Rüyada gözleri görmeyen birini görmek...

Nasıl mutlu oldum bilemezsiniz tekrar yorumlara başlamanıza...

Rüyada gözleri görmeyen birini görmek...

Işık Hanım,

Gözleri görmeyen genç bir delikanlı (16-17 yaşlarında) görüyorum. Dayısı onu onun iyiliği için ya bir hastane ya da okul, bir mekâna bırakıyor ve burası senin için iyi olacak sözü verip, bırakıp gidiyor. Sonra bu mekânda çocuğu dört tarafı alevler kaplı şekilde görüyorum. Alevler dört tarafından geliyor sadece (+) şeklinde bir alanın ortasında yapayalnız. Alevlerin ona ulaşmasına bu kadar mesafe var düşünüyorum. Ben ve oğlum onu bir ekrandan görüyormuşuz ve onun dört tarafı alevler kaplı haline ''Ooo hiç kaçış, kurtuluşu yok” diyoruz. Delikanlı gözleri görmediği için alevleri de göremiyor ama hissediyor. Tedirgin bir şekilde ayakta yol bulmaya çalışıyor. Bir taraftan da ''anne, baba'' diye yardım için sesleniyor. Bir kapıya yöneliyor ama ben düşünüyorum oranın içi de alevlerle dolu. Çaresizliğine çok üzülüyorum ve düşünüyorum. Şimdi bu çocuk sperm haldeyken benlik buldu, varlığını hissetti ama şimdi varlığı yok olacak. Dayısına güvendi her şey iyi olacak diye beklerken; böyle alevler içinde çaresizce yok olacak diye içimde onun için çok üzülmüşlük duygusuyla uyandım ve bütün gün rüyanın sızısını hissettim. Duyguların çok içindeydim çünkü.

Sevgilerimle ve teşekkürlerimle Işık Hanım

 

Bir oteldeyim. Sucu su bidonunu koyarken güm diye kapıma çarparak koyuyor açıyorum; adamın gözlerinin görmediğini fark ediyorum. Ameliyat olacakmış gözlerinden. Giderken harçlık beklediğini hissediyorum ve birkaç bozuk veriyorum. Biri yere düşüyor ve hiç zorlanmadan eğilip görmediği halde hisleriyle bulup alıyor. ''Allah razı olsun'' diyor. Ben de iyi şanslar diliyorum ameliyatı için. Kapımı 2 defa kilitliyorum (gerçek hayatta da olduğu gibi). İçeride 2 tane resepsiyon görevlisi varmış benim için görevli; onlara rağmen kapımı kilitliyorum. Öyle kendimi daha iyi hissediyorum.

Teşekkürler, sevgiler Işık Hanım.

 

Arkadaşım Berkay (benim gibi bekâr bayan arkadaşım) ile kol kola giderken ortamın yağmur yağmak üzere kararıp bulutlandığını yaşıyoruz. Berkay ''Aa şemsiyemiz yok, hemen gidip annemden alalım, böyle olmaz'' diyor. Bense gayet rahatım; gidelim yağarsa duruma göre bir çare buluruz diyorum. Aklıma geliyor telefon paramı yatırmam gerektiği ama yanımda yokmuş; 10 tl az bir meblağ deyip Berkay'dan borç alıyorum. Azmış “hadi yatıralım” diyor ve bankaya girip yatırıyoruz. Berkay isim anlamı: Sağlam yapılı ve ay ışığı gibi parlak olan. Ay ışığı, güçlü ay. (Bu arkadaşım işten çıkarılma dönemi yaşamış ve hayat kaygılarını yakın zamanda benimle paylaşmıştı. Pek yakın olduğum biri değil. Yani yeni başlayan bir arkadaşlık.)

Teşekkür ederim, sevgiler Işık Hanım.

 

 

Sevgili rüya dostu,

Rüyalarınızda tekrar eden sembollere baktığımda hislerinizin, algılarınızın açık olduğunu görüyorum. Size verilmiş olan bu yetenekleri kabul edin ve hayata geçirmeyi seçin.

 

“Hayatınızda tekrar eden ve sizin görmezden geldiğiniz olaylar neler? Bunları bir tesbit edin. Bu durumlara sadece izleyici kalmanıza, göz yummanıza, hiç müdahale etmemenize neden olmuş olan durum-duygu ve inançlarınız, 16–17 yaşlarında yaşadığınız, kendinizi yalnız ve hedef gibi hissetmenize neden olmuş olaylar olabilir. Sevgi düzleminde de kendinizi ifade edemiyor olabilirsiniz. Aslında yaşananlar sizin için iyilik adına yapılmış ama sizi üzmüş olabilir. O dönemde anne-babanızın desteğine ihtiyaç duymuş olabilirsiniz. Eğitiminizle ve anne–babanızla ilgili sizi etkileyen o dönemde yaşadıklarınızı bir gözden geçirin.

 

Dayınız var mı? Var ise o dönemlerde onunla yaşadığınız sizi etkileyen herhangi bir anı var mı? İsminin anlamına da bakabiliriz. Şu anda yaşadığınız olaylar üzerindeki etkilerine bir bakın. Kadın kimliğiniz ile ilgili de inançlarınızı, annenizden aldığınız duygu tonunu gözden geçirin. Bu konuyla ilgili olumlamalar için, R.Şanal Günseli’nin Kuantum Kodlama kitabından Dişi Niteliklerle Bütünleşme bölümünü okumanızı öneririm.

 

Rüyalarımızda “hastane” sembolü iyileşmeyi, şifalanmayı simgeler. Okul da hayattan alacağımız öğretileri temsil eder. Yarım bıraktığınız bir eğitim-öğretim ile ilgili bir durumunuz var mı? Var ise eğer tamamlayabiliyorsanız tamamlayın veya sizi mutlu kılacak bir kursa gidebilir, yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

 

10 yaşlarında annenizle ilgili yaşadığınız sizi etkileyen neler olmuştu? Bu duygu ve durumun benzerini 16–17 yaşlarınızda da yaşamış olabilirsiniz. O dönemde sizde derin izler bırakan olaylar hayata ve insanlara güven duymamanıza, çaresiz ve yalnız hissetmenize neden olmuş olabilir. 7 gün o geçmiş anınıza “geçmişe şifa göndermeye niyet ediyorum.” diyerek şifa yollayın. Şifalandığını imgeleyin. “İçimdeki çocuğu sevip kucaklayarak içimdeki çocuğu perçinliyorum.” diyebilirsiniz.

 

Hayatınızda hep bir güven ve garanti olması gerekiyor. Risk almıyorsunuz. Seçimlerinizde de özgür iradenizi kullanmıyor olabilirsiniz. Çocuğunuzu da bu nedenlerden dolayı (istemeden) baskılıyor olabilirsiniz. Bu aranızda sorunlar olmasına neden olabilir. Olayların dışında kalarak izleyici konumunda olmak aslında sizi üzüyor. Sevgi dili ile kendi düşünce ve isteklerinizi ifade edebilirsiniz. “Hayatın sınırsızlığından alabildiğim kadar alıyorum. Sınırlarımı genişletiyorum.” Cümlelerini de tekrar edebilirsiniz.

 

Tekrar eden sembollerinizden biri de “kapı”. Kapıdan artık geçmeniz gerekiyor ki yaşadığınız döngüleri kırın ve şifalandırın. Tekrar eden olayları geçmişte yaptığınız gibi görmezden gelmeyi bırakmalısınız. Olan olaylardaki hayrı görmeli ve seçmelisiniz. Yaptığınız ve yapacağınız tüm yardımlarınızı karşılık beklemeden şükürle yapmalısınız. Kendiniz için hayırlı olan aileniz, çevreniz için de hayırlıdır.

 

Sevgi ve Işıkla…

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön