TÜİK kadına dayağı sayacak

Türkiye İstatistik Kurumu, kadına şiddete yönelik veritabanı oluşturacak. Bu çerçevede Aile ve Sosyal Politikalar ile Sağlık ve Adalet bakanlıklarından toplanan veriler şiddetin boyutunu ortaya koyacak.

TÜİK kadına dayağı sayacak

Ayşe Paşalı’nın eşi tarafından öldürülmesinin ardından kadına şiddet Türkiye gündemine yeniden oturmuştu.

 

Bu yıl ilk defa kadına yönelik aile içi şiddet araştırması yayımlayan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), bu yöndeki çalışmalarını bir adım daha ileriye taşıyarak kadına yönelik şiddet konusunda veri tabanı oluşturacak. TÜİK, gelecek yıldan itibaren Türkiye'nin işsizlik ve cari açığına ilişkin hesaplama sisteminde de değişikliğe gidecek. VERİTABANI OLUŞTURULACAK 2012-2016 yıllarına ilişkin Resmi İstatistik Programı'nda değişiklik yapılmasına dair Bakanlar Kurulu kararı dünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre, TÜİK, toplumsal cinsiyet istatistikleri kapsamında ilk defa bu yıl yayımladığı Türkiye'de kadına yönelik aile içi şiddet araştırmasını veritabanıyla güçlendirecek. Bu çerçevede, Aile ve Sosyal Politikalar ile Sağlık ve Adalet bakanlıkları gibi diğer kurumlarla işbirliği yaparak, araştırmalardan ve idari kayıtlardan elde edilen verilerden ulusal düzeyde ‘kadına yönelik şiddet veritabanı' oluşturacak.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön