Hayallerinizi gerçekleştirmenin yolları...

Öncelikle ne istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Beklentilerinizi gerçekleştirme konusunda size yardımcı olacak birkaç önerimiz var.

Hayallerinizi gerçekleştirmenin yolları...

Hayaliniz çok. Ama aklınızda "Acaba?"lar gezinip duruyor.

 

Peki o kadar zor mu hayallerin gerçekleşmesi? Yanıt size bağlı. Öncelikle hayatınızda ne istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Kendiniz için gerçekten ne istiyorsunuz? Kendinize biraz zaman tanıyarak, istekleriniz hakkında emin olun. Daha sonra onlara nasıl ulaşacağınıza dair plan yapın. Özetle, ne istediğinizi bilin ve elde etmek için çalışın. 

 

Size yardımcı olacak birkaç öneri: 

 

Sabırlı olun

 Harika şeyler her zaman bir anda gerçek olmaz. Ne istiyor olursanız olun, ona ulaşmanın biraz zaman alacağını bilmeniz gerekiyor. Küçük başlangıçları küçümsemeyin, bu başlangıçlar sizi amacınıza ulaştıracaktır.

 

Sıkı çalışmayı göze alın 

Bir konuda uzmanlaşmanın 10 bin saat aldığını biliyor muydunuz? Belki istediğiniz şeye ulaşmak için 10 bin saat harcamanıza gerek yok ama sıkı çalışmayı göze almalısınız.

 

Spesifik olun 

Ne istediğinizi tam olarak bilmelisiniz, aksi takdirde amacınıza ulaşmanız zor olacaktır. Kendinize zaman tanıyarak gerçekten ne istediğinizden emin olun. Hayal ettikleriniz konusunda olabildiğiniz kadar spesifik olun. Bu şekilde hayallerinizi hedeflere dönüştürebilirsiniz.

 

Etrafınızdakilere iyi davranın 

Söylenenlerin aksine istediklerinize ulaşmak için insanları ezmeniz gerekmiyor. Biraz iddialı olmanız gerekiyor ama bu diğer kişilere iyi davranmanıza engel değil.

 

Kendiniz olun 

Sizden sadece bir tane var. Kendinize değer verin ve kim olduğunuz hakkında güvenli hissedin. Bu şekilde etrafınıza özgüveninizi yansıtacaksınız.

 

Direkt ve cesur olun 

Hayattan beklentilerinizi direkt olarak isteyin. Cesur ve gözüpek olmanız size amacınıza ulaşmada yardımcı olacaktır. Korkuyor olabilirsiniz ama, istediğiniz şeyin peşinden gitmek için cesur olmaya karar verin.

 

Sebat edin 

Ne istediğinize bir kez karar verdiğinizde, asla vazgeçmeyin. Zaman zaman zorlanabilir ve amaçlarınızdan vazgeçmek isteyebilirsiniz. Sebat edin ve çalışmaya devam edin. Emekleriniz ve inancınız sonunda sizi istediklerinize ulaştıracaktır.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön