Tophane’de ‘Sanat Pazarı’ 12 Şubat’ta

İstanbul Tophane’deki sanat galerileri Tophane Art Walk haritasıyla güç birliği yapmaya karar verdi. Haritaya dahil olan bütün galeriler 12 Şubat Pazar günü 12.00-18.00 arasında ziyarete açık olacak.

Tophane’de ‘Sanat Pazarı’ 12 Şubat’ta

Tophane Art Walk, Tophane bölgesinde yer alan galeri, inisiyatif,müze ve diğer sanat kurumlarının bilgilerini sanat izleyicisine ulaştırmayı hedefleyen iki aylık bir lokal sanat haritası. Tophane Art Walk haritasında yer alan galeriler, her sergi boyunca bir pazar günü kapılarını açık tutacak. 12 Şubat Pazar günü ise Tophane Art Walk kapsamında, 12.00-18.00 arasında Tophane galerileri sanatseverler tarafından gezilebilecek. Bu haritada yer alan galeriler şöyle sıralanıyor: Galeri Apel, Edisyon, Pg Art Gallery, Daire, Pi Artworks, Elipsis Gallery, Rodeo, GalleryMarquise, artSümer, GaleriMana, Hayaka Artı ve İstanbul’74. 

 

İstif''ten kalıntı'ya
Apel’de Aslımay Altay Göney’in “İstif” sergisi yer alıyor. Sanatçı 8. kişisel sergisinde kâğıt malzemeyi, kişisel ve toplumsal geçmişimizden alıntılar yapmak için kullanıyor. Edisyon’da “Yenigelenler 5” başlığı altında 20 sanatçının işlerinden bir seçki sunuluyor. Ali Kabaş “Üçüncü Göz” sergisiyle Pg Art Gallery’de yer alıyor. Sanatçı 3D fotoğraflarıyla izleyicileri üçüncü bir boyuta davet ediyor. Daire’de Özgül Arslan yeni kişisel sergisi “Silik İzler”de boyamak yerine silme eyleminin sanattaki karşılığını sorguluyor.

 

Pi Artworks’te yer alan Tunca Subaşı yakın dönem resimlerini içeren “Kalıntı” sergisinde, tarihsel bellek oluşturan fotografik görüntüleri yeniden üreterek kalıntısal bir izlenimi yorumluyor. Elipsis, “Esrarengiz Manzaralar” sergisiyle Jose Maria Mellado’yu ağırlıyor. Rodeo “Yıldız takımı ya da İlham Gösterisi” sergisinde 11 sanatçıyı bir araya getiriyor. Gallery Marquise’de Maximilian Zentz Zlomovitz’in “Primitive Style” başlıklı sergisine yer veriliyor. İstanbul’74 ise Porto Rikolu genç sanatçı Angel Otero’nun sergisine ev sahipliği yapıyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön