Başarılı kadının sırrı...

İşte size işyerinizde özgüven eksikliğinizi ortadan kaldırabilecek öneriler...

Başarının sırrı:Başkası olma kendin ol!

İşyeri, kariyer basamaklarını tırmanmaya çalışan genç kadınlar için kimi zaman korkutucu olabilir. O kadar insanın içerisinden sesini duyurma, kurum içerisinde farkını ortaya koyma çabası yorucudur. Fakat bir kadının karşılaşacağı en büyük sorun da yine kendisidir. Birçok yetenekli ve başarılı genç kadın, bu yolda en çok özgüven eksikliği sorunu yaşar. Bu sorunu bastırmak için olmadıkları gibi davranırlar ve bu da eninde sonunda ortaya çıkar. İşte size iş yerinizde özgüven eksikliğinizi ortadan kaldırabilecek üç öneri:

 

1. Sıradan bile olsa, geçmişinizle gurur duyun
Eğer yüksek hedefleri olan ve başarılı biriyseniz, prestijli üniversitelerden gelen iş arkadaşlarınızın olma ihtimali çok yüksek. Aileniz, arkadaşlarınız ve yaşadığınız çevre, sizi siz yapan faktörler. Geçmişinizden utanmayın ve diğer iş arkadaşlarınız gibi olmaya çalışmayın. Eşsiz kişiliğiniz, sizi kalabalıklar arasından sıyıran özelliğiniz olsun.

 

2. Cinsiyetin önemli olduğunu unutmayın ve bu sizi güçlü kılsın
Özgüven eksikliği yaşayan kadınların temel konusu, erkeklerin dünyasında kadın olmak. Kadınların erkeklere kendilerini kanıtlayabilmeleri için daha çok çalışmaları gerekiyor. Başkaları tarafından onaylanmanız gerekmiyor. Siz kendinizdeki değeri gördüğünüz sürece başarılı olursunuz.

 

3. Muhaliflerin sizi etkilemesine izin vermeyin
Sürekli sizi eleştirenlere kulak asmayın. Bu sizi daha çekingen ve içine dönük biri yapar. Eğer hakkınızdaki gerçek düşünceleri duymak istiyorsanız, bunu güvendiğiniz bir iş arkadaşınıza sorun. Ondan kendi özel yeteneklerinizi sıralamasını isteyin ve onu dikkatlice dinleyin.
Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön