Telefonunuzla çok vakit geçiriyorsanız...

Telefonunuzla çok vakit geçiriyorsanız bu haberimiz size.

Telefonunuzla çok vakit geçiriyorsanız...

Dünya çapında yapılan bir anket, ebeveynleri cep telefonları ile birlikte çok fazla vakit geçirdiğinde, çocukların kendilerini önemsiz hissettiklerini ortaya koydu.

Anket, AVG Teknoloji tarafından yapıldı ve Brezilya, Avustralya, Kanada, Fransa, İngiltere, Almanya, Çek Cumhuriyeti ve ABD’den 8-13 yaş arası 6.000 çocuk tarafından yanıtlandı.

 

Elde edilen sonuçlara göre, çocukların %52’si, ebeveynlerinin telefonlarıyla çok vakit geçirdiklerini düşünüyor. Ebeveynlerin yaklaşık %54’ü de çocukları ile aynı fikirde ve onlara kötü örnek olduklarını düşünüp endişeleniyorlar.

 

Üzücü haber ise şu: çocukların %32’si, ebeveynleri yemeklerde, sohbet ederken, televizyon izlerken ya da dışarıda oyun oynarken cep telefonları ile ilgilendiğinde kendilerini önemsiz hissediyor.

 

“Cep telefonumu iş ile bağlantıda kalmak için kullanma ve ailemle kaliteli vakit geçirme arasında kurmam gereken dengenin sallantıda olduğunu hissediyorum.” diyor katılımcı ebeveynlerden birisi.

 

AVG Teknoloji’den Tony Anscombe, üzerinde düşünülmesi gereken bir başka rakamdan bahsediyor. Ebeveynlerin yaklaşık %25’i de çocuklarının cihaz kullanımlarını azaltmalarını istiyor. Anscombe, ebeveynlerin bu konuda kendi davranışlarıyla örnek olmalarını tavsiye ediyor.

 

“Çocuklarımız gittikçe daha genç yaşta cep telefonu edindiklerinden, evde iyi alışkanlıklar oluşmasını sağlamak gerçekten çok önemli.” diyor.

 

“Çocuklar, her şey için bizlerden ipucu alırlar; dolayısıyla cihaz kullanımı konusunda da aynı şekilde davranmaları çok doğal.” 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön