En yakın arkadaşınıza bunları yapmayın

İyi arkadaşlar, en ihtiyacımız olduğu anda bize cesaret ve güven veren özel psikologlarımız gibidir.

En yakın arkadaşınıza bunları yapmayın

Omuzlarında ağlayabiliriz, dertlerimizi dinlerler ve karşılık olarak biz de onlar için aynı şeyleri yaparız. 'En iyi ve en yakın arkadaş' arayışı, daha ilk okul yıllarında başlar. Bu hassas arkadaşlığın bozulmaması gereken ince kuralları vardır. İşte bu kurallar arkadaşlardan biri tarafından çiğnenirse, arkadaşlık tehlikeye girebilir.

 

Borç para almak

Para konusu, arkadaşlığın sağlamlığını test etmek için en önemli durumlardan biri. Arkadaşınız finansal olarak zor durumdaysa, tabiki ona yardım etmek istersiniz. Ama, borç vermek yerine daha düşük miktarda para yardımı yapmanız daha yerinde olacaktır. En iyi arkadaşlar konumundan borçlu ve alacaklı durumuna geçmek, arkadaşlığınızın devamı için problem oluşturabilir.

Arkadaşınızın eski sevgilisi ile ilişkiye girmek

Arkadaşınızın eski sevgilisine karşı duygularının bitmiş olup olmaması hiç önemli değil. Ondan nefret ediyor bile olsa, sizin eski sevgilisiyle birlikte olmanız (bir gecelik bile olsa) hiç bir şekilde özür kabul götürmez ve arkadaşlığınızın sonu olur.

 

Arkadaşınızın sırrını bir başkası ile paylaşmak

Arkadaşınızın sizinle paylaştığı bir sırrı başkalarına söylemek, sizin iyi bir arkadaş olmadığınızın ispatıdır. Sır sırdır ve arkadaşınıza ne kadar kızgın ya da kırgın olursanız olun, onun özeline saygı duyup sırrını saklayın. Yoksa, arkadaşlığınız ciddi bir yara alabilir.

 

Arkadaşınızı arkada bırakmak

İyi bir arkadaş sizi asla arkada bırakmaz. İşte size bir senaryo: Bir gece beraber dışarı çıktınız. Yediğiniz birşey midenizi bozdu ve sık sık tuvaleti ziyaret ediyorsunuz. Bu arada, arkadaşınız çekici biriyle tanıştı ve koyu bir muhabbette.Arkadaşınız sizce geceye nasıl devam etmeli?

A. Sizi kendi halinize bırakıp, yeni bulduğu bay harika ile bir gece klübünün yolunu tutmalı. Sonuçta, etrafta ilgi çekici ve yakışıklı erkek bulmak o kadar da kolay değil.

B. Bay harikanın numarasını alıp, geceyi sizinle birlikte sona erdirmeli ve sizin iyi olduğunuzdan emin oluncaya kadar sizinle vakit geçirmeli. Tabiki cevap B olmalı. Yakın arkadaşlar sizi asla yüzüstü bırakmazlar.

 

Daima ilgi odağı olmaya çalışmak

Her zaman ilgi odağı siz olamazsınız. Mesela, arkadaşınızın nişanını ya da terfisini ilan ettiği bir partide öne çıkıp, hamile olduğunuzu ya da kendi terfinizi açıklamamalısınız. Arkadaşınızın odak noktası olmasına izin verin. Kendi mutluluğunuzu ya da başarınızı ilan etmeyi başka bir zamana bırakın.

 

Nasıl yakın bir arkadaş olunacağını bilmek, kendi en yakın arkadaşınızı bulmak için bir anahtar. Sosyal durumlar zamandan zamana değişebilir ama yukarıda açıklanan hatalardan kaçınmak, daha güçlü ve güvenli, yıllar sürecek arkadaşlıklar yaratacaktır.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön