Bebeğine “Merhaba” ve “Güle güle” diyen kadın

Keri ve Royce'un hamilelik hikayesinden çok etkileceksiniz!

Bebeğine “Merhaba” ve “Güle güle” diyen kadın

ABD’li Royce Young, yürek parçalayan Facebook mesajında “Geçen gece, evden çıkmadan önce güzel eşimin huzurla kanepede uyumasını izliyordum” diyor. Young, “Orada yatışına baktım, iyice şişmiş karnında tekmeler atıp duran kızımıza, birkaç günden daha uzun süre yaşamayacak olan kızımıza. Ve bu kadının ne kadar inanılmaz biri olduğu düşüncesi başımı döndürdü.”

 

Young’un güçlü ve inanılmaz eşi Keri’ye yazdığı sevgi dolu sözler, yürekleri parçalayarak ve bütün dünyanın, gerçek özverinin ne olduğunu görmesini sağlayarak internette dolaşıyor. Keri, gelişmekte olan kızları Eva’nın bir beyni olmadığı ve doğumdan sonra uzun yaşayamayacağı gibi akla gelmez bir haber aldıktan sonra gözyaşları içinde, hamileliği tamamlarsa Eva’nın organlarını bağışlayıp bağışlayamayacağını sormuş.

 

“Doktorumuzun, elini Keri’nin omzuna koyup ‘Canım, bu çok cesurca bir şey...’ dediğini hatırlıyorum. Yani, ‘Çok ince düşüncelisin ama olur mu öyle şey?’ der gibi. Ama Keri ciddiydi” diye yazıyor Young ve devam ediyor: “Oracıkta üzgün ve kalbi kırık bir halde duruyordum ama bir an için kendime geldim ve ona hayranlık duydum. Kendi hayatımın seyircisi olmuştum, bir süper kahramanın süper güçlerini bulmasını izliyordum. Bebeğinin öleceğini öğrendiği, hayatının resmen en kötü anında başka bir insana ve birisine fedakarca nasıl yardım edebileceğini düşünmek bir dakikasını bile almadı. Yaşadığım en güçlü şeylerden biriydi.

 

Young, yazısında Keri’nin gücüne duyduğu hayranlığı ve üzücü durumu anlatıyor:

 

“Tüm bu süreç sert oldu ama bunu sizler gibi tribünlerden izleyen biri olarak söylüyorum. Keri, her bir tekmeyi, hıçkırığı, dönüşü hissederek her zaman en ön safta yer aldı. Her günün her anında, ölecek bir bebeği taşıdığı aklından çıkmadı. Sırtı ağrıyor. Ayakları acıyor. Hamileliğin bütün bu süper eğlenceli taraflarını yaşıyor. Ama dokuz aylık tünelin sonundaki ışık, Eva doğduktan birkaç saat veya gün sonra Keri’nin daha önce hiç bilmediği bir karanlığa dönüşecek. Bir bebek sahibi olmanın getirdiği her şeyle baş etmesi gerekecek kişi o. Sütü gelecek, toparlanma süreci vs. ama bütün bunlara değdiğini hatırlatan, size sokulacak, yumuşak, güzel bir bebek olmayacak.

 

Eva’yı hamileliğin sonuna kadar taşımaya karar vermemizin birçok nedeni var ancak ilki ve en önemlisi, organlarını bağışlamak. Bunu, harika insanlarmışız falan gibi görünmek için söylemiyorum. Bu, Eva’nın yaşadığını ve kızımızın anne ve babasıyla buluşmayı hak ettiğini fark etmeden önce yalnızca, devam etmek için bize bir neden veren bir son adımdı. Organ bağışı, durumu öğrendiğimiz saniyeden itibaren Keri’nin aklındaydı ve kızımızı tutmak ve öpmek sonsuza kadar sevgiyle anacağımız bir şey olsa da asıl önemli olan, o küçük bedeninde taşıdığı doğal güzellikler. Keri bunu anında gördü...

 

Final çizgisine yaklaşıyoruz ve kırmızı kurdeleyi geçip Eva’yla tanışmak inanılmaz olsa da bunun bir bedeli olacak. Hastaneye bir doğum için gideceğiz ve eve bir bebek olmadan döneceğiz. Birçok insan zor zamanlardan sonra “Hiçbir şeyi değiştirmezdim...” gibi sözler söylüyor ama ben bunu demeyeceğim. Elimde olsa bunu kesinlikle değiştirirdim. Kızımın kusursuz olmasını istiyorum. İlk doğum gününde mumları üflemesini istiyorum. Yürümeyi öğrenmeye çalışırken başını sehpaya çarpmasını izlemek istiyorum. Erkeklerle mesajlaşmaktan telefon faturasını şişirmesini istiyorum. Düğününde koluna girmek istiyorum. Bunu değiştirmeyi çok istiyorum. Ama yapamıyorum. Bizim gerçeğimiz bu. Ve bunu durdurmaya imkan yok.”

 

Young, içler acısı mesajını, Keri’nin karakteriyle ilgili en son düşünceleriyle tamamlıyor. “Çok güçlü. Çok cesur. İnanılmaz bir kadın. Muhteşem bir kadın” diye yazıyor. “Kıvrak zeka, güzellik, cesaret, şapşallık, kişilik ve sağlamlığı olağanüstü bir kadında bir araya getiren farklı bir yapısı var. Ve nasıl olduysa, benim eşim. Bütün bunları görmek için böyle çok kötü bir duruma ihtiyacım olduğundan değil ama bu durum, herkese onun bu özelliklerini anlatmak istememe neden oldu.”

 

Young ailesi artık tatlı bebekleri Eva’ya “merhaba” ve “güle güle” dediler. Eva, rahimde hayatını kaybetti ve 17 Nisan günü doğdu. Facebook mesajında Royce, bebeğini tutarken çekilmiş etkileyici bir fotoğraf paylaştı. Keri’yse Facebook ve Instagram hesabında, oğlu Harrison’u da içeren daha aydınlık, gülümseyen bir aile fotoğrafı paylaştı. “Kendi çapında o kadar kusursuzdu ki” diyor Keri. “Onun inanılmaz hikayesini daha sonra paylayacağım. Ve tabii ki bu üzücü bir mesaj değil. Lütfen o ‘üzgün’ düğmesine basmayın.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön