Bill Gates akıllı telefona sahip olma yaşını açıkladı

Modern bilgisayar endüstrisinin en büyük patronlarından biri olan Bill Gates, çocukların teknoloji ile bağı hakkında açıklamalarda bulundu.

Bill Gates akıllı telefona sahip olma yaşını açıkladı

Bill Gates verdiği bir röportajda 14 yaşına gelene kadar çocuklara cep telefonu alınmaması gerektiğini söyledi. Bill Gates'in bu açıklamaları, teknoloji uzmanları ve ebeveynlik uzmanları tarafından da desteklendi ve çocukların olabildiğince uzun süre teknolojiden uzak tutulması gerektiği açıklandı.

 

Dört yıl üst üste dünyanın en zengin adamı olan Bill Gates ve eşi Melinda, çocuklarına 14 yaşlarına gelene kadar telefon almalarını yasaklamış. Bill Gates ve eşi ayrıca ailecek daha çok zaman geçirebilmek için çocuklarına televizyon izleme konusunda da limit koymuşlar.

 

 Bill Gates: 14 yaşına kadar çocuklarınıza cep telefonu almayın

 

Bir İngiliz gazetesine konuşan Bill Gates, evde koyduğu disiplin kuralları hakkında şunları söyledi: “Yemek yerken masada asla cep telefonu bulundurmuyoruz, çocuklarımızın 14 yaşına gelene kadar cep telefonları olmuyor ve hatta bize diğer çocukların telefonları olduğundan dolayı da bol bol şikayet ediyorlar. Çoğu zaman televizyon izleyecekleri saate de bir limit koyuyoruz ve böylelikle makul bir zamanda yatıp uyuyabiliyorlar.”

 

Teknolojiyi nasıl daha iyi şeyler için kullanabilecekleri yönünde çocuklarını yönlendirdiklerini ifade eden Bill Gates sözlerini şöyle sürdürdü: “Her ülkede ve her evde çocuklar böyle ebeveynlerle yaşayamıyor, onlar için teknoloji kullanımı çok abartılmış olabiliyor. Örneğin, Avusturalya’da, çocuklar henüz 10 yaşlarına gelmeden, 5 çocuktan birinin bir cep telefonuna sahip olduğunu biliyoruz. 12 yaş ise ülkedeki çocukların çeyreğinden fazlasının cep telefonuna sahip olduğu bir yaş...”

 

İşin gençlere pazarlama kısmına rağmen demek ki teknoloji piyasasının sahipleri söz konusu olan kendi çocukları olunca meseleye biraz daha tedbirli yaklaşıyorlar.

 

Vefatından önce Apple’ın kurucusu Steve Jobs da çocuklarının yeni iPad ile ilgili ne düşündükleri sorulduğunda şöyle bir cevap vermişti: “Muhtemelen hiçbir şey düşünmüyorlar çünkü iPad kullanmaları yasak.”

 

 

Çocuklarınızı meşgul edecek 20 yaratıcı aktivite
+20
Renkli selo bantlar ile otopark alanı yaratabilir, arabalarıyla daha uzun bir süre oynamalarını sağlayabilirsiniz. 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön