Mindful Ebeveynlik Semineri gerçekleşti!

Psikolog Nilüfer Devecigil ile hazırladığımız Mindful Ebeveynlik Semineri'nin ardından...

Mindful Ebeveynlik Semineri gerçekleşti!

Her yıl HTHayat.com tarafından geleneksel olarak düzenlenen Farkındalık seminerlerinin dördüncüsü “Mindful Ebeveynlik Semineri” HTHayat.com yazarı Psikolog Nilüfer Devecigil'in anlatımıyla gerçekleşti.

 

Otribebe, Bee'o, Jeunesse ve Arnica'nın sponsorluğunda düzenlenen seminerde ebeveynlikte mindfulness pratikleri konuşuldu. Seminerde, geçen sene yayımlanan Nilüfer Devecigil'in Işığın Yolu adlı kitabından yola çıkarak bağlanmalarımız incelendi ve ilişkilerimize dair daha derin bir farkındalık geliştirildi.

 

Mindfulness nedir?

Mindfulness, şimdiki ana yargısız ve açık olarak dikkatini vermek ve bu anda her ne meydana geliyorsa kabullenme anlamına gelen bir yaşantı pratiği. Bilinçli bir şekilde dikkat vermeyi içeren kabul, yargısızlık ve şimdiki ana odaklanmayı temel alan derin bir farkındalık hali. Doğu dünyasında binyıllardır uygulanan bu anlayış Jon Kabatt Zinntarafından sistematize edilerek bir çeşit stresle başa çıkma yöntemi olarak batı dünyasında yayılmaya başladı.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön