Hediye vermenin bünyeye 8 faydası

Hediye vermek zenginleştirir, yaratıcılığı ve estetik duygusunu geliştirir. Bir kâğıt kalem alın ve verebileceğiniz hediyeleri yazın. Sevdiklerinize verebileceklerinizin sandığınızın ötesinde olduğunu göreceksiniz.

Hediye vermenin bünyeye 8 faydası

Hediye vermek, başkalarını mutlu etmektir ve birini mutlu ettiğini görmek insana iyi hissettirir. Hep mutsuzu oynayıp mutlu edilmeye alışmışlara bilmedikleri bir duyguyu tattırır, öğretir.

 

Hiç vermeden hep almanın sonu bencilliktir, pintiliktir. Bencillerin ve pintilerin sevilmedikleri ve bilinçli ya da bilinçsiz olarak sevilmediklerini hissettikleri bir gerçektir. Hediye vermek, arada vermek gerektiğini, sevilmeye giden yolun biraz da verici olmaktan geçtiğini hatırlatır.

 

 

Hediye vermek, seni önemsiyorum demektir ve önemsenmek bir ihtiyaçtır. Birine onu önemsediğinizi hissettirdiğinizde o da sizi önemser.

 

Hediye vermek, paylaşmaktır. Bütçenizi, imkânlarınızı, sahip olduklarınızı bölüşmeyi öğretir. Siz kendi imkânlarınızı bölüşürseniz, başkaları da sizinle kendi imkânlarını bölüşür. Böylece eksilme, fakirleşme hissi çoğalma, zenginleşme hissine dönüşür.

 

Hediye vermek, bir şey satın almak anlamına gelmez. Hiçbir şey satın alacak durumda olmadığınızda da hediye verebilirsiniz. Evde özenerek yapacağınız kek de yürek ısıtacak bir hediyedir.

 

Hediye vermek yaratıcılığınızı artırır. Mesela bir ceviz kabuğuna küçük bir kâğıt parçası ekleyerek yelkenli yapmak bir çocuğa verilebilecek en güzel hediyelerden biridir.

 

 

Hediyenizi zarifçe saracağınız uygun paketi veya kutuyu hazırlarken, üzerine küçük süsler yerleştirirken güzeli ararsınız. Hediye vermek estetik duygunuzu geliştirir.

 

Diyelim imkânınız hiç yok. Elinizden ceviz kabuğundan yelkenli yapmak da gelmiyor. Herkesin yetenekli veya iyi olduğu bir alan vardır. Bildiğiniz, iyi yapabildiğiniz her neyse bunu kişiye özel hale getirerek paylaşabilirsiniz. Sevdiğiniz biri için şarkı söyleyebilirsiniz, onun resmini yapabilirsiniz, onu hiç bilmediği ama çok seveceği bir yere götürebilirsiniz.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön