Büyük kardeş: İdeal eş!

Evin büyüğü, küçüğü ya da tek çocuğu olmak karakterinizi nasıl etkiliyor hiç düşündünüz mü?

Büyük kardeş: İdeal eş!

Berlin, 21.05.2013 – Online evlilik sitesi eDarling üyelerinin geniş katılımıyla yapılan ankette, aile içindeki kardeş sayısının ve sıralamasının, bireylerin karakterinden, iş ve -hatta- aşk hayatına kadar, bir çok alanda önemli bir rol oynadığı gözler önüne serildi. Sonuçlar, kendilerini en acımasız eleştirenlerin en küçük kardeşler olduklarını, en büyük kardeşlerin iyi birer eş olabileceklerini gösteriyor.

 

20 Avrupa ülkesinin yanı sıra, Meksika ve Şili’de faaliyet gösteren hayat arkadaşını kişiliğine göre seçmek isteyenlerin buluşma sitesi  2.318 üyesinin katılımıyla bir anket düzenledi. Karakterinizin, kariyerinizin, aşk hayatınızın gidişatını etkileyen alışkanlıklarınızın en büyük sorumlusunun kardeşleriniz olduğunu biliyor muydunuz? Sonuçlara göre evin büyük çocuklarının %63’ü kendilerini uzlaşmacı, %67’si uyum arayan olarak tanımladılar. Ankete göre evin en büyük kardeşleri, “ideal eş” olmaya en uygun kategorideler.

Tek çocuk: İstediğini mutlaka elde eder!


Anket sonuçları, bilinen bir gerçeği bir kere daha ispatladı. Tek çocuklar, ne istediklerini nasıl elde edebileceklerini çok iyi bildiklerini düşünüyorlar. Aile içindeki isteklerini hiçbir „rakip“ olmaksızın gerçekleştirmiş olmalarından olsa gerek, bu alışkanlıkları ev dışında da kalıplaşmış görünüyor.  Bunun yanında tek çocukların %59’u kendilerini başarılı olarak tanımlarken, %62’si de çalışkan olarak tanımlıyor. Aile içindeki kıyaslamalardan muaf bir birey olarak tek çocukların başarılı ve çalışkan olmalarına pek şaşırmamak gerekir belki de!

 

Dr. Toni Falbo araştırmalarında tek çocukların, Özgüven ve Akademik kariyer konularında avantajlı olduğunu belirtti. Sosyolog Klaus Hurrelmann bu başarının sebebinin, ebeveynin bütün ilgi ve teşviğini arkalarında hissetmelerinden kaynaklandığını belirtiyor. 

 

Sadece kendine acımasız olan, küçük kardeş!


Evin en küçük bireyi kendisini çok acımasızca eleştiriyor! Ona göre, kendisi başarılı ve çalışkan değil, diğer insanların gözünde çekici değil ayrıca istediğini nasıl elde edebileceğini de bilmiyor! Ankete katılan en küçük kardeşlerden sadece %34’ü çekici olduğu düşünüyor, sadece %46’sı başarılı olduğuna inanıyor ve sadece %37 gibi bir azınlık istediğini nasıl alacağını biliyor! Anket katılımcıları arasında iyi nitelikleri kendilerine en az layık görenler, ne yazık ki, evin en gençleri.

 

Büyük çocuk = İdeal eş?


Düzenlenen anket, kendilerine en çok güvenenlerin, ailelerin en büyük çocukları olduğunu gösterdi. Anket sonuçlarına göre büyük kardeşlerin %38’i çevresindeki insanların kendisini çekici bulduğunu düşünüyor.  Kardeşlerin yaşça en olgunu; ortanca çocuklardan hemen sonra %63’lük bir oranla uzlaşmacı, %67’lik bir oranla uyum aradıklarını belirttiler. Evin ağabey ve ablaları iş hayatlarında da yöneticilik pozisyonuna devam etmişler. Ankete katılan büyük kardeşlerden %68’i iş hayatlarında yönetici olarak çalışmış veya halen çalışmakta.

 

Kendine güvenen, çekici, uzlaşmacı, uyum arayan ve iş hayatında başarılı! Sizce de uygun bir eş adayı değil mi, ne dersiniz?

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön