Göz şeklinizi öğrenmenin yolları...

Hangi göz şekline sahip olduğunuzu tespit etmek aslında o kadar da kolay değil.

Göz şeklinizi öğrenmenin yolları...

Hangi göz şekline sahip olduğunuzu tespit etmek aslında o kadar da kolay değil. Eğer göz şeklinizi kesin olarak bilmek ve makyajınızı ona göre uygulamak istiyorsanız, işte size birkaç yöntem...

 

Resimlere bakın

Göz şeklinizi bulmak için ilk yöntem resimlere bakmak. Mesela Google'a 'badem göz' yazıp, bulduğunuz resimlerle kendi göz şeklinizi karşılaştırın. Bunu aklınıza gelen tüm göz şekilleriyle yapın. Sizin göz şeklinize en benzer olanı bulun.

Gözlerinizi ünlülerin gözleri ile karşılaştırın

Bu da bir yöntem. Mesela Angelina Jolie ve Eva Longoria badem şekli gözlere sahip. Zooey Deschanel'in gözleriyse yuvarlak. Kendi göz şeklinizi bu ünlülerin gözleri ile karşılaştırarak benzer olup olmadıklarına bakabilirsiniz.

Kaşlarınızın şekli

Kaşlarınızın şekli, inceliği ya da kalınlığı da göz şeklinizin görüntüsünü etkiler. Kaşlarınıza şekil verirken, göz şeklinizi göz önünde bulundurun.

Gözleriniz birbirine yakın mı?

Gözlerinizin birbirine yakın olup olmadığına bakın. Bu tür gözler her şekle sahip olabilir. Göz şekline göre makyaj teknikleri araştırırken, göz şeklinizle birlikte gözlerinizin birbirine olan uzaklığını da göz önünde bulundurun.

Bütün değişik göz şekillerine bakın

Göz şeklinizi saptamaya çalışırken, aklınıza gelen bütün göz şekillerine bakın. Patlak gözler, badem gözler, birbirine yakın ya da uzak gözler, yuvarlak ve oval gözler bu çeşitlerden bazıları. Google da araştırın ve bulduğunuz bütün resimlerle gözlerinizi karşılaştırın. Sonunda göz şeklinizi bulacaksınız.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön