldı. Politika muhabirliği yaptı, Washington muhabiri olarak görev yaptı ve nihayet Devlet Televizyonu’nun genel müdürlüğüne yükseldi.

 

Mishal’in kazandığı çeşitli gazetecilik ödülleri de bulunmaktadır.

 

İlerleyen yıllarda Devlet Televizyonu’nda ve Kanal 2’de yayınlanan ve popüler sohbet programlarında sunuculuk görevini üstlenmiştir.

 

İsrail’in ellinci ve altmışıncı yıldönümlerinde, “İsrail tarihinin önemli olayları” üzerine satış rekorları kıran iki kitap yayınlamıştır. Bu kitaplar İngilizce, Fransızca, Rusça ve İspanyolca’ya çevrilmiştir. Kendisi aynı zamanda, eski İsrail Dış İşleri Bakanı Profesör Shlomo Ben-Ami’yle birlikte Yahudiliğin 2000 yılı üzerine bir kitap yazmıştır.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön