İstemediğiniz ne varsa, bu Dolunay'da kurtulun!

Bugün Dolunay... Hayatınızda neleri istemediğinize karar vermek ve bunlardan kurtulmaya niyet etmek için harika bir zaman!

İstemediğiniz ne varsa, bu Dolunay'da kurtulun!

Bu gece ay dolunay. Dünyamızın güzel uydusunun üzerimizde en çok etkili olduğu zamanlardan biri… Eskiden beri insanların günlük hayatının önemli bir parçası olan ay döngülerinden modern hayatımızda uzaklaşmış olsak da, Dolunay enerjisinden faydalanmak için yapabileceğimiz bir şeyler hala var.

 

Yeni Ay’ın başlangıç zamanı olduğu bilinir, Dolunay ise döngünün zirveye ulaştığı, enerjinin de en yoğun olduğu zamandır. Tam Dolunay gecesinde yapacağınız küçük bir ritüelle kendinizi arınmış hissetmeniz mümkün.

 

Ritüel deyince öyle aklınıza acayip müzikler çalınan karanlık yerler gelmesin hemen! Temiz ve havadar bir yerde huzurlu bir ortam yaratıp biraz içinize dönmeniz yeterli. Astrologların ve şifacıların önerdiği çalışmalardan bazıları ise şöyle:

 

 • Dışarıda, toprağın üstünde ve ay ışığını görebileceğiniz bir yerde olabilirseniz ne ala! Ancak olmazsa da, temizleyip güzelce havalandırdığınız odanızda sessiz bir ortam sağlayarak işe başlayabilirsiniz. Sevdiğiniz, sakin bir müziğin size eşlik etmesini isteyebilirsiniz.

 

 • Biraz sakinleşerek başlayın. On dakika kadar sessizce oturun ve nefesinizi dinleyin. Kısa bir süre nefes alıp verişinize konsantre olarak oturmanız daha meditatif, daha farkındalıklı bir halde olmanıza yardımcı olacaktır.

 

 • Beyaz bir kağıt ve bir kalem alın. Bir önceki dolunaydan bu yana hayatınızda olup bitenleri düşünün… Artık hayatınızda olmasını istemediğiniz veya şifalandırmak istediğiniz şeyleri gözden geçirin. Sonra yavaşça bunları kağıdınıza yazın. Artık kurtulmak istediklerinizi, sizi yorduğunu veya üzdüğünü düşündüğünüz ne varsa, bir bir sıralayın.

 

 • Kendinize biraz daha zaman tanıyın. Yazdıklarınız üzerinde fazla düşünmeden, detaylara dalmadan, başladığınızdaki yavaşlığınızı sürdürerek, bu olumsuzlukları hayatınızdan uzaklaştırmaya niyet edin.

 

 • Hazır hissettiğinizde kağıdı yakın ve küllerini bir su birikintisine, denize atın veya rüzgarda uçup gitmesini izleyin.

 

 • Kısa bir süre için tekrar rahat bir pozisyonda oturun ve size iyi gelmeyen şeylerin sizden uzaklaşması için niyetinizi tekrarlayın.

 

 • Suyun ve rüzgarın arındırıcı etkisini daha çok hissetmek için ılık bir duş almak ve biraz açık havada oturmak iyi gelecektir.

 

 

İnsanların yüzlerce yıldır uyguladığı bu tür sembolik ritüeller, yaşadığımız şeylerle bağ kurmamıza, hayatımızda olup bitenleri yönetmemize yardımcı olmuştur.

 

Astrologlar 4 Şubat’ta Aslan Burcu’nda gerçekleşecek olan Dolunay’ın güçlü bir sürece işaret edeceğini söylüyor. Özgüvenli olabilmek, harekete geçmek, hayatınızda isteyip istemediklerinizi tayin edip buna göre kararlar vermeniz için de iyi bir döneme girmiş bulunuyoruz. Değerlendirmek, biraz iç dünyasına dönüp işleri yoluna koymak isteyenler için harika bir fırsat!

 

 

 

  

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön